Nowe Google Translate na smartfony

Wielu internautów zna rozwiązanie Google, jakim jest tłumacz tekstu online, ale dla wielu użytkowników urządzeń mobilnych opartych na androidzie przydać się może informacja o aktualizacji aplikacji Google Translate na smartfony, która nie tylko oferuje standardowe tłumaczenie słów i fraz znanych ze strony translate.google.pl, ale coś więcej tryb konwersacji umożliwiający komunikowanie się z innymi osobami w obcym języku (w obecnej chwili opcja dostępna w 14 językach) oraz nowość tłumaczenie tekstu ze zdjęć. Rozwiązanie dostępne w najnowszej wersji tłumacza 2.5, poprzez które można wykonywać zdjęcia aparatem, a następnie tłumaczyć napisy znajdujące się na tych zdjęciach w prosty sposób. Wystarczy zrobić zdjęcie, zaznaczyć palcem tekst do przetłumaczenia, a tłumacz przetłumaczy zaznaczone elementy na wybrany język. Funkcja tłumaczenia tekstu ze zdjęć dostępna jest w Androidach 2.3 i nowszych. W starszych wersjach nie będzie ona obsługiwana.

Google Translate

Google Translate – tłumacz na smartfony

Google Translate to jedna z najlepszych aplikacji słownikowych na urządzenia mobilne, która oferuje wybór dużej ilości języków (ponad 64 języki) oraz wysoki poziom tłumaczeń, dlatego na pewno przyda się wielu użytkownikom smartfonów. Pobrać można ją za darmo z Google Play.

One Comment

  1. Alicja pisze:

    Najnowszy tłumacz Google Translate dla Androida posiada możliwość zainstalowania pakietów językowych więc do korzystania z translatora nie potrzebujemy połączenia z internetem.

Dodaj komentarz