Noclegi przez Internet

Chyba każdy lubi podróżować, ale mało, kto robi to idąc na tzw. żywioł bez przygotowania i planów podróżniczych. Dlatego zanim wybierzemy się gdzieś w dalszą podróż szukamy informacji o danym miejscu, a także sprawdzamy bazę noclegową tak, aby jak najlepiej zaplanować wyjazd. Internet to obecnie największa kopalnia informacji o miejscach, do których się wybieramy, a także narzędzie, które pozwala wynająć domek, zarezerwować nocleg w hotelu generalnie zaplanować całą trasę od A do Z. Jednak z szukaniem noclegów wiele osób ma problemy. Większość ludzi robi to poprzez wyszukiwarkę Google wpisując odpowiednie hasła np.: noclegi Zakopane, domki w górach, tanie noclegi Władysławowo itd. i tym sposobem znajduje namiary na różne obiekty turystyczne. To rozwiązanie ma jednak pewne wady poszukiwania miejsc noclegowych gdyż, jeśli szukamy odpowiedniego miejsca w Zakopanem, (które przecie małe nie jest) możemy otrzymać mnóstwo wyników z różnych stron, które oferują bazę ośrodków z Zakopanego, ale miejsca te mogą być rozrzucone praktycznie po całym Zakopanem, a także w obrębie niego. Ktoś, kto wybiera się pociągiem czy autobusem do Zakopanego nie będzie przecież dojeżdżał ze swojej bazy noclegowej, do centrum, które oddalone może być 5, 10 czy i więcej kilometrów, a które jest bazą wypadową np. w góry, na Krupówki itd. w Zakopanem. Dlatego też wyszukiwanie informacji, namiarów na noclegi przez strony pośrednie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jaki jest, więc lepszy sposób na wyszukiwanie informacji o noclegach w interesujących nas miejscach? Bardzo prosty, a mianowicie Mapy Google w wersji elektronicznej.

Jeśli wybieramy się do Zakopanego i interesują nas noclegi blisko centrum, blisko Krupówek wystarczy, że w przeglądarce załadujemy stronę Mapy Google i będziemy szukać interesujących nas obiektów w miejscach, które najbardziej nam odpowiadają.

Noclegi przez Internet

Baza obiektów na mapach Google

Opcja przeszukiwania map internetowych pod kątem różnych obiektów pozwala szukać namiarów na te obiekty, które znajdują się tej części miejscowości, w której akurat chcielibyśmy wynająć domek czy też nocleg. W przedstawiony tutaj sposób otrzymujemy obiekty, które fizycznie w danym regionie się znajdują, i których sami szukamy. W obecnym czasie praktycznie każdy liczący się pensjonat, hotel czy inny obiekt turystyczny ma swoją wizytówkę w sieci w postaci strony internetowej. Mając namiar na dany obiekt z mapy możemy kontaktować się z właścicielami pensjonatów, domków czy też hoteli celem sprawdzenia dostępności miejsc noclegowych oraz samej rezerwacji. Dodatkowo mamy też możliwość, aby na stronie prywatnej właściciela danego obiektu sprawdzić informacje o obiekcie, a także galerię zdjęć i zdecydować czy dany obiekt nam odpowiada czy też nie. Takim sposobem przeszukujemy daną lokalizację np. ulicę celem znalezienia odpowiedniego miejsca na nasz pobyt. Jeśli nasze poszukiwania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu poszerzamy opcje wyszukiwania o dodatkowe ulice i miejsca, które znajdują się w obrębie punktu, który obraliśmy sobie za naszą bazę. W ten sposób możemy łatwiej, a przede wszystkim szybciej znaleźć obiekt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom niż obiekty serwowane przez bazy z noclegami.

To taka mała ciekawostka jak samemu znaleźć coś dogodnego np. do spania w miejscu, w którym chcielibyśmy się znaleźć na jakiś czas podczas podróży czy np. innego wyjazdu rekreacyjnego.

Fot.: Mapy Google

Dodaj komentarz