Mapy Google offline

Kiedy lato zbliża się aktywność ludzi na świeżym powietrzu staje się większa, a niektórzy, kiedy ciepło organizują rajdy piesze, rajdy rowerowe po terenach, w których jedynym znakiem jest natura. W takich sytuacjach na pewno przydaje się mapa, ale papierowa to już przeżytek, kiedy są wygodniejsze rozwiązania np. teflon albo tablet z odpowiednIą mapą, a jedną z lepszych, jeśli nie najlepszych są Mapy Google. Tylko jak zainstalować Mapy Google? Może cała mapa, jaką udostępnia gigant z Mountain View to nie jest najlepsze rozwiązanie, bowiem gdzie pomieść taką ilość danych na małym urządzeniu, jakim jest smartfon czy tablet, ale jest opcja, która pozwala pobierać i to w legalny sposób potrzebne nam obszary map. Tym rozwiązaniem są Mapy Google dostępne w trybie offline.

Mapy Google w trybie offline

Mapy Google w trybie offline

Obszar mapy pobierany na urządzenie z Androidem

Obszar mapy pobierany na urządzenie z Androidem

Takie rozwiązanie przenoszenia wybranych obszarów map na telefon czy tablet, aby podczas podróży czy innej wycieczki nie tracić orientacji w nieznanym terenie jest naprawdę świetną opcją nawigacji, a zarazem alternatywą dla tradycyjnych papierowych map. Na małym prostym urządzeniu zmieścimy więcej map niż gdybyśmy chcieli zapakować ich odpowiedniki w formie papierowej do plecaka. Ponadto z opcjami, jakie udostępnia Google w mapach znajdziemy interesujące nas obiekty w szybki sposób, wyznaczymy trasy, określimy odległości. Naprawdę dobre rozwiązanie dla potrzebujących mapek jak i osób aktywne spędzających czas na świeżym powietrzu, podróżujących pieszo czy rowerem w górach, lasach i innych terenach. Dodatkowo Mapy Google w trybie offline mają to udogodnienie, że nawet, kiedy jesteśmy w terenie gdzie trudno o zasięg i zwykła mapa, która korzysta z połączenia internetowego nie działa Mapa Google pobrana na urządzenie cały czas będzie funkcjonować. W ten sposób na pewno nie zabłądzimy, a też lepiej będziemy zorientowani w terenie, w którym trudno znaleźć punkt odniesienia.

W górach z mapami Google

W górach z mapami Google

Opis prostej instrukcji pobierania obszarów map na urządzenia z Androidem umieszczamy na forum w temacie Mapy Google w trybie offline.

One Comment

  1. Zakopover pisze:

    To zdjęcie z górami fajnie wyszło po prawej stronie chmury, a po lewej góry. Szczyt zaś wyznacza granicę 😉

Dodaj komentarz