Klawiatura Google

Standardowa klawiatura dostępna w starszych systemach Android nie zawsze spełnia swoje zadania, a wielu użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do zwykłych klawiatur znanych ze starych jeszcze telefonów ma problemy z wyczuciem i trafieniem na odpowiednie przyciski w klawiaturach urządzeń dotykowych. Przywrócić namacalność klawiszy się nie da, ale za to da się ulepszyć zwykłą klawiaturę na smartfonie albo tablecie. Wystarczy zainstalować klawiaturę Google z opcją pisania gestami.

Klawiatura Google

Klawiatura Google z opcją pisania gestami

Klawiatura Google (tak się nazywa) sprawia, że wpisywanie tekstu jest o wiele łatwiejsze oraz bardziej intuicyjne. Pisanie za pomocą gestów pozwala przesuwać palcem po literach wyrazu bez potrzeby wciskania spacji. Wystarczy podnieść palec, aby przerwać wpisywanie słowa, a tym samym rozpocząć nowy wyraz, kiedy znów nałożymy palec na ekran. Możliwe jest również wprowadzanie tekstów za pomocą mowy. Nie musimy wtedy używać rąk, ale wystarczy dyktować wyrazy, które powstają szybko i bez błędów. Ta opcja wprowadzania tekstu za pomocą mowy na pewno pomoże wielu użytkownikom urządzeń z Androidem podczas robienia dłuzych notatek albo też przy odpowiedziach np. na forach. Zwykłe wprowadzanie zdań w tradycyjny sposób jest trochę męczące i czasochłonne na tabletach czy smartfonach, ale z zastosowaniem rozpoznawania mowy takie czynności są porównywalne z szybkością wprowadzania tekstu na zwykłych klawiaturach komputerowych. Dodatkowo zastosowana w aplikacji autokorekta oraz 26 słowników językowych pozwala pisać szybko i bez błędów polepszając tym samym komfort pracy na urządzeniu z Androidem.

Wprowadzanie tekstu przez mikrofon

Wprowadzanie tekstu przez mikrofon

Aplikacja Klawiatura Google dostępna jest na wszystkie urządzenia (tablety i telefony), które posiadają system Android w wersji, co najmniej 4.0. Więcej zdjęć z procesu instalacji Klawiatury Google na forum w dziale tablety i smartfony.

Dodaj komentarz