Jak korzystać z usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu?

Jeśli ktoś jest zainteresowany korzystaniem z usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu, jaką świadczy operator Aereo2 musi spełnić 2 podstawowe warunki. Uzyskać od operatora kartę SIM oraz zakupić odpowiedni modem pozwalający łączyć się z internetem mobilnym. Wygląda to podobnie jak w przypadku korzystania z telefonu komórkowego tzn., aby móc dzwonić, wysyłać smsy potrzebna jest karta SIM oraz telefon. Poprzez odpowiedni rodzaj telefonu komórkowego też można korzystać z usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu co nie wymaga zakupu modemu, ale w przedstawionym przykładzie mówimy o standardowym sposobie, w jaki większość osób korzysta z internetu czyli poprzez użycie komputera i modemu.

Kartę SIM wydaje operator aktualnie tylko poprzez zamówienie i wysyłkę karty użytkownikowi Pocztą Polską. Do końca lutego 2013 roku możliwe było odebranie karty SIM Aero2 osobiście w punkcie dystrybucyjnym w Warszawie, jednak ta możliwość od 1 marca została zniesiona i w tym momencie jedyną możliwością jest zamówienie karty na swój adres poprzez wysłanie niezbędnych dokumentów na adres Aero2. Czas oczekiwana na kartę może wynieść nawet i do 6 tygodni. Poniżej znajduje się zdjęcie przedstawiające kartę, jaką należy uzyskać, aby możliwe było łączenie się z internetem za darmo.

Jednak, aby możliwe było korzystanie z usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu potrzebny jest jeszcze modem, który pozwoli zainstalować kartę SIM i za jej pośrednictwem będzie można łączyć się z internetem i z niego korzystać. Nie wszystkie dostępne na rynku modemy spełniają wymagania techniczne jak i regulaminowe, dlatego radzimy wybierać te, które zaleca Aero2 ewentualnie, których specyfikacja jest zgodna wymaganiami zapisanymi w regulaminie usługi.
Listę urządzeń telekomunikacyjnych współpracujących z kartą SIM Bezpłatny Dostęp do Internetu publikujemy na naszych stronach w dziale modemy.

Dodaj komentarz