Internet na końcu świata

Właściwie gdzie jest koniec świata? Zapewne każdy kiedyś zastanawiał się gdzie jest takie miejsce na Ziemi, które można byłoby określić końcem świata. Większości osobom kojarzy się to na pewno z miejscem bardzo odległym od Polski, o którym najmniej jest nam wiadomo. W przenośni dla jednej osoby może być to Australia, dla kogoś innego Wyspy Cooka, a dla kogoś jeszcze innego może być to Samoa. My jednak przedstawimy całkiem inny kawałek końca świata, a właściwie Tajlandię. Celem tego artykułu nie jest opisywanie samego kraju, ale zobrazowanie Tajlandii pod kątem dostępu do internetu z punktu widzenia turystów.

Bangkok - Tajlandia

Bangkok – Tajlandia

Niektórym osobom, które jeszcze tak daleko nie były Tajlandia może się kojarzyć, jako kraj biedny, gdzie jest duże zacofanie, a ludzie nie wiedzą nawet jak wygląda komputer. Nic takiego. Tajlandio to kraj bardzo dobrze rozwinięty, dostęp do komputera ma większość żyjących tam ludzi, a internet jest praktycznie wszędzie, przez co turyści odwiedzający ten kraj nie są odcięci od świata, ale mogą komunikować się ze swoimi znajomymi, rodziną praktycznie z każdego miejsca w tym kraju.

Wybierając się do Tajlandii nie ma potrzeby zamartwiania się o przejściówki do ładowarek pozwalających podłączyć je do kontaktów, bowiem gniazdka są tam takie jak w Polsce i USA.

Z dostępem do internetu nie ma praktycznie żadnego problemu. W miejscowościach odwiedzanych przez turystów, (a należy dodać, że Tajlandia to jedno wielkie miejsce turystyczne) jest wszędzie sporo kafejek zapewniających stałą łączność z siecią internetową dla podróżujących. Ponadto wiele nawet małych hotelików, które określa się tam mianem gethouse wyposażone są w sieć WiFi, z której każdy może korzystać bezpłatnie. W dużych hotelach darmowe WiFi to oczywiście standard.

Tam gdzie nie ma darmowych hotspotów dostęp do sieci kosztuje od 20 THB do 120 THB za godzinę szczególnie w tych skomercjalizowanych miejscach typowo turystycznych Phi Phi Island, Ko Samui itp. wyspy.

Phi Phi Island - Tajlandia

Phi Phi Island – Tajlandia

Jednostką waluty w Tajlandii jest baht w skrócie THB. Przeliczając 10 THB to około 1 złoty. Czyli ceny dostępu do interentu dla turystów nie są specjalnie wygórowane tym bardziej, że w wielu miejscach dostęp do internetu jest darmowy. W ogóle ceny podróżowania, bilety, jedzenie, noclegi są stosunkowo tanie, jeśli porównamy je z cenami w Polsce.

Jakość internetu oferowanego w Tajlandii jest porównywalna do tego dostępnego w naszym kraju, dlatego lepiej opłaca się wykorzystywać internet do komunikacji używając np.: skype niż telefonować gdyż rozmowy z polską są jednak drogie, chyba, że zaopatrzymy się w tajską kartę SIM.

Dodatkowa informacja zakup odpowiedniego pakietu pozwalającego korzystać ze stałego łącza też nie jest problemem w Tajlandii. Wybór jest szeroki internet WiFi, internet z gniazdka, internet mobilny podobnie jak w Polsce, ale to tylko informacja dla osób, które planują wyjazd na dłuższy czas i będzie im potrzebny stały dostęp do sieci np.:, aby pracować zdalnie spod palmy.

Internet na końcu świata

Widok spod palmy na morze

Krótki opis obrazujący dostęp do internetu gdzieś z innego miejsca na ziemi niż Polska, który może się przydać osobom planującym wyjazd do Tajlandii lub tym, którzy zastanawiali się jak wygląda okno na świat inne niż Polskie? Podobnie.

Zapraszamy na forum tam też publikujemy kilka materiałów na temat Tajlandii, ale w innym zobrazowaniu.

4 komentarze

 1. Traveler pisze:

  A od kiedy to gniazdka elektryczne w USA i Polsce są takie same, nie mówiąc już o napięciu?

 2. EkipaDI pisze:

  Chodziło raczej o to, że gniazdka w Tajlandii mają wejścia na wtyczki z okrągłymi i płaskimi bolcami.

  W Tajlandii elektryczność dostępna jest w 220V i częstotliwości 50Hz, a większość gniazdek nadaje się zarówno do wtyczek z okrągłymi bolcami jak i płaskimi. Oznacza to, że w 99% przypadków nie potrzebujemy żadnych przejściówek, żeby podłączyć sprzęt elektryczny z Polski. 1% stanowią stare budynki, w których znaleźć można jeszcze gniazdka z płaskimi otworami, do których nie można podłączyć naszych wtyczek z „okrągłymi” bolcami. Nawet w takich przypadkach nic straconego, gdyż wszędzie można za 10-20B kupić małą przejściówkę, która rozwiąże problem.

  Źródło: etajlandia.pl

 3. Edia pisze:

  a czy jest opcja wykupienia internetu w sieci komorkowej (wybieram sie na Krabi na 2 tygodnie ale faktycznie bede potrzebowac internetu czesciej niz raz dziennie plus wolalabym korzystac z wlasnego komputera)?

 4. EkipaDI pisze:

  Można mieć tak jak połączenia też i internet (roaming), ale nie będzie to zbyt tanie. O szczegóły należy pytać swojego operatora.
  Inna sprawa z internetem w Tajlandii nie ma problemu, są hotele z bezpłatnym Wi-Fi, ale należy wcześniej się dowiadywać czy wybrany hotel/hostel to oferuje. Są też kafejki gdzie można mieć dostęp do sieci. Generalnie z internetem w Tajlandii nie ma problemu, a na Krabi też to nowoczesne miejsce dobrze rozwinięte. Więcej można się dowiedzieć od osób mieszkających w Tajlandii ze strony etajlandia.pl

Dodaj komentarz