Darmowy Internet w Polsce


Już jest
– Kto?
Darmowy Internet w Polsce ;-D

22 grudnia 2011 oficjalnie rozpoczął się 36 miesięczny okres funkcjonowania w Polsce uslugi zwanej Bezpłatny Dostęp do Internetu.

Wraz z wejściem na rynek telefonii zwanej 4 generacją spółka Aero2 otrzymała koncesję UKE na użytkowanie częstotliwości radiowych potrzebnych do wprowadzenia na Polski rynek telekomunikacyjny technologii LTE, która z kolei wyznacza nowy standard przesyłu danych w telefonii komórkowej. Głównym celem nowego standardu jest zwiększenie możliwości telefonii komórkowej, a tym samym sprostanie wymaganiom dynamiczne zmieniającego się rynku telekomunikacyjnego. Jako warunek przyznania koncesji przez UKE dla Aero2 na użytkowanie częstotliwości potrzebnych dla LTE było zapewnienie świadczenia darmowego internetu w Polsce dla każdego.

22 grudnia 2011 roku spółka Aero2 spełniła jedną z decyzji prezesa UKE dotyczącą cyfryzacji społeczeństwa na terytorium RP, przez co też oficjalnie rozpoczął się 36 miesięczny okres bezpłatnego dostępu do Internetu. Okres, w jakim każdy może korzystać z darmowego dostępu do sieci internetowej nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

Na chwilę obecną w zasięgu sieci Aero2 pozwalającej korzystać z usługi Bezpłatny Dostępu do Internetu w technologii HSPA+ jest 75,9% Polaków, a obszar pokrycia powierzchni Polski sygnałem wynosi ponad 54%.

Powyższa informacja dotyczy usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu dla sieci HSPA+ i urządzeń telekomunikacyjnych pracujących na częstotliwości 900 MHz. W momencie uzyskania przez operatora Aero2 50% pokrycia ludnościowego na obszarze RP technologią LTE rozpocznie się kolejny okres bezpłatnego dostępu do internetu w technologii LTE dla urządzeń telekomunikacyjnych 2500 MHz.

Warunek, jaki musi spełnić osoba zainteresowana darmowym dostępem do internetu to uzyskanie nieodpłatnie od operatora Aero2 karty SIM z mikroprocesorem, przy użyciu, której możliwe staje się uzyskanie dostępu do internetu. Drugą czynnością, aby w ogóle możliwe było fizyczne korzystane z interentu jest zaopatrzenie się w odpowiedni modem, który umożliwi za pośrednictwem karty SIM łączenie się z siecią internet, do której dostęp jest bezpłatny.

15 listopada 2012 r. Aero2 operator usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu opublikował nowe oświadczenie o przedłużeniu działania usługi do 21 grudnia 2016 r. Więcej informacji w linku internet od Aero2 dwa lata dłużej.

3 komentarze

 1. Mario pisze:

  Mam Aero i modem Huawei E353
  Śmiga dobrze. Polecam 😉

 2. Mateusz pisze:

  Przypadkowo trafiłem na tę stronę i dzęki temu mam teraz net 😉
  Dzięki wielkie.

 3. Grzegorz pisze:

  Sieć działająca na częstotliwościach 2,5 GHz została uruchomiona 10 maja 2011 roku.

Dodaj komentarz