Informacja dla posiadaczy Aero2

Operator usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu Aero2 opublikował na swoich stronach, krótką notkę informacyjną odnośnie wymienianych starych kart na nowe.

 W związku z rozbudową sieci Aero2 Korzystający z Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), których karty SIM Aero2 BDI podlegały wymianie, powinni wymienić je w swoich urządzeniach telekomunikacyjnych. W przypadku braku wymiany karty (praca na starych kartach SIM) dostęp do BDI będzie od dnia 03.10 niemożliwy.

Jeżeli po wymianie karty urządzenie automatycznie nie zaloguje się do sieci Aero2 lub sieci Plus, to Korzystający powinien sprawdzić ustawienia urządzenia. Najlepiej skorzystać z ustawień automatycznych, jeśli nie jest to możliwe to w trybie ręcznym wybrać sieć Aero2, a w przypadku, gdy będzie ona niewidoczna należy wybrać sieć Plus. W zależności od modelu posiadanego urządzenia mogą pojawić się komunikaty wskazujące, że karta SIM Aero2 BDI pracuje w roamingu. Jest to spowodowane brakiem możliwości wprowadzenia jednorodnych ustawień sieci bezpośrednio na karcie, a Korzystającemu nie zostaną naliczone żądne dodatkowe koszty. W takim wypadku należy sprawdzić, czy jest ustawiona możliwość korzystania z transmisji danych w sieci obcego operatora (nie ma ustawionej w urządzeniu blokady roamingu). Ponadto, należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia telekomunikacyjnego, jeśli obsługuje WCDMA w różnych pasmach, należy wybrać tylko WCDMA900, aby urządzenie nie przełączało się na inne pasma przy zmianie parametrów radiowych i używało tylko BDI. Jednocześnie informujemy, że pierwsze logowanie przy użyciu nowej karty, ze względu na ww. przypadki może potrwać kilka minut.

Zródło aero2.pl

Informacja na temat zmian, jakie ostatnio nastąpiły w sposobie łączenia się z internetem na pewno przyda się szczególnie dla osób, których karty podlegały wymianie, a po aktywowaniu nowych kart byli zaskoczeni sytuacją związaną z pojawianiem się monitu odnośnie roamingu sieci i możliwości naliczania dodatkowych opłat. Wielu użytkowników informacja ta bowiem wprowadzała w zdezorientowanie.

One Comment

  1. kola pisze:

    Po aktywacji nowych kart wydaje mi sie, ze internet dziala stabilniej, tylko upload mam nizszy w badaniu speed, ale nie odczuwam utrudnien z tym.

Dodaj komentarz