Fakty o Aero2

Usługa Bezpłatny Dostęp do Internetu coraz bardziej w Polsce staje się znana i popularna świadczą o tym nie tylko liczby użytkowników darmowego dostępu do internetu, ale też fakty prezentowane na fanpage Aero2 – Facebook. Postanowiliśmy się, więc przyjrzeć tym faktom oraz liczbom, które obrazują usługę BDI, a w dodatku dostarczają ciekawych dla wielu osób informacji na temat Aero2.

Jak poinformował niedawno operator usługi BDI Aero2 w styczniu br. nadesłano do operatora 26257 listów. Większość listów jak się można domyślać to komplety dokumentów z wnioskami o wydanie kart SIM umożliwiających korzystanie z darmowego internetu. Przyjmując, że takich listów na adres Aero2 przychodziła w każdym miesiącu minionego roku podobna ilość to w skali całego roku jest to oszałamiający wynik wydanych kart SIM Aero2.

Internet, a dokładniej usługa BDI udostępniana jest na własnej infrastrukturze telekomunikacyjnej spółki w technologii HSPA+. Pod koniec pierwszej połowy 2013 r. ponad 90% ludzi w kraju było w zasięgu Aero2. Patrząc na mapę z zasięgiem sieci Aero2 można powiedzieć, że internet dociera nawet i pod strzechy. Miejsc bez zasięgu jest bardzo mało. Pod koniec 2012 r. zasięg mobilnego Internetu Aero2 HSPA+ był dostępny dla około 88% Polaków osiągany na obszarze 72% powierzchni Polski.

Mapa zasięgu Aero2 - stan na maj 2013 r.

Mapa zasięgu Aero2 – stan na maj 2013 r.

Najczęściej wybieranymi urządzeniami do obsługi Aero2 są urządzenia firmy Huawei. Wynikać to może głównie z popularności oraz dostępności szerokiej gamy modemów Huawei na Polskim rynku np. Huawei E3131 zdobył ogromną popularność ze względu na niską cenę, dobrą jakość oraz zgodność z wymaganiami regulaminowymi usługi BDI Aero2, przez co wiele osób wybierało i nadal wybiera ten modem pod Aero2. Inne urządzenia, z jakich korzystają użytkownicy internetu Aero2 to Samsung, Apple, ZTE.

Popularne urządzenia do Aero2

Popularne urządzenia do Aero2

Prawdziwe fakty o Aero2 bez mitów i legend jakie krążą w sieci na temat usługi BDI.

 • Prędkość pobierania i wysyłania danych do 512 kb/s.
 • Brak jakichkolwiek limitów transferu.
 • Maksymalny czas trwania jednej sesji połączenia wynosi 60 minut.
 • 20% zasobów sieci jest zarezerwowanych dla użytkowników BDI (pasma 900 MHz i 2,6 GHz).
 • Ponad 90% ludności w Polsce jest w zasięgu sieci, czyli praktycznie każda osoba w Polsce może posiadać mobilny internet w dodatku całkowicie za darmo.
 • Pierwsza osoba, która skorzystała z oferty BDI, odebrała swoją kartę bezpośrednio w Warszawie, a było to w czerwcu 2011 r. (start usługi maj 2011 r.), osoba ta jak podaje operator dalej użytkuje kartę SIM BDI Aero2.
 • Rekord pobranych danych przy pomocy karty do darmowego internetu należy jak na razie do mieszkańca Bydgoszczy. Szkoda tylko, że nie możemy się dowiedzieć, co to były za dane, ale operator pewnie dobrze wie.
 • Nieprawdą jest, że o karty do darmowego internetu występują tylko młodzi ludzie. Z informacji udostępnionych przez Aero2 w połowie grudnia w bazie było ponad 700 osób w wieku 80-90 lat na, które zostały wydane karty SIM Aero2 do BDI.

A teraz coś dla tych, którzy zastanawiają się skąd w ogóle taka usługa jak Bezpłatny Dostęp do Internetu się bierze, dlaczego działa, a dlaczego czasami zdarza się problem. Cóż problemy większe, mniejsze jak wszędzie zawsze się zdarzają coś się zepsuje, coś należy wymienić, a coś poprawić, więc jak to wygląda w praktyce? Poniższy film prezentuje prace na masztach, które odpowiadają za działanie nie tylko usługi BDI Aero2, ale też innych usług telekomunikacyjnych. Zobaczcie sami.

Źródło informacji oraz materiały foto: aero2.pl, fanpage Aero2.

2 komentarze

 1. Marek pisze:

  Dobry artykuł i ciekawe informacje na temat tego aero2 😉
  Pozdrawiam marek z Zakopanego

 2. Adrian pisze:

  Aero chyba chce poprawić swój wizerunek, ale prawda jest taka, że im nie na rękę ta cała usługa. A ja czekam dnia kiedy internet mobilny będzie taki sam jaki oferują zwykli dostawcy z kabla inaczej nie biorę żadnego mobilnego internetu bo to nie ma sensu 60 zł za 15 GB tyle to ja w dzień łykam na neostradzie.

Dodaj komentarz