Dyskretne wibracje

System operacyjny Android jest popularny w dużej mierze ze swojej prostoty oraz elastyczności, która pozwala dostosowywać urządzenia z tym systemem do własnych potrzeb. Ogromna liczba aplikacji dostępna na system z zielonym robotem daje praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystywania smartfonów począwszy od tradycyjnych telefonów, odtwarzaczy mp3, a kończąc na zaawansowanych kalkulatorach naukowych. Jedno urządzenie, a mnoga ilość zastosowań. Wszystko dzięki specjalnym aplikacjom tworzonym na system Android.

Dyskretne wibracjeW sklepie Play jest dostępna ciekawa aplikacja o nazwie Vybe – Custom Vibrations, która umożliwia dostosowanie wibracji telefonu do własnych potrzeb. Pozwala ona zdefiniować użytkownikowi telefonu komórkowego z systemem Android własne wzorce wibracji dla określonych kontaktów znajdujących się w książce telefonicznej. Takie niestandardowe wibracje mogą przydać się w sytuacjach, kiedy nie możemy sprawdzić, kto dzwoni, np. podczas ważnych rozmów, w szkole na zajęciach czy innych podobnych sytuacjach wymagających dyskrecji, ale chcielibyśmy móc rozpoznać niektóre ważne kontakty np. telefon od rodziny czy przyjaciela. Takie rozpoznawcze wibracje dyskretnie informujące nas o telefonie czy wiadomości mogą być szczególne przydatne, kiedy podczas ważnych spotkań czy będąc w miejscach, w których dzwonek oraz zwykły telefon nie powinien rozpraszać nas ani też innych, ale zależy nam, aby umieć w odpowiedni sposób zareagować właśnie w przypadku ważnego telefonu, na który czekamy czy też, który wymaga abyśmy w najdogodniejszym momencie mogli odpowiedzieć. Dlatego wielu osobom na pewno może się przydać Vybe, które pozwala tworzyć odpowiednie wzorce wibracji i przypisywać je do kontaktów czy też grup w książce telefonicznej, a przez to rozpoznawać połączenia oraz wiadomości bez potrzeby sprawdzania telefonu w najmniej odpowiednich do tego momentach.

Opis praktyczny oraz zrzuty ekranów aplikacji Vybe zostały przedstawione na forum w dziale Tablety oraz Smartfony. Tam też można dokładniej zapoznać się z możliwościami tej aplikacji, która dla wielu osób może być też bardzo przydatna.

2 komentarze

  1. Iza pisze:

    Nie wiedziałam, że można tak ustawiać wibracje w telefonie. Czasami mam sytuacje, że chcę wiedzieć kto dzwoni, ale nie mogę sięgnąć po telefon.

  2. Misiu pisze:

    Też nie wiedziałem, że są takie aplikacje. Dochodzę do wniosków, że jednak o wielu rzeczach jeszcze nie wiem, albo ten świat się tak szybko zmienia, że informacje o zmianach i powstawaniu nowych rzeczy tak wolno do nas dochodzą.

Dodaj komentarz