Dobry smartfon w przystępnej cenie

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór przenośnych urządzeń telefonicznych integrujących w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego, czyli smartfonów. Markowe produkty znanych firm mają jednak tę wadę, że ceny najnowszych telefonów są dość wysokie i nie zawsze dostępne dla przeciętnego użytkownika takich gadżetów, dlatego w tym opisie chcemy zaprezentować 2 modele telefonów, które zdobyły popularność wśród użytkowników elektronicznych gadżetów głównie za sprawą dość mocnych parametrów oraz stosunkowo niskiej ceny tych urządzeń. Mowa oczywiście o telefonach Star x18i oraz Star x19i, który jest następcą modelu x18i. Chociaż ich produkcja i pochodzenie to Made in China to jednak są to produkty naprawdę udane, dlatego po dokładniejszym przyjrzeniu się tym dwom modelom telefonów przedstawiamy ich charakterystykę.

Smartfon

Pierwsze, co robi wrażenie to stylistyka wykonania oraz design każdego z telefonu. Zresztą widać to bardzo dobrze na załączonych fotografiach tych dwóch modelów.

Star x18i

x18i

Star x19i

x19i

Inny pozytyw to komfort używania jednego i drugiego modelu telefonu. Telefony są bardzo dobrze dopasowane do dłoni, wygodnie się je trzyma oraz nawiguje nimi z uwagi na zastosowany nowszy typ wyświetlacza (pojemnościowy), który jest bardzo czuły na dotyk.


Obydwa telefony to modele Dual-Core umożliwiające pracę z 2 kartami SIM. Różni ich w zasadzie tylko wygląd, bowiem parametry techniczne są podobne. Istotna jeszcze uwaga to, że na obydwu telefonach działa Skype, ale bez wideo. Dodatkowy minus to brak obsługi 3G 900 MHz, przez co internet z Aero2 nie będzie działał na tych telefonach.

Specyfikacja x18i i x19i

Ekran Multi-Touch
CPU MediaTek   MT6573 650 MHz  ARMv6
OS Android   OS, v2.3
Sieć GSM 850/900/1800/1900
3G 2100   (7.2 Mbit/s)
RAM/ROM 512   RAM/256 ROM
TV SECAM/PAL/NTSC
Nawigacja GPS+AGPS   Navigator
Wyświetlacz 4.0″   WVGA x18i, 4.1” WVGA x19i
800×480   pixels
Kamera Przód i tył,   aparat z lampą błyskową
Transmisja 3G, WIFI,   Bluetooth 2.0, EDGE
FM radio Tak
Czujnik   oświetlenia Tak
Czujnik   zbliżeniowy Tak
Sensor   grawitacji Tak
Bluetooth Tak
Języki Multilanguage   (polski należy dogrywać)
T-flash   card Micro SD (T-Flash) 32G
Bateria X19i 1800 mAh, x18i 1500 mAh
Gniazdo   słuchawkowe 3.5 mm
Port   ładowania mini USB 5pin

6 komentarzy

 1. Dionizy pisze:

  Ten x18i wydaje się ładniejszy na zdjęciach, ale x19i już na żywo jest bardziej bajerancki. ogólnie telefony warte zakupu.

 2. Asia pisze:

  Czasami są pojedyncze sztuki na Allegro, ale ten gość z forum może Ci wysłać paczkę z Chin.
  http://darmowyinternet.net/forum/member.php?action=profile&uid=47

 3. piter pisze:

  obecnie jest sporo lepszych telefonów ze stajni STAR
  polecam lekturę http://telchina.pl/ a dla chcących tanio kupić w chinach ten poradnik http://telchina.pl/aliexpress-zakupy-przewodnik-krok-po-kroku-vt1157.htm

 4. Adam pisze:

  Ile pix ma aparat w tym telefonie ?

Dodaj komentarz