Aero2 w telefonie

Aero2 w telefonie

Obecnie najpopularniejszym sposobem korzystania z internetu Aero2, jest modem podłączony do komputera, ale wielu użytkowników podsyła zapytania jak skonfigurować telefon właśnie pod Aero2. W tym artykule wyjaśnimy, jakie kroki należy zrobić, aby uruchomić darmowy internet z użyciem karty SIM Aero2 w telefonie. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy posiadane urządzenie spełnia wymogi techniczne. Zgodnie z regulaminem powinno to być urządzenie telekomunikacyjne kategorii 10 obsługujące transmisję danych w technologii HSPA+ pasmo 900 MHz lub urządzenie kategorii 3 obsługujące transmisję danych w technologii TD-LTE pasmo 2500 MHz.

Jak więc dowiedzieć się czy nasz telefon będzie kompatybilny z Aero2? Wystarczy porostu sprawdzić czy telefon korzysta z sieci 3G. W tym celu wchodzimy na stronę gsmarena.com a następnie w górnym prawym rogu wpisujemy szukany model telefonu np.: Xperia x8. Następnie w wynikach informacji sprawdzamy czy rubryka General zawiera wyszczególnienie 3G Network oraz pasmo 900 MHz. Jeśli tak mamy pewność, że nasz telefon będzie współpracował z kartą SIM Aero2.

Specyfikacja telefonu

Specyfikacja telefonu

Inna kwestia to zapis w regulaminie usługi informujący, iż urządzenie telekomunikacyjne musi być kategorii 10 co oznacza, że powinno ono obsługiwać prędkość pobierania danych z prędkością 14 Mbit/s, jednak urządzenia niespełniające tego warunku też będą obsługiwane przez sieć Aero2, gdyż warunek ten nie jest przestrzegany, ale należy się liczyć z tym, że w przyszłości operator może blokować takie urządzenia w sieci, które nie będą spełniały wszystkich wymagań regulaminowych.

Konfiguracja punktu dostępowego. W telefonie z kartą SIM Aero2, aby korzystać z darmowego internetu wystarczy dodać tylko poprawnie skonfigurowany punkt dostępowy, czyli:

APN: darmowy
Użytkownik: pozostawić puste
Hasło: pozostawić puste
Ustawienia sieci: wszystkie parametry ustawić na automatycznie pobierane z serwera (adres IP, serwery DNS)


Poprawnie dodany i skonfigurowany punkt dostępowy umożliwi korzystanie każdemu użytkownikowi telefonu z bezpłatnego dostępu do internetu oferowanego przez Aero2. Opcja przydatna zwłaszcza osobom lubiącym aktywny tryb życia z uwagi na możliwość korzystania z map i nawigacji podczas wycieczek rowerowych, górskich wędrówek itd. Do korzystania z interentu w telefonie potrzebny jest jednak odpowiedni też typ telefonu, czyli smartfon. Szeroki wybór modeli znajdziemy np.: w tym sklepie online.

4 komentarze

 1. Mietek pisze:

  Pomimo mojego wieku, prowadzę aktywny tryb życia. Rower, wycieczki a do tego potrzebuję nawigacji…

 2. Marcel pisze:

  Ja latem np. dużo pomykam przez lasy rowerem i z elektronicznymi mapami mam dużą wygodę, bo w terenie mogę sobie wyznaczyć ciekawą trasę. W domu nie lubię planować, stawiam sobie cel np. na południe i jadę, a w drodze tworzę plan i tak jest najlepiej. Bez map czasami potrafiłem wjechać głęboko w las i nie wiedziałem gdzie już jadę, a z nawigacją mam teraz łatwiej.

 3. piter pisze:

  Widzę że wiele osób szuka telefonu do obsługi aero2 i rozmów bez zmiany karty.
  ponizej lista telefonów dual sim które na to pozwalają
  http://telchina.pl

 4. DUALSIM AERO2 pisze:

  Ja polecam telefon Newman N1, radzi sobie z AERO2 i do tego nie jest drogi ten smartfon
  http://telchina.pl/newman-vf53.htm

Dodaj komentarz