Aero2 bez CAPTCHA

Właśnie ruszyła nowa oferta Aero2 – Aero Mini usługa promocyjna skierowana wyłącznie do osób korzystających z BDI Aero2. Czym tak naprawdę jest, więc oferta Aero Mini? To nic innego jak internet bez przerywanych sesji w tym brak kodów CAPTCHA. Oczywiście oferta jest płatna. Mamy możliwość wykupienia pakietu 3 GB ważnego 30 dni, który będzie pozwalał korzystać z internetu z prędkością 512 kb/s, czyli z prędkością, jaka jest dostępna w darmowym BDI. Dodatkowo są dostępne pakiety 5 GB, których ważność wynosi 60 dni. Po wyczerpaniu pakietu lub kiedy jego ważność minie działanie internetu wraca do standardowego trybu i dalej obowiązują cogodzinne sesje oraz kody CAPTCHA.

Aero2 bez CAPTCHA

Aero2 bez CAPTCHA

Czy nowa oferta operatora może być interesująca dla użytkowników kart SIM BDI? Na obecnym etapie trudno stwierdzić czy zainteresuje się nią większa grupa posiadaczy tychże kart, jeśli operator usługi BDI, czyli Aero2 nie pomyśli o zwiększeniu atrakcyjności swojej nowej oferty, która jest jednak płatna. Na chwilę obecną usługa Aero Mini gwarantuje prędkość do 512 kb/s. Działa ona w tym samym kanale, w jakim działa BDI. Świadczona jest z wykorzystaniem sieci operatora Aero2 w technologii HSPA+ w paśmie częstotliwości 900 MHz. Na rynku są jednak dostępne oferty innych operatorów na pakiety internetowe, które w porównaniu z ofertą Aero2 wypadają znacznie lepiej np. operator telekomunikacyjny Orange na czas świąt wprowadził Pakiet świąteczny 3 GB, czyli 3 GB za 3 zł na 30 dni. Tutaj prędkości transferu są znacznie lepsze, bowiem w infrastrukturze Orange możemy korzystać z HSPA+, ale z prędkościami wynoszącymi nawet do 42 Mb/s (do 11 Mb/s wysyłanie) w zasięgu tylko HSPA 14,4 Mb/s (wysyłanie do 5,76 Mb/s). Ponadto w promocji Orange 1 GB kosztuje tylko 1 zł, natomiast cena za GB w usłudze Aero Mini wynosi 1,67 zł. Jednak promocja Orange jest czasowa, więc za jakiś czas może się okazać, że to oferta Aero2 będzie najbardziej korzystna. Byłaby na pewno bardziej kusząca gdyby operator zwiększył dla użytkowników BDI wykupujących pakiety szybkość transferu. Dla wielu osób wydatek 5 zł nie jest duży, a 3 GB na 30 dni w zupełności wystarczy, aby mieć np. internet w smartfonie do podstawowych zadań, jak przeglądanie informacji, rozkładów PKP, PKS czy komunikacji. Na przenośnych urządzeniach wyeliminowanie blokady CAPTCHA w Aero2 oraz zniesienie cogodzinnych sesji na pewno poprawi komfort użytkowania kart Aero2.

Podstawowym pytaniem pozostaje jak zapewnić osobom wykupującym płatny dostęp do internetu odpowiednią jakość korzystania z sieci. W wielu miejscach zwłaszcza w godzinach szczytu (godziny 18-22) uwidacznia się problem przeciążenia sieci Aero2. Interenet działa znacznie wolniej, strony ładują się zbyt długo, co może prowadzić do niezadowolenia i zniechęcenia ofertą Aero Mini, jeśli operator nie pomyśli jak rozwiązać ten problem, aby użytkownicy wykupujący pakiety nie odczuwali problemów z działaniem internetu w płatnej już usłudze. W końcu, kto płaci ten wymaga, więc jeśli Aero2 nie spełni ich oczekiwań ludzie będą szukać innych ofert na pakiety internetowe. Tak, więc zapewnienie użytkownikom BDI wykupującym pakiety internetowe znacznie lepszego transferu oraz stabilnej jakości interentu na pewno zachęciłoby ich do korzystania z nowej opcji Aero2, jaką jest Aero Mini. W tym momencie między opcją darmową, a płatną nie widać zasadniczych różnić oprócz zniesionego cogodzinnego rozłączania internetu oraz potwierdzania połączenia kodem CAPTCHA.

Test darmowej i płatnej oferty BDI

Test darmowej i płatnej oferty BDI

Dla osób zainteresowanych ofertą Aero Mini publikujemy na forum proces realizacji zamawiania pakietów internetowych w Aero2.

3 komentarze

 1. Marcin pisze:

  Jeśli operator pomyśli i wprowadzi znacznie lepszy transfer, a przeniesie użytkowników wykupujących pakiety do kanału komercyjnego tak, aby zapewnić stabilną, jakość połączenia w BDI, ale Mini Aero ten pomysł z płatnymi pakietami mógłby chwycić.
  Same sesje i kody dla wielu użytkowników BDI nie są problemem, problemem jest transfer, który czasami jest za słaby oraz stabilność połączenia zwłaszcza wieczorami.

 2. ToJa pisze:

  Wykupiłam Aero Mini do przetestowania. Niestety brak jakiejkolwiek poprawy w kwestii prędkości (przynajmniej na razie). Rano jest OK, YT da się obejrzeć, wieczorami tragedia. Jeśli oferta ma być ciekawa muszą pomyśleć tak aby ci co za to płacą byli zadowoleni.

 3. Ela pisze:

  Ja mam SIM Virgin i 1GB internetu do wykorzystania, teraz ponownie włączam opcję Orange odkąd wprowadzili ją to najlepsza dla mnie oferta na net w smartfonie w dodatku mam telefon w tej sieci.

Dodaj komentarz