Tablet z Chin

Tablety, jako przenośne komputery osobiste stają się coraz bardziej popularne ze względu na to, co obecnie oferują swoimi możliwościami, tak więc wielu użytkowników korzysta z nich jako urządzeń wspomagających pracę, oferujących rozrywkę czy też naukę. Na rynku dostępna jest szeroka gama tabletów różnych producentów. Przekątne ekranów są mniejsze niż w tradycyjnych notebookach głównie 7 lub 14 cali, zajmują mniej miejsca i są bardziej poręczne tam gdzie typowy laptop staje się niewygodny, a parametry jak częstotliwość taktowania, wielkość RAM dorównują notebookom. Jedyną wadą tych urządzeń są ceny, bowiem markowe produkty kosztują porównywalnie tyle, co nowe notebooki, ale są jeszcze urządzenia mniej znanych producentów albo produkty No Name Made In China. Jedną wspólną cechą tabletów jest jednak system operacyjny, a z uwagi na ogromną popularność systemu Android w większości urządzeń ten system będzie zainstalowany, także niezależnie czy to będzie drogi model tabletu znanego producenta czy też urządzenie mało znanego producenta z Chin system odpowiedzialny za sterowanie całym urządzeniem może być taki sam. Dlatego do opisu wzięliśmy jeden z najtańszych tabletów, jaki oferuje rynek internetowy. Tani tablet z Chin bez nazwy z zainstalowanym systemem Android.

Tablet

Wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń. Tablet jest lekki ze względu na zastosowane tworzywo sztuczne w obudowie (w dotyku jednak stal jest przyjemniejsza i lepiej prezentuje się stylistycznie). Ponadto urządzenie poręczne i dobrze się trzyma w dłoniach. Obsługa jest prosta i nie sprawia żadnych problemów. Jedyną wadą użytkowania jest jednak wyświetlacza. Ze względu na zastosowaną starszą technologię nie jest to wyświetlacz pojemnościowy, ale rezystancyjny. Jeśli ktoś miał w dłoniach urządzenie z wyświetlaczem pojemnościowym i rezystancyjnym wie, jaka jest różnica w użytkowaniu i sterowaniu takich urządzeń. Dlatego w tym tablecie sterowanie sprawia czasami kłopoty gdyż ikony należy przyciskać na wyświetlaczu mocniej, a czułość ekranu na dotyk jest w pewnym stopniu ograniczona.

W skład całego zestawu wchodzi ładowarka (czasami są to wersje chińskie z przejściówką) oraz adapter na USB i wtyczkę RJ45.

Jeśli ktoś nie potrzebuje urządzenia technologicznie najnowszego za duże pieniądze, ale tablet, jako dodatek do komputera to urządzenie z najniższej półki cenowej na pewno się sprawdzi. Jednak, jeśli ktoś myśli o korzystaniu z tabletu w zaawanasowany sposób lepiej jest pomyśleć o droższym urządzeniu z wyświetlaczem pojemnościowym, bowiem korzystanie z takiego urządzenia będzie o wiele bardziej komfortowe i wygodniejsze.

Internet i Aero2. W omawianym tablecie internet z Aero2 czy też innego dostawcy jest możliwy, ale we współpracy z modemem. Jednak nie wszystkie dostępne modele modemów będą obsługiwane przez tablet od razu po podłączeniu, dlatego, w niektórych przypadkach należy konfigurować tablet pod modem, aby on współpracował z nim, co wymaga trochę pracy i bywa uciążliwe.


Specyfikacja techniczna – MID (AkiraTab, EKEN) różne nazwy

Nazwa No name jako MID w tym (AkiraTab, EKEN)
CPU Infotmic IMAPx210, 1GHz; GPU: VIVANTE GC600
OS Android 2.3
RAM 256MB
Pamięć wewnętrzna 4GB
Materiał wykonania Plastik
Wyświetlacz Wielkość 7”
Typ Rezystancyjny
Rozdzielczość 800x480px
Kąt widzenia 120°
Rozszerzenia kart Obsługa kart miniSD do 32GB
Kamera 0.3 MPx
Sensor grawitacji Tak
Multi-Touch Nie
Flash Flash 10.1
Android Market Tak
YouTube Tak
Video 720P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…
Muzyka Wyj. stereo MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
Ebook TXT, PDF, HTML, RTF, FB2
Skype Tak (tylko głos)
GPS Nie
Email and przeglądarka Tak
WiFi Tak, 802.11 b/g
3G Z modemem
MiniJack 3.5mm
Gry 3D Tak
Język Czeski, Duński, Angielski, Hiszpański, Francuski, Niemiecki, Grecki, Włoski, Japoński, Koreański, Norweski, Portugalski, Rosyjski, Szwedzki, Turecki, Chiński, Polski
Inne aplikacje Office, Przeglądarka internetowa, Gallery, Zegar, Kalkulator, Kalendarz, Taskkiller, Google Maps
Wymiary 198x118x15mm
Waga 360g
Bateria 1500 MAh
Porty
1 x mini USB port (adapter)
1 x 3.5mm wejście na słuchawki
1 x TF card slot
Wymiar opakowania 220x150x60
Waga zestawu 560g
W zestawie 1 x USB kabel (modele z kablem i bez kabla)
1 x Ładowarka
1 x Instrukcja

2 komentarze

  1. Gacek pisze:

    Miałem to, ale lepiej dołożyć 2 stówki i kupić już z najnowszym rodzajem wyświetlacza. Łatwiej się steruje.

  2. Zbyszek pisze:

    Bardzo dobra opcją na Areo2 w tablecie to zestaw:
    Overmax Steele Core 10 i do tego Modem E173-u2.
    Podłączasz i bez żadnych kombinacji zestaw pracuje.

Dodaj komentarz