Tablet z Chin

Urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety to obecnie chętnie kupowany sprzęt elektroniczny ze względu na możliwości, jakie on oferuje przy przetwarzaniu, odbieraniu oraz wysyłaniu danych bez konieczności utrzymywania przewodowego połączenia z siecią internetową. Oprócz smartfonów, które są podstawowym narzędziem do kontaktów ze światem wielu ludzi zaopatruje się też w tablety, jako opcja do czytania elektronicznych gazet, przeglądania stron www czy też rozrywki: filmy, teledyski na YouTube, Vimeo itp.

Gdzie jednak kupić dobry i tani tablet? Takie pytania wiele osób sobie zadaje, kiedy zamierza nabyć taki sprzęt elektroniczny. Ponadto wiele osób zastanawia się czy wybrać znany markowy produkt czy też może coś mniej znanego? Na rynku jest wielu znanych producentów, a jeszcze więcej produktów sprowadzanych z zagranicy, które zazwyczaj są produkowane w krajach Azji: Chiny, Korea Południowa. Dostępne urządzenia w Polsce do tego znanych firm nie będą jednak tanie. Na tablet np. 7” znanej marki należy liczyć się z wydatkiem około 700 zł. Na coś większego i w dodatku nowszego musimy przygotować nawet i 1000 zł, a czasami i więcej. Da się oczywiście kupić w polskich sklepach i taniej, ale zazwyczaj będą to marki i urządzenia klasyfikowane na niższej półce technologicznej.

Gdzie, więc kupować tablety czy smartfony? Może samemu bezpośrednio z Chin zamawiając w chińskich sklepach internetowych. Mamy większy wybór, ale najważniejsze możemy kupić sprzęt dużo taniej niż w jakimś sklepie internetowym lub stacjonarnym w Polsce. Ktoś może zada pytanie, ale co z opłatami czyli podatek, cło? Są sklepy, które posiadają swoje magazyny w Europie, więc mamy możliwość zamawiania towaru w sklepie chińskim, ale towar jest już na terytorium UE i z tego obszaru jest wysyłany, więc nie musimy się martwić o dodatkowe koszty przy zamawianiu towarów spoza Unii Europejskiej. Jeśli jednak zamawiamy coś, czego nie ma w magazynach w Europie (zazwyczaj widnieje informacja skąd dany towar będzie wysyłany – wysyłka z Chin lub wysyłka lokalna) sklepy stosują pewną politykę przy zamówieniach drobnicowych, która gwarantuje, że towar nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami, ale nas interesuje głównie zakup towaru niskobudżetowego gdzie cena zakupu towaru nie przekracza kwoty, która jest zwolniona z opłat celno-podatkowych. Warto poczytać temat na forum opisujący zakupy w jednym z większych chińskich sklepów – zakupy w Chinach.

Tablet z Chin - oferta sklepu LightInTheBox

Tablet z Chin – oferta sklepu LightInTheBox

Ponadto nawet, jeśli zakupimy towar, który będzie musiał zostać oclony, a do tego będzie wymagana opłata podatkowa to i tak dla wielu zakupów opłaca się nabywać towar prosto z Chin gdyż cenowo wychodzi to dużo taniej niż gdybyśmy chcieli kupić to samo czy coś podobnego w Polsce. Często odchodzą bowiem marże pośredników, którzy na sprowadzanych towarach zarabiają. Za 50 dolarów tj. około 170 PLN możemy nabyć całkiem dobry tablet. Często taki sprzęt wiele osób wykorzystuje np., jako tylko nawigacja, tablet mapa, elektroniczna książka czy też urządzenie do nauki języka obcego. Nie musimy, więc zaopatrywać się w drogi sprzęt, znanych marek, kiedy mamy zamiar wykorzystywać urządzenie do określonych tylko celów np. nauki angielskiego. Każdy tablet z Androidem to w zasadzie podobne urządzenie system ten sam, różni się jedynie marką i ceną. Oczywiście im droższy sprzęt tym będzie on wydajniejszy, ale jak zostało napisane nie wszyscy potrzebują mocnego urządzenia do wszystkich zadań. Można mieć coś tańszego pod konkretne zadania.

Jeden sprawdzony chiński sklep w PL wersji językowej opisywaliśmy na forum (ww. link www), także dla osób zainteresowanych zakupami w Chinach jest to sklep, w którym na pewno można robić udane i bezpieczne zakupy. W tym miejscu należy nadmienić, że nie wszystkie strony zakupowe w internecie są pewne, dlatego jeśli nie chcemy stracić pieniędzy warto wybierać te sklepy, które mają pozytywną renomę, a jednym z nich jest sklep LightInTheBox, który też przytoczyliśmy w tekście zatytułowanym smartfon z Chin.

2 komentarze

  1. ZenekV pisze:

    Trudno było znaleźć ten artykuł w google, stronka ciekawa, zasługuje na większy ruch. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

  2. Maciek pisze:

    Dzięki za ten Wasz katalog sklepów w Chinach dużo pomaga przy wyborze sklepu 😉
    http://darmowyinternet.net/sklepy/

Dodaj komentarz