Prywatny trener personalny

Obecnie większość osób, które ćwiczą na siłowniach chodzi na treningi z komputerem, tabletem, a na pewno ze smartfonem, ale nie po to, aby podczas sportowych zmagań przeglądać strony www, oglądać filmy czy też wysyłać wiadomości tekstowe przez telefon, ale aby wspomóc się przede wszystkim w ćwiczeniach na siłowni. Podstawa na siłowni dla wielu osób to w głównej mierze odpowiednia muzyka, która to odgrywa dużą rolę podczas treningów. Muzyka nastraja, dodaje energii, a także motywuje do ćwiczeń. Ponadto przyjemniej też wykonuje się poszczególne ćwiczenia, kiedy słuchamy ulubionych utworów. Osoby regularnie ćwiczące mające też swoje własne siłownie oprócz odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń posiadają w swoich siłowniach odpowiednie wyposażenie składające się z zestawu elektronicznego. W czasach, kiedy królowały zwykłe telefony na siłowniach rządziły odtwarzacze muzyczne (rzadziej komputery) wspomagane odpowiednim zestawem głośników, z których można było uzyskać dość mocne bicie, a tym samym odpowiedni klimat do ćwiczeń. Mocne uderzenie z dobrego głośnika jest ważne. Słaba jakość muzyki wydzielana z mizernego głośniczka zamiast napędzać do ćwiczeń może tylko odebrać ochotę na trening, dlatego tak ważny jest odpowiedni sprzęt nie tylko sportowy, ale i elektroniczny w siłowniach, których ćwiczą regularnie trenujące osoby.

Trening na siłowni

Trening na siłowni

Obecnie, kiedy smartfony i tablety przejęły część możliwości komputerów, wiele osób na siłownię chodzi ze swoim smartfonem albo tabletem. Telefony z uwagi na dość ograniczone rozmiary wyświetlacza nie zawsze są najwygodniejszym zastosowaniem w siłowniach, ale tablety owszem. Można mieć dość spory wyświetlacz i te same funkcje jak na telefonie czy komputerze, w stosunkowo mniejszej cenie, bowiem odpowiedni tablet taniej kupimy niż dobry laptop. Wszystko to, co potrzebujemy, czyli odtwarzacz muzyczny, plan treningowy, elektroniczny trener personalny umieścimy na urządzeniu z systemem Android. W ten sposób nie tylko uzyskamy podstawowe wyposażenie siłowni, ale też wspomożemy się o dodatkowe rozwiązania, które ułatwią treningi oraz będą je kontrolować. Ważne jest, bowiem aby trening był odpowiednio ułożony, a jego forma dawała zamierzone efekty. Zły trening, nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń może doprowadzić do braku jakichkolwiek efektów, a w niektórych sytuacjach nawet poważnych kontuzji.

Ćwiczenia rzeźbią sylwetkę

Ćwiczenia rzeźbią sylwetkę

W prawdziwych profesjonalnych siłowniach kontrolę nad trenującymi sprawują fachowcy mający odpowiednie przygotowanie oraz wiedzę, przez co wiedzą oni, komu jaki trening wybrać tak, aby był on skuteczny, a tym samym bezpieczny. W przypadku osób trenujących na własną rękę w prywatnych warunkach bez nadzoru fachowcem staje się urządzenie elektroniczne. To urządzenie z odpowiednim programem instruuje, nadzoruje, a także bada nasz trening oraz uzyskiwane efekty. Np. zbyt szybkie tempo to istotny czynnik ryzyka mogący mieć wpływ na zawał serca, a także udar. Poprzez takie aplikacje jak np. Instant Heart Rate możemy badać częstotliwość skurczów serca, a tym samym rejestrować wyniki, które przedstawiane są w odniesieniu do norm prawidłowych dla danego wieku i płci.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja o nazwie Fitness Buddy. To nic innego jak elektroniczny trener personalny. Aplikacja ta krok po kroku prowadzi przez etapy treningów celem osiągnięcia przez trenującą osobę jak najlepszych efektów. Fitness Buddy zawiera ponad 1700 unikalnych ćwiczeń zobrazowanych odpowiednimi ilustracjami oraz video, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń. Aplikacja oferuje również gotowe plany, rejestruje wagę oraz wymiary ciała dzięki temu osoba ćwicząca ma cały czas wgląd w uzyskiwane postępy. Takich oraz podobnych aplikacji jest wiele na smartfony i tablety, które nie tylko ułatwiają treningi, ale też je zoptymalizują pod takim kątem, aby były one właściwe oraz dawały oczekiwane efekty.

Dzięki urządzeniom przenośnym każdy, więc może mieć swojego prywatnego trenera personalnego, który nigdy się nie zmęczy, nie będzie narzekał, ale który cały czas podczas treningów będzie nas kontrolował.

Fot.: sxc.hu

Dodaj komentarz