Mega szybki internet

25 października odbyło się spotkanie prasowe organizowane przez Cyfrowy Polsat, Plus oraz NFI Midas, na którym omawiano temat przyśpieszenia internetu LTE do 150 Mb/s oraz wprowadzenia nowych ofert dostępu do internetu na polskim rynku. Pierwsze prezentacje internetu LTE z szybkością 150 Mb/s były pokazywane podczas Festiwalu Sopot Top of the Top, na którym Plus, jako pierwszy na świecie zaprezentował na częstotliwości 1800 MHz technologię LTE z tak zawrotną szybkością.

LTE (Long Term Evolution) to obecnie najnowszy standard telefonii komórkowej 4G pozwalający dostarczać najszybszy mobilny internet na świecie. Maksymalna prędkość przesyłu danych do użytkownika wynosi 150 Mb/s, a od użytkownika 50 Mb/s. Obecnie prędkość pobierania powyżej 100 Mb/s oferuję tylko nieliczni providerzy interentu w Polsce (dostawcy telewizji kablowej). Technologia LTE oprócz zawrotnej szybkości posiada wiele innych parametrów porównywalnych z internetem stacjonarnym (szybki czas zestawiania połączenia, wysoka stabilność sesji internetowych oraz dobra jakość połączenia), które to parametry były w dużej mierze nieosiągalne dla zwykłego internetu mobilnego. Technologia LTE to swoboda i wygoda w korzystaniu z internetu niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy.

Z danych udostępnionych przez operatora Plus w technologii LTE znajduje się 35% populacji kraju natomiast w technologii HSPA/HSPA+ znajduje się 87% ludności. Obecnie sieć nadajników składa się z ponad 1300 stacji bazowych jednak rozbudowa infrastruktury Polkomtela zakłada osiągnięcie liczby 3400 stacji w 2014 roku, a tym samym zwiększenie pokrycia obszaru Polski zasięgiem LTE. Plus, jako jedyny operator komórkowy w Polsce oferuje mega szybki dostęp do internetu w technologii LTE.

Nowa oferta operatora Plus LTE 150 Mb/s będzie dostępna od 2 listopada br. i będzie ona udostępniona dla klientów w wariancie z modemem lub routerem po podpisaniu umowy na 24 lub 12 miesięcy, co jest nowością. Jak podaje też Plus zwiększeniu ulegną podstawowe pakiety danych, a dwie najdroższe taryfy zostaną obniżone cenowo.

Nowości w Plusie

LTE 150 Mb/s w nowej ofercie Plusa – materiały prasowe plus.pl

Mega szybki internet w technologii LTE do 150 Mb/s oferował będzie też Cyfrowy Polsat, który jest partnerem Plusa.

Dodaj komentarz