Haier odkryciem roku 2013

Marka Haier dla wielu osób może nie być znana, ale produkty firmy Haier już od dłuższego czasu można spotkać w polskich sklepach głównie jest to sprzęt AGD oraz telewizory. Sama firma Haier powstała w latach 80 XX wieku w Quingdao w Chinach, a główną działalnością firmy była początkowo produkcja lodówek. Z biegiem czasu firma rozszerzyła swoją działalność wytwarzając klimatyzatory, pralki, kuchenki mikrofalowe, a obecnie produkując też sprzęt elektroniczny komputery, telewizory oraz telefony komórkowe.

Od 28 lat Haier dostarcza klientom produkty wysokiej jakości jako światowa marka nr 1 wśród producentów AGD, z 8,6 % udziałem w rynku (źródło Euromonitor International Ltd, 2012).

Główna siedziba znajduje się w Quingdao w Chinach, a jej lokalne siedziby zlokalizowane są w Neuilly-sur-Seine, we Francji oraz w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Haier liczy 61 spółek handlowych, 24 fabryki, 21 kompleksów przemysłowych i 80 000 pracowników na całym świecie.

Haier dąży do doskonałości w dziedzinie innowacji poprzez pięć centrów R&D zapewniając, że produkty są lokalnie dostosowane do gustów i potrzeb swoich konsumentów na różnych rynkach. Firma specjalizuje się w technology-led research, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy zrównoważonych produktów.

Obroty firmy osiągnęły w 2012 roku 28,5 miliardów dolarów. Haier Electronics Group Co. Ltd. (HKG: 1169), filia grupy Haier, jest notowana na Tablicy Głównej Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu. Qingdao Haier Co. (SHA: 600690), również filia grupy Haier, jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju.

haier.com

Haier nie jest, więc małą firmą, ale bardzo dużą marką działającą na globalnym rynku w Polsce znana przede wszystkim ze sprzętu AGD, ale też od niedawna wzrasta zainteresowanie w Polsce innymi produktami tej firmy w tym telefonami komórkowymi typu smartfon, a to głównie za sprawą rosnącej popularności systemu Android, w który firma Haier wyposaża swoje telefony. Obok dobrze znanych na naszym rynku marek produkujących smartfony popularność zdobywają dodatkowo firmy takie jak ZTE, Huawei, Lenovo oraz opisywany Haier.

Duże zainteresowanie marką Haier w 2013 roku w Polsce wynikało głównie stąd, że smartfony tej firmy umożliwiają pracę z dwoma kartami SIM, a dodatkowo działa z nimi Aero2, czyli usługa Bezpłatny Dostęp do Internetu. Nie wszystkie, bowiem smartfony innych firm umożliwiają pracę z częstotliwością 900 MHz, na której działa Aero2, dlatego wielu kupujących rozglądając się za telefonami umożliwiającymi obsługę dodatkowo Aero2 wybierało i wybiera telefony firmy Haier. Ponadto pozytywne opinie wśród użytkowników smartfonów Haier zaowocowały, że obok telefonów znanych marek smartfony Haier równie często są wybierane przez kupujących, którzy szukają czegoś nowego dla siebie lub swoich znajomych. W polskich sklepach, a także w różnych salonach z elektroniką jak na razie nie ma produktów tej firmy, dlatego większość kupujących albo zamawia sprzęt poprzez zagraniczne sklepy internetowe albo poprzez pośredników handlujących elektroniką z Azji.

Obecnie powodzeniem cieszą się takie modele smartfonów firmy Haier jak: W718 oraz W910. Oba modele starannie wykonano, na mocnych podzespołach, które zapewniają komfort używania telefonów. Należy też dodać, że modele te zostały zaprojektowane tak, aby były wytrzymałe na różne sytuacje losowe: upadki, zarysowania wyświetlacza, ochrona przed zanieczyszczeniami, a nawet wodą. Model W718 posiada stopień ochrony IP67 (z ang. International Protection Rating), co oznacza, że obudowa telefonu posiada całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu, 7 ochrona przed zalaniem wodą.

Haier W718

Haier W718 w kolorze czarnym

Model W910 został zaprojektowany podobnie co W718, ale w znacznie stylowej obudowie jednak, aby było to możliwe należało pójść na kompromis kosztem słabszej ochrony telefonu, bowiem klasa ochrony urządzenia została uwzględniona, jako IP54, czyli 5 ochrona przed wnikaniem pyłu w ilościach zakłócających pracę urządzenia oraz 4 ochrona przed kroplami np. deszczu.  Zabezpieczenie przed ciałami stałymi to skala od 0 do 6, a przed wnikaniem wody to skala od 0 do 9 co oznacza 0 – brak ochrony, a najwyższa liczba w skali całkowita ochrona.

Haier W910

Haier W910 w stylowym wykonaniu

Jak widać na przedstawionych zdjęciach modele te zostały zaprojektowane w bardzo staranny sposób, a dodatkowo uwzględniono w nich, aby były one bardziej wytrzymałe i odporne na różne sytuacje życiowe (upadki, woda, zarysowania wyświetlacza). Niewiele jest produktów innych marek, których producenci uwzględniają tak wysoki stopień ochrony w swoich smartfonach. Co ważne cena telefonów marki Haier jest na tyle atrakcyjna, że wiele osób zainteresowanych nabyciem nowego telefonu wybiera produkt właśnie tej firmy. Dlatego też postanowiliśmy markę Haier określić odkryciem roku 2013 gdyż od momentu wzrastającej popularności systemu Android oraz usługi BDI Aero2 w Polsce smartfony Haier stały się dla wielu osób sprawdzoną marką, na której można polegać, a też warto rozważać zakupy innych produktów będących w ofercie firmy Haier.

3 komentarze

 1. haier pisze:

  Ktoś chce wyrazić swoje zdane na temat produktów oraz samej marki Haier zapraszamy do wątku:
  http://darmowyinternet.net/forum/temat-marka-haier-opinie-na-temat-marki-oraz-produktow_678

 2. Marek pisze:

  Haier jest najlepszy cenowo i jakościowo też polecam wszystkich – widać że Chińczycy podbijają świat.

 3. Adrian pisze:

  Nokia poszła po rozum do głowy i też nastawiają się na tańsze urządzenia mają markę, ale brakuje im obecnie produktu dla masy, ale czy wygrają bitwę z Azjatami się zobaczy.

Dodaj komentarz