-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Manta MID08.
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #21
RE: Tablet Manta MID08.
Czyli miałeś modem ustawiony tak jak jest w poradniku. Teraz masz ustawienia fabryczne.

Cytat:Czy ta komenda mogła mieć wpływ na wieszanie się Mid08 ? wiem, że nie tylko ja miałem taki problem.

Hmm ja mam MID 08 i odpalałem na nim E353 oraz E3131. Wiem, że jak testowałem swoje kombinacje z E353 wpisując w pliku różne ustawienia portów oraz ustawiając modem po swojemu tablet się wieszał. Kiedy jest zrobione tak jak w poradniku nic takiego się nie dzieje.
E3131 jest już w wersji androida 4.0.4 obsługiwany, także nie trzeba nić robić z dodawaniem tego modemu. Najlepiej właśnie jeszcze sprawdzić ten modem (z ustawieniami fabrycznymi) oraz jeszcze inny taki sam. Może modem powoduje to wieszanie się. Nie ma innej rady jak metodą prób i błędów znaleźć przyczynę.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
21-11-2012 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vasyld Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Tablet Manta MID08.
Jednak nie jest tak pięknie. Wczoraj przyszła karta Aero2, ustawiłem modem zgodnie z poradnikiem na 900Mhz i lipa. Pokazuje brak zasięgu 3G, tyle że w miejscu w którym mieszkam, Plus, CP, Play mają ten zasięg więc coś jest nie halo. Biorę się za kombinowanie
23-11-2012 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #23
RE: Tablet Manta MID08.
No muszę Ci powiedzieć, że coś tu niejasno piszesz. Nie do końca ja rozumem, z czym dokładnie masz problem. W innych wątkach napisałeś, że odpaliłeś na tablecie internet z modemem E3131, w innym, że masz MID 08, tutaj, że brak zasięgu 3G.
Musisz trochę jaśniej napisać, jaki masz problem i na jakim urządzeniu.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
23-11-2012 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vasyld Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Tablet Manta MID08.
Wszystko się zgadza, odpaliłem neta z kartą Play, niestety po włożeniu karty Aero2 net nie działa. Modem przygotowany jest tak jak w tutku androida oraz ma odblokowane 900Mhz zgodnie z poradami innych użytkowników. Teoretycznie w miejscu gdzie mieszkam jest zasięg Plusa I CP i z tego co się zdążyłem zorientować, wszędzie tam gdzie te dwie sieci mają zasięg, jest też zasięg Aero2. Pewnie gdzieś zrobiłem błąd i teraz siedzę na forum i ponownie czytam wszystkie wątki żeby go znaleźć Smutny

A tak z innej beczki. czy znacie jakiś program podobny do top_netinfo działający pod ubuntu? Próbowałem top_netinfo odpalać z Wine ale nic z tego nie wychodzi, a dłuższe okupowanie komputera córki może skonczyć się katastrofą Oczko
23-11-2012 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #25
RE: Tablet Manta MID08.
Jeśli masz na tablecie internet z Plusa np. to masz już tablet dobrze skonfigurowany. Zobacz czy masz pod Aero2 tak zrobione.
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=204

Musisz być w zasięgu, aby dodać punkt APN nie może to być zasięg 2G musi być zasięg 3G.Punkt APN na tablecie musisz sobie dodać ręczne.
Jak masz zasięg w pokoju na komputerze masz net z Aro2 to też i na tablecie powinno być. Daj mu może trochę czasu na wbicie się do sieci.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
23-11-2012 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vasyld Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Tablet Manta MID08.
Już wszystko jasne. Stwierdziłem, że najpierw sprawdzę ten zasięg i zabrałem tablet z modemem do samochodu. Udało mi się wyjechać aż......za bramę 20mtr od domu i jest zasięg i wszystko działa
Oczko Na szczęście Aero będę używał w centrum miasta gdzie nie ma problemów z zasięgiem, gdzie indziej będzie karta Play a w domu jest kabelek Uśmiech
23-11-2012 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #27
RE: Tablet Manta MID08.
Widzisz Aero2 korzysta tylko z 3G w innych 3 dużych sieciach można się łączyć i w 2G (ten sygnał jest praktycznie wszędzie), dlatego przy 2G łatwiej o zasięg. Ale Aero2 dla dzieciaków do smartfona dual sim jest w sam raz, także kup córce taki smartfonik i niech się cieszy. Ty za nic nie będziesz płacił ;-)

A co do linuxa to tu coś wymienili
http://linux360.pl/forum/thread-6051.html

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
23-11-2012 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samolocikkrk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Tablet Manta MID08.
Witam was

Mam kłopot z tym tabletem :

Włącza się i jest ok ... ale to ze wpisałem źle znak wyskoczyło Mi hasło że mam wpisać login i hasło to wpisuję i piszę ze źle czemu ? Jak na Google umiem sie zalogować a to jest to samo -.- Więc pomóźcie co mam zrobić? Podejrzany
02-12-2012 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #29
RE: Tablet Manta MID08.
Masz problem z dodaniem konta na tablecie, aby np. pobierać aplikacje z google play, odbierać wysyłać pocztę?

Musisz jaśniej opisać problem bo szczerze nie za bardzo wiadomo jaki masz dokładnie problem.
Ewentualnie zrób fotki i daj zrzuty. Ja mam mantę 08, ale nić takiego dziwnego mi nie wyskakuje, aby jakieś hasła podawać przy włączanu.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
02-12-2012 01:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samolocikkrk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Tablet Manta MID08.
Hm jak to opisać włączam go i pisze :

Zbyt wiele prób narysowania wzoru!
Aby odblokować zaloguj się za pomocą konta Google
(Nazwa użytkownika (e-mail))
(Hasło)


(na biało pisze <Nie pamiętasz nazwy uzytkownika lub hasła ?Odwiedź stronę google.pl/accounts/recovery>


Byłem na tej stronie zmieniłem hasło i dalej to samo nie da się wejść ...(kilka krotnie zmieniałem hasło)
I czy jest jakiś kod by to odblokować ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 01:46 przez samolocikkrk.)
02-12-2012 01:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,406 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,345 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,166 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,131 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
  Tablet Lark FreeMe i modem 3G Lark FreeNet 2.0 aczacha1 2 5,568 24-06-2014 12:45
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości