-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniknął Dysk D Windows 8.1
domer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Zdjęcie Zniknął Dysk D Windows 8.1
Witam wszystkich,
nie mam pojęcia jakim cudem ale zniknęła mi ikona dysku d. Dysk miał pojemność 500 giga ale ze uzywam tego komputera tylko do internetu to nic specjalnego na nim nie było i nie zależy mi zeby to odzyskać. Chcę z powrotem tą ikonę Uśmiech
Z uwagi, że jestem totalnie zielony w tej sprawie, dodtakowo przebywam w "kraju trzeciego świata" i nie mam szans zeby tu ktoś mi pomógł w temacie gorąca prośba o wsparcie. Co mam zrobić, jak utworzyć z powrotem dysk D? W zał skan z zarządzania dyskami
Bardzo proszę o pomoc..
   
05-12-2014 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Zniknął Dysk D Windows 8.1
Najlepiej wejdź do BIOS-u i sprawdź jaki dysk jest wykrywany z jaką pojemnością.
Druga sprawa dysk to całość, obstawiam, że masz w laptopie jeden dysk, ale z partycjami C: system, D: dane, oraz dwie niewidoczne jedna recovery druga do naprawy systemu Windows.
Dziwna sprawa, że system Windows nie podaje tego nieprzydzielonego miejsca powinno być coś widać, że jest pewien obszar, który np. może nie mieć litery, ale że jest obszar do wykorzystania, a tutaj nic nie ma.

Polecałbym może sprawdzić jakimś innym narzędziem czy widać coś z tego obszaru, który przepadł np.: TestDisk jest bardzo dobry, darmowy program przeznaczony do odzyskiwania danych na dyskach twardych. Program pomaga dość często w odzyskiwaniu zaginionych partycji.

Pytanie do Ciebie czy Ty mówisz o partycji D:, która fizycznie należy do tego dysku, który jest widoczny w zrzutach jakie dałeś czy tu może chodzi Ci o drugi dysk?
Bo piszesz cały czas o dysku i nie wiem czy o podobny drugi dysk chodzi czy partycję, która zniknęła?

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-12-2014 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Zniknął Dysk D Windows 8.1
Jeśli chodzi o jeden dysk, ale problem jest z partycjami to zainstaluj jakiś manager dysków i prześwietl co taki manager podaje np. Paragon Partition Manager, skoro jesteś w kraju III świata to angielski znasz i sobie poradzisz z obsługą.

W systemie Windows w tym co pokazałeś powinieneś mieć generalnie przestrzeń, która nie jest przydzielona. Jak masz jeden dysk to będzie to dysk 0 z partycjami, jeśli widoczne to będą miały litery, jeśli niewidoczne nie będą miał literek. jeśli będzie to obszar niewykorzystany to też nie będzie miał litery, ale będzie pokazywany w tym managerze.
Jeśli masz drugi dysk to analogicznie jak wyżej, będzie dysk 1 i partycje w tym przypadku dwie E i F.
[Obrazek: 5275043100_1417793118.jpg]

U ciebie jest taki problem, że tu nic więcej nie widać tak jakby nic nie było, albo przepadła tak, że nawet system tego nie widzi jeśli to to partycja z dysku, z którego widać system, albo to drugi dysk który poleciał dlatego go nie widać.

Także ja tu widzę tylko dysk 0, aktywną partycję na system C: oraz dwie schowane, ukryte, ale widziane w tym narzędziu.
Musisz dokładniej zweryfikować innym jakim managerem jeśli to partycja, której nie widać czy drugi dysk wpięty w komputer, którego nie widać.
05-12-2014 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #4
Zdjęcie RE: Zniknął Dysk D Windows 8.1
Dziwna sprawa, zanim zacząłem działać jakimś zew.programem to utworzyłam zwykły dokument excel i spr jakie opcje się pojawią jak wybiorę zapisz jako. I w opcji wyboru docelowego miejsca jest mój zaginiony dyskUśmiech Zapisałem na nim i wrócił na swoje miejsce. Także nie rozumiem co mogło się stać. ..Ale nie jest do końca jeszcze wszystko ok. Bo jak zniknął to widzę na C utworzył się jakiś nowy folder o dziwnej nawzwie Adoome_00 i wszystkie pliki z autoamatu zapisauje mi na C. Wygląda to tak    
Wszystki pliki, co kolwiek jest teraz podporządkowane do dysku C. Jest szansa żeby wrócić do fabrycznych ustawien?
Jeszcze raz wszystkim dzięki za odp.

A może przywrócić komputer do ustawień fabrycznych? I wszystko wróci do normy? Nic ważnego nie mam na tym komputerze wiec nawet jak strace dane to nic wielkiego się nie stanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 19:21 przez domer.)
05-12-2014 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Zniknął Dysk D Windows 8.1
System Windows w wersji 8 nie jest do końca tak udany jak powinien. To coś jak Vista, która była niedopracowana. Także to może urok tego systemu. Pod określeniem adome_000 nic się nie kryje w sieci brak jakichkolwiek sugestii, a wygląda to tak jakby to było konto jakiegoś użytkownika.
[Obrazek: 3274426700_1417807789.jpg]

Pakiet Office domyślnie generalnie wskazuje ścieżkę do zapisywania: użytkownik/dokumenty.
Moja sugestia, jeśli coś się dziwnego dzieje (może złapałeś jakiegoś szkodnika), a nie masz ważnych rzeczy, programów, które musisz potem instalować, skorzystaj z opcji recovery. Masz partycję odzyskiwania, która to jest widoczna i obstawiam zawiera obraz do przywrócenia, kiedy system pracuje wadliwie. Twój Acer chyba będzie miał taką opcję uruchamiania recovery poprzez Acer eRecovery (wejście do BIOS) możliwe, że nie będzie wymagane, ale możliwe, że też musisz włączyć opcję tego rozruchu recovery tak jak tutaj pokazano.




Generalnie jak masz instrukcję wszystko masz tam opisane i jak piszę widzę na zrzucie partycję recovery, więc masz tam opcje odzyskiwania systemu jak do stanu początkowego.

Dobra rada zrób sobie jeszcze kopie tego recovery gdzieś na USB czy innym dysku, bo jak dysk, który masz w laptopie padnie, lub też zostanie uszkodzone recovery będziesz miał problem z systemem. Możesz też zrobić płytki recovery DVD.

Tak, więc najprościej będzie postawić system do stanu początkowego w tym przypadku najmniej zachodu, a też najszybsze rozwiązanie problemu z laptopem.
05-12-2014 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Zniknął Dysk D Windows 8.1
W tym przypadku najlepiej skorzystać z recovery, które masz fabrycznie dodane i postawić wszystko do ustawień fabrycznych. Najszybsza i najrozsądniejsza droga do rozwiązania problemu.
06-12-2014 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zaznaczaniem ikon na pulpicie windows 7 MinVastTV 1 1,305 15-07-2021 12:19
Ostatni post: WiFi
  Niedziałający system Windows w laptopie HP Belau 5 19,629 31-12-2020 23:20
Ostatni post: papito11
Błąd Windows nie uruchamia się - BOOTMGR is missing Gilek 3 29,447 15-10-2016 10:29
Ostatni post: jolly012
Żarówka Diagnostyka pamięci systemu windows 10 Jogin 21 33,816 06-03-2016 21:23
Ostatni post: Jogin
  Zmiana lokalizacji ścieżki pulpitu w Windows 7 veyro 4 48,365 04-03-2016 22:25
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości