-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zepsuty touchpad?
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Zepsuty touchpad?
Witam, od dłuższego czasu używam w laptopie acer myszki bezprzewodowej. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że przestała działać płytka dotykowa. Na początek menadżer urządzeń ale bez skutku, potem ściągnąłem sterownik ze strony producenta i zainstalowałem go lecz dalej bez skutku-oprogramowanie jest ale touchpad nie działa. Oczywiście sprawdzałem wielokrotnie bez myszki ale touchpad nie działa. Nie wiem czy ta trefna ósemka zrobiła sobie jakiś sztuczny problem czy touchpad sfiksował.

Problem rozwiązany. Przez przypadek w nocy musiałem chyba wyłączyć płytkę dotykową i tak siedzę i czytam i czytam w necie o problemach z płytką dotykową na stronie windows i mnie olśniło po przeczytaniu "Płytka dotykowa została włączona lub wyłączona. Płytka dotykowa mogła zostać przez pomyłkę włączona lub wyłączona." Kombinacja FN+F7 załatwiła ten problem.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 19:32 przez Jogin.)
02-01-2015 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Zepsuty touchpad?
No właśnie jak czytałem miałem to napisać, ale się uporałeś z problemem :-) U mnie było podobnie kolega dał mi stary laptop gdzie były przełączniki i tak sobie pół dnia załatwiłem, że nie działało mi wifi i touchpad bo myślałem, że komputer zepsuty, a tu się okazało, że przełącznik był wyłączony (tam akurat była tak dziwna funkcja). Domyślnie chyba też w touchpadzie jest tak, że w przypadku wykrycia zewnętrznego urządzenia wskazującego USB ta płytka jest wyłączana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 20:35 przez Jaro.)
02-01-2015 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zepsuty touchpad?
"Domyślnie chyba też w touch padzie jest tak, że w przypadku wykrycia zewnętrznego urządzenia wskazującego USB ta płytka jest wyłączana."
Jest tak ale tę przyczynę od razu wykluczyłem, w dodatku jest wybór [działający touch pad razem z myszką lub brak działania po wykryciu myszki, czyli można samemu ustawić].
W dodatku w oprogramowaniu płytki dotykowej nie było nic do zaznaczenia-włączona/wyłączona. Po prostu oglądałem z laptopa film w nocy poprzez kabel HDMI i chciałem wyłączyć ekran laptopa FN+F6 i widocznie sobie wtedy po ciemku wyłączyłem płytkę dotykową FN+F7 czyli obok siebie umiejscowione.

[Obrazek: 7520737262.png]
02-01-2015 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości