-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #11
Z doświadczenia kupującego
A może koleżanka powiedzieć gdzie to się odsyła w przypadku zwrotów? Tutaj w PL mają jakieś przedstawicielstwo? Swój odział jak to wygląda? Sam nigdy towaru jeszcze nie odsyłałem, kolega kiedyś miał odsyłać telefon, ale inny sklep więc kazali mu odesłać na adres do Chin.

Z doświadczenia wiem, że niektóre sklepy same wpisują zaniżone wartości paczek i wysyłają je, jako od prywatnych nadawców w formie paczki prezentu popularna paczka gift. Jest jeszcze paczka próbka sample, ale to inny temat.

Także jak kupujemy od handlarzy np. przez portale gdzie się handluje (głównie aliexpress) to ludzie sami wiedzą jak wysyłać towar. Chyba, że to nowy chińczyk, co dopiero zaczyna. Dla nich to bez różnicy, bo i tak nic na tym nie zarabiają ani nie tracą, więc wysyłają paczki, jako prezent. Podobne praktyki stosuje np. (pandawill), ale paczka musi być paczką, która nie rzuca się gabarytami ani też ilością towaru. Więc pojedyncze sztuki są puszczane, ale kiedy w paczce będzie np. 10 tych samych rzeczy i celnicy sprawdzą to od razu wiadomo, że paczka ma charakter handlowy.

Także jak zamawiasz coś warto czasami nadmienić, aby wysyłali to, jako paczka prywatna i też, aby cena, wartość paczki nie była za duża najlepiej wpisywać wolną od opłat, czyli te ~45 €.

Czasami mają fajne rzeczy i człowiek się skusi na zakupy, ale właśnie najgorzej jak trzeba jeszcze dopłacać, bo paczkę oclą lub opodatkują.
27-03-2015 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabanana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Dział RMA lightinthebox w Polsce do którego wysłałam zwrot:
LITB POLAND DC
P3 PARK PIOTRKÓW A3
WOLA BYKOWSKA 31
97-306 GRABICA
27-03-2015 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #13
LightInTheBox - wysyłka z Europy
Sam planuję teraz zakupić sobie tablet jakiś tani do czytania, nauki i tak właśnie myślę nad ofertą lightinthebox. Miałem wcześniej tablet z Biedronki, ale prawie nieużywany i po roku się rozłożył chyba bateria jakaś słaba, także myślę coś kupić taniego i jak widzę lightinthebox problem z opłatami cła jak i podatku rozwiązuje poprzez magazyny w Europie. Jak popatrzyłem wprowadzili Wysyłka lokalna, co oznacza, że mają niektóre towary na terenie Europy, więc już nie musimy się martwić dodatkowymi opłatami Zawstydzony
[Obrazek: lightinthebox.jpg]

To tak nawiasem gdyby ktoś czytał to może się przydać to małe info ;-)

Mogliby tylko zatrudnić jeszcze jakichś ludzi do korekty tekstów, bo mają czasami błędy w tekstach chyba, że to Chińczycy tłumaczą O matko

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
27-03-2015 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabanana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Właśnie dostałam zwrot pieniędzy z Lightinthebox na Paypal.
Trzeba przyznać że jak na chiński sklep to dział reklamacji działa jak w szwajcarskim zegarku.
Z zakupów zadowolona nie jestem, ale reklamacja i zwrot kasy to pełne pozytywne zaskoczenie (no może poza tym że zostałam okradziona przez własnych rodaków - cło i podatek).
Swoją drogą daje to do myślenia:
Chińczycy by nieba przychylili a rodacy w...mali i się potem wypięliDiabeł
Ot taka puentaUśmiech

pa
28-03-2015 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juliska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #15
Kciuk w górę Nie polecam !! - Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Wykrzyknik jestem w k u *** ona ! Kupiłam 2 tygodnie temu telefon. Jako że telefon trochę niezbędna rzecz wykupiłam najszybszą przesyłkę za 17 eur. Czekam
kurier przyjechał kiedy mnie nie było. Nie dzwonił na nr który mu podałam. Ogólnie trochę przejść z DHLem + oprócz kosztów telefonu i przesyłki 48 EUR za opaty celne VATy opłaty itd. Fajnie że piszecie że często przesyłka jest wysyłana jako GIFT albo zaniżana jest wartość, ale najwyraźniej nie każdy Chińczyk jest taki przyjazny, bo ja mam do zapłacenia dodatkowe opłaty. Lipa.

Pewnie się opłaca przy komputerach czy większych zakupach, ale w moim przypadku... Wolałabym sobie kupić tel za 150 euro niż za 80 (17 za przesyłkę) i 50 za podatki.

Ninja zlodziejstwo ?

Szkoda że żadnej info o dodatkowych kosztach na stronie LightIn The Box !
16-07-2015 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #16
LightInTheBox info
Julka rozumiem Twoje rozczarowanie, ale to wynika z nieobycia z zakupami w największym miejscu handlowym jakim są Chiny. Wszystkie zakupy towarów z wyjątkami (prezenty, paczki drobnicowe o małej wartości) podlegają regulacjom UE, a że Polska jest w Unii obowiązuje system jakim muszą się rządzić wszystkie kraje będące członkami UE. Nawet gdybyśmy nie byli to i tak obowiązywałyby regulacje wewnętrzne, ale mamy ten plus, że każdy zakup w państwach UE nie będzie podlegał już regulacjom tylko towary nabywane spoza UE czyli zakupy w USA, zakupy w Chinach itd. Wiele sklepów ma swoje oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech więc często wysyłają paczki z tych krajów więc już takie zakupy z podatków i cła są zwolnione, ale nie każdy towar jest dostępny w magazynach w Europie. Sklep o jakim tu mówimy informuje jakie towary ma np. w krajach Europejskich jest to na ich stronie kiedy wybierasz np. tablet czy jakiś telefon. Sklep o jakim jednak piszemy nie stosuje praktyk związanych z wysyłaniem paczek jako prezenty (wiele sklepów w ten sposób realizuje paczki), ale to też ma swoje plusy i minusy. Jeśli paczka zaginie, lub towar zostanie uszkodzony nie masz prawa reklamacji, oczywiście sklepy po przedstawieniu im informacji o takim zajściu idą na rękę, ale wiele praw związanych z dochodzeniem roszczeń np. w Polsce wygasa.

Są sklepy, które realizują wysyłki w oparciu o procedurę GIFT, ale nie do końca jest to taka legalna praktyka. To takie wykorzystywanie luk w przepisach. Sprzedawcy w Chinach nic z tego nie mają, czy wyśle paczkę jako prezent GIFT czy próbka SAMPLE czy jako zwykła paczka ze sklepu. Jednak dla nich liczy się zadowolenie klientów więc idą na rękę kupującym i wysyłają te paczki jako niby prezent, wartość jest zaniżana, nadawca często wpisywany prywatny i stąd wiele paczek przechodzi bez kontroli, jednak są wyłapywane takie paczki też i czasami Urząd Celny prosi odbiorcę paczki aby przedstawił dokument. Jeśli nie przedstawisz mogą Ci policzyć tak, że w ogóle paczka wyjdzie Ci jak przesyłka z marsa, albo sama kontrola będzie już płatna. Przedstawiając dokument dopłacisz np. VAT bo elektronika jest zwolniona z cła.

Generalnie najlepiej jest realizować paczki z Chin tradycyjną pocztą, paczki nadawane kurierem np. DHL-em dość często nawet jak są to paczki prezent GIFT trafiają do kontroli i zdarza się, ze DHL nalicza im opłaty. Np. na AliExpress nie chcą za bardzo wysyłać paczek poprzez DHL poniżej 30$, jak zostanie wpisana deklarowana paczka DHL to puści, ale generalnie na AliExpress DHL nie chcą sprzedawcy wykorzystywać do paczek GIFT.

Jeszcze raz więc nadmienię są sklepy, które same praktykują sposób nadawania i wysyłania paczek jako prezent GIFT i kupujący nie musi im o tym przypominać, ale Lightinthebox to sklep, który jednak nie realizuje takich przesyłek. Paczki z tego sklepu są oznaczane od kogo dokładnie pochodzą (jest to już znak rozpoznawczy dla UC) i sklep deklaruje wartości paczek więc w przypadku tego sklepu nie ma mowy o paczkach GIFT.

Niebawem będzie tutaj katalog chińskich sklepów gdzie będą wyszczególnione najlepsze sklepy w Chinach, a zarazem będą informacje czy dany sklep wysyła towar za darmo, czy wysyła paczki GIFT więc będzie się można tym katalogiem posiłkować przy wyborze miejsca na zakupy.

Ten sam towar zamawiałabyś np. w USA i też byłyby te same opłaty, ale zamówiłabyś np. w Pandawill i oni wysłaliby Ci paczkę gdzie raczej obeszłoby się bez dodatkowych opłat. Jednak najlepiej jest być cierpliwym i jeśli chcemy oszczędnie to zamawiać tradycyjną pocztą bo ekspresowe są dodatkowo płatne, a z DHL-em dość często wiąże się ryzyko, że jednak będzie niespodzianka w postaci dodatkowej opłaty.

Chodzi o to też, że w Chinach jest naprawdę duży wybór dość często nawet jak zamawiasz większą ilość rzeczy, czy dość drogi zakup, to i tak jeśli nawet pozapłacasz dodatkowe opłaty to wychodzi się na tym lepiej niż chcąc kupować w Polsce, bo albo w kraju tego czegoś nie ma albo jest ale płatne 2 x tyle.

Tak więc nie przejmuj się za bardzo każdy płaci na początku frycowe ; -) przepisy są tak skomplikowane, że nie wszyscy się orientują jak wyglądają tak naprawdę zakupy w Chinach więc jak to się mówi człowiek się uczy na błędach raz popełnisz gafę na drugi raz będziesz już wiedzieć, że jak mam kupić telefon tu to może lepiej wybrać sklep ten drugi bo nawet jeśli 5$ jest drożej to w rzeczywistości wyjdzie mnie taniej.

Cytat:Szkoda ze żadnej info o dodatkowych kosztach...

Sklep o tym informuje, ale wiele osób kupując towar spoza UE myśli, że będzie to jak zakup w Polsce, ale to tak nie funkcjonuje.
Cytat:Czy wysyłka międzynarodowa wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami?
Produkty wysyłane z Chin
W niektórych przypadkach, po dotarciu do kraju docelowego, na przesyłkę zostanie nałożony podatek VAT, inne podatki, opłata celna i/lub inne opłaty. Konieczność opłacenia wymienionych wyżej dodatkowych podatków i opłat spoczywa na odbiorcy przesyłki. Niestety nie jesteśmy w stanie określić, czy opłaty zostaną nałożone i jaka będzie ich wysokość, gdyż zależy to od wewnętrznych regulacji każdego z poszczególnych krajów. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z lokalnym urzędem celnym, bądź odwiedź jego stronę internetową. W niektórych przypadkach przesyłki podlegają procedurze celnej, co może prowadzić do opóźnienia w ich dostawie.

Pamiętaj, że ze względu na przepisy celne nie możemy oznaczyć przesyłki jako prezent, lub umieścić w liście przewozowym kwoty niższej od tej, która została zapłacona podczas złożenia zamówienia.

Produkty oznaczone jako "Wysyłka lokalna"
W przypadku zakupu produktu oznaczonego jako "Wysyłka lokalna", podatek VAT jest zawarty w cenie towaru. Nie są doliczane również żadne dodatkowe opłaty celne i importowe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2015 22:30 przez thaiman.)
16-07-2015 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Sklep o jakim tu mowa wysyła paczki normalnie bez żadnego zaniżania wartości i wpisywania w dokumencie jako paczka prezent. Chociaż po skonsultowaniu się nie wykluczam takich możliwości, ale ja o czym innym, a mianowicie najpewniej jest kiedy osoba wysyłająca paczkę w Chinach wpisuje bezpieczną cenę oraz deklaruje na paczce jako prezent gift, ale paczka nie może się rzucać w oczy bo jak będzie to paczka 1m x 1m x 1m z wagą 15 kg to celnicy tam raczej zajrzą. Jak zobaczą np. 25 podkoszulek tych samych to raczej będzie to dla nich znak, że towar jest z przeznaczeniem do odsprzedaży. Paczki małe przechodzą ale to też nie jest gwarancja, że każda paczka przejdzie. Mi np. ostatnio urząd celny zatrzymał paczkę i kazał przedstawić dokument zakupu. Wystawili mi dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego – obrót pocztowy (przywóz) i wyliczyli VAT na podstawie wartości ceny za jaką został nabyty telefon. Kwota podatku akcyzowego w tym przypadku wyszła 0 zł, a kwota należności przywozowych też 0 zł. Elektronika jest zwolniona z cła tzn. stawka na nią wynosi 0 zł. Czemu tak jest tego nie wiem, ale też nie jestem pewny na 100%, że tak zawsze jest.

Tak więc kupowałem telefon, paczka była nadana jako paczka prezent gift z wartością coś tam w granicach 20$, a jednak paczkę urząd celny zatrzymał.
[Obrazek: zgloszenie_celne.jpg]

W przypadku gdyby wysyłka była realizowana kurierem np. DHL to miałbym pewnie jeszcze dodatkowy koszt związany z tymi czynnościami. Oni tam naliczają jakieś dodatkowe opłaty kiedy paczki zostają opodatkowane oraz oclone, tzn. w ogóle jak trafia paczka i towar do kontroli. No ale pocztą tradycyjną też się zdarza, że jednak zatrzymają do weryfikacji przesyłkę.

Moim zdaniem celnicy nie są w stanie zweryfikować każdej paczki nie mają po prostu takich możliwości więc wybiórczo wybierają paczki, albo może mają jakiś system i on śledzi kogo należy częściej sprawdzać, jeśli paczki są nadawane jako paczka gift. Te, które nie są oznaczane jako prezenty i widnieje na nich wartość są z automatu zatrzymywane do zgłoszenia celnego, także ludzie kombinują z nadawaniem paczek gift, ale 100% pewności, że nie będą one opodatkowane i oclone nie ma.

Dla potomnych gdyby foto znikło z hostingu dorzucam tutaj na forum dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego – obrót pocztą.
   
17-07-2015 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szubieraj1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #18
Wideo RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
(27-03-2015 18:59)Rabanana napisał(a):  Dział RMA lightinthebox w Polsce do którego wysłałam zwrot:
LITB POLAND DC
P3 PARK PIOTRKÓW A3
WOLA BYKOWSKA 31
97-306 GRABICA

Czy możesz mi podpowiedzieć jak ma wyglądać zwrot zakupionego towaru w lightinthebox? Dostałem formularz zwrotu właśnie na ten adres do LITB oraz jakiś kod.
Nie wiem jak mam to zrobić. Wysłać paczkę na ten adres, a co z tym formularzem?
28-07-2015 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #19
Zwrot zakupów w LightInTheBox
Ja generalnie nie zwracam towarów, nawet kupowanych w PL sklepach. Z ubraniami jest zazwyczaj problem bo albo za duże coś albo za małe, ale wtedy daję komuś w rodzinie lub znajomym. Zakupy z Chin mam już tak obstawione, że towarów w ogóle nie mam w planach zwracać. Tutaj masz zwrot w PL, ale chcąc zwracać np. coś za 100-150 zł do Chin to się nie opłaca. Elektronika wiem co kupuję więc generalnie nie jestem rozczarowany, ale ludzie kupują w miejscach, które nie mają renomy i np. nabywają coś pod marką Apple (nie mówię o lightinthebox bo tam czegoś takiego nie ma) co akurat tym nie jest i potem się dziwią czemu to taki bubel. Jak miałbym kupować coś bardzo drogiego w dodatku globalnej marki wolę kupić coś mniej znanego, ale firmowego i też będę zadowolony. Tak samo i kupując coś bardzo taniego co niby kosztuje normalnie 15 x tyle. Wiadomo, że to podróbka więc lepiej kupić coś markowego, ale chińskiego np. Haier czy ZTE.

Podaj ten formularz tu na forum lub gdzieś w sieci daj załącznik zobaczymy o co w nim chodzi i się coś doradzi. Generalnie to masz coś jak w PL sklepach zwykły formularz zwrotu towaru. Kod to pewnie nr zamówienia po którym można dojść sprawy, pewności nie mam, ale jak dasz ten formularz to się go zobaczy i wytłumaczy.
28-07-2015 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #20
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Daj formularz zwrotu to będzie łatwiej wyjaśnić co i jak z tym zwrotem towaru.
Jednak napisz też co kupiłeś i za ile bo może lepiej jest to odsprzedać niż zwracać. Pewnych kosztów jak przesyłka i tak już nie otrzymasz chyba, że przesyłka z Chin była darmowa.
W ogóle czemu chcesz zwracać towar? Ubrania rozumiem nie ten rozmiar etc., elektronika no to już inny temat.
29-07-2015 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zakupy w Chinavasion poradnik i opinie Santi 0 3,601 22-04-2017 13:41
Ostatni post: Santi
Żarówka Zakupy w GeekBuying Santi 1 6,607 25-02-2017 12:35
Ostatni post: Kaziu
  Lightinthebox problem z płatnością pepi3 11 14,645 04-03-2016 17:37
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości