-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Informacja Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Warto poznać sklep, jakim jest internetowy sklep LightInTheBox sprzedający swoje towary z Azji na cały świat w tym również do Polski.
[Obrazek: sklep.png]
LightInTheBox prowadzi globalny handel detaliczny dostarczając produkty bezpośrednio do klientów na całym świecie. Sklep został założony w 2007 roku, oferując zakupy przez internet w bardzo atrakcyjnych cenach. Dużą zaletą sklepu jest jego wielojęzyczność. Sklep obsługuje też język polski [PL], co dla wielu klientów z Polski może być bardzo dużym ułatwieniem podczas zakupów. Ponadto kontakt ze sklepem też może odbywać się w języku polskim, tak więc dla wielu osób zakupy w Chinach mogą być bardzo proste do realizacji.

Sklep w swojej ofercie posiada towary począwszy od elektroniki (tablety, smartfony, odtwarzacze MP3) po odzież dla kobiet, mężczyzn, a skończywszy na wyposażeniu domu i ogrodu. Tak, więc oferta sklepu jest bardzo szeroka Zawstydzony

W sklepie na pewno znajdziemy produkty bardzo dobrej jakości, tak więc osoby kupujące powinny być zadowolone, jakością nabywanych produktów. Ponadto ceny. Jako globalny sprzedawca detaliczny LightInTheBox rozwinął owocne relacje z fabrykami oraz dystrybutorami na terenie całych Chin eliminując tym samym niepotrzebne koszty, co przekłada się na cenę końcową, jaką widzą klienci w sklepie.
Dzięki różnorodności metod płatności (PayPal, karty płatnicze, karty kredytowe itd.), zakupy nie są problemem. Wybieramy te opcje, które akurat są dla nas najwygodniejsze oraz z których korzystamy zazwyczaj dokonując zakupów w sieci. Warto dodać, że zakupy są bardzo bezpieczne i nie narażamy się na ryzyko, że nasze pieniądze gdzieś przepadną. Ponadto sklep ma też bardzo dobrą renomę.

Dostawa towarów do klientów końcowych odbywa się poprzez największe i najbardziej zaufane firmy logistyczne jak DHL, EMS, UPS. Ponadto towary mogą być wysyłane też tradycyjną pocztą. Wszystko zależy od ilości zamawianych towarów i ich gabarytów. Czasami szybciej jest dostarczyć coś kurierem, a czasami łatwiej wysłać dużą paczkę transportem morskim. Jednak czas dostawy w przypadku wysyłki kurierem jest naprawdę szybki.


Czas zacząć zakupy na LightInTheBox

Jak wygląda proces zakupów w opisywanym sklepie? Zasadniczo nie różni się to od tradycyjnych zakupów, jakie robimy w Polsce przez internet w Polskich sklepach czy na aukcjach internetowych.
Przechodzimy do sklepu chcąc coś kupić musimy założyć konto w sklepie. Wystarczy, że podamy adres mail oraz hasło do naszego konta, które zakładamy w sklepie. Resztę danych, które są potrzebne do wysyłki podamy w późniejszym etapie np., kiedy będziemy zamawiać jakiś towar.

[Obrazek: 1_lightinthebox.jpg]

Oferta sklepu jest naprawdę bardzo duża i możemy przebierać wybierając to, co akurat najbardziej nam odpowiada. Ponadto sklep dość często prowadzi wyprzedaże stosując spore upusty na cenach, więc mamy spore możliwości kupić coś ciekawego po stosunkowo niskich cenach.

[Obrazek: 2_lightinthebox_deal.jpg]

Kiedy dokonamy już jakiegoś wyboru i przejdziemy do zamawiania towaru w koszyku będziemy mieli informacje o tym, co zamawiamy i co ile kosztuje.

[Obrazek: 3_koszyk.jpg]

Cały proces finalizacji zamówienia jest naprawdę przejrzysty i bardzo prosty w dodatku sklep komunikuje się z nami w języku polskim, co wielu osobom na pewno będzie upraszczać dokonywanie zakupów. Tak, więc na etapie składania zamówienia musimy jeszcze podać gdzie zamawiany towar ma zostać wysłany, na jaki adres.

[Obrazek: 4_adres.jpg]

Na tym samym etapie wybieramy jeszcze, jaką przesyłkę preferujemy (sklep oferuje darmową wysyłkę z Chin, ale jednak nie każdy towar będzie można w taki sposób zamawiać) w zależności, co zamawiamy np. drobna elektronika może zostać nam wysłana za darmo, ale większa paczka np. z ubraniami będzie realizowana z dopłatą za przesyłkę. Ponadto czasami sklep oferuje promocje, w których przesyłka z Chin jest całkowicie darmowa. Tak, więc wybieramy sposób dostawy ten, który nam najbardziej odpowiada. Ubezpieczenia nie musimy zawierać gdyż paczka na 99.9% dojdzie do nas w całości. Następnie wybieramy też metodę płatności. Jeśli mamy specjalną kartę do realizacji transakcji internetowych możemy wybrać płatność kartą. Możemy wybrać też zwykłą kartę płatniczą czy kredytową albo dokonać płatności poprzez konto PayPal. PayPal jest jednym z powszechnie stosowanych rozwiązań w internecie, ale dobrym sposobem płatności jest np. karta mBanku karta mBank do płatności internetowych. Taka karta jest połączona z rachunkiem w banku, mamy do wybory waluty rozliczeniowe EURO lub DOLAR (przy standardowych kartach zauważymy, że tracimy na przewalutowaniach, dlatego warto wybierać te rozwiązania, które pomogą nam też oszczędzać). Tak, więc jeśli nie mamy żadnego konta w banku do operacji elektronicznych musimy sobie takie konto założyć. mBank wiele osób poleca i jest to jedna z lepszych ofert, jeśli chodzi o płatności elektroniczne. Kiedy już posiadamy konto w mBanku wystarczy wybrać rachunek, z którym chcemy powiązać swoją eKARTĘ. Następnie określamy, jakie transakcje zagraniczne wykonujemy najczęściej - do wyboru mamy eKARTĘ w USD i w EUR. Dla zainteresowanych polecamy sprawdzić ofertę banku mBnak:
[Obrazek: bank.png]
To nie jedyna oferta, ale jedna z lepszych, jeśli chodzi o konto w banku i płatności elektroniczne, także wybór na mBank na pewno jest właściwy pod względem użytkowania takiego konta jak i opłat, które w mBnaku mogą być nawet darmowe, jeśli spełnimy określone warunki posiadania konta w tym akurat banku.
Więcej informacji znajdziemy na stronie: banku mBank.

Finalizacja zamówienia, wybór dostawy oraz płatność za towary.

[Obrazek: 5_dostawa_z_chin.jpg]

Tak, więc po wyborze metody płatności w sklepie finalizujemy całą transakcję dokonując opłaty za zamówiony towar w sklepie. Nasz przykład był realizowany przez płatność eKARTĄ, którą obsługuje mBank, także tej karty użyliśmy.

[Obrazek: 6_zakupy_w_chinach.jpg]

Po zakończonej finalizacji otrzymujemy stosowny komunikat o przebiegu operacji.

[Obrazek: 7_status_zamowienia_z_chin.jpg]


Nasza paczka dodarła w dwóch przesyłkach jedna kurierem DHL (należało dopłacić 40 zł podatek od wartości paczki ten temat opłaty podatkowe, opłaty celne itd. w innym temacie na forum) druga zwykłą pocztą. A zamawialiśmy takie produkty: koszulka T-shirt, pościel na kołdrę (bardzo elegancka koszt 27$ normalna cena około 100$) oraz lampiony szczęścia.

[Obrazek: 8_tshirt.jpg]

[Obrazek: 9_lampiony_szczescia.jpg]

[Obrazek: 10_posciel_3d.jpg]

Tak wygląda paczka, którą dostarczyła tradycyjna poczta.

[Obrazek: 11_paczka_z_chin.jpg]


Zapewne wiele osób zada sobie pytanie zakupy tak daleko no dobrze, a co ze zwrotami? Zacytujemy informacje ze sklepu:

Cytat:Polityka zwrotów
Dokonywanie zwrotów na LightInTheBox jest niezwykle proste! Robimy wszystko, aby Twoje doświadczenie zakupowe było jak najprzyjemniejsze, włączając w to szybkie i bezproblemowe dokonywanie zwrotów. Aby rozpocząć procedurę dokonywania zwrotu skontaktuj się z naszą Obsługą Klienta.

Czy muszę odesłać produkt do Chin?
Nasi europejscy Klienci mogą odesłać swoje produkty do naszego europejskiego magazynu, zaś Klienci z USA mogą zaaranżować odbiór przesyłki przez UPS w dowolnym miejscu. Klienci z innych krajów muszą odesłać zamówione produkty z powrotem do Chin.

Nie mam zastrzeżeń, co do produktów, ale zmieniłem/am zdanie.
Produkty bez żadnych wad jakościowych mogą zostać zwrócone w terminie 14 dni od dnia otrzymania zamówienia. Aby dowiedzieć się szczegółów na temat polityki zwrotów wybierz region, do którego zostało wysłane zamówienie: Unia Europejska lub USA i reszta świata.

W przypadku odzieży szytej na miarę, która została wykonana zgodnie z podanymi przez Ciebie wymiarami, jednak pomimo to nie pasuje, przysługuje Ci prawo do jednokrotnego i darmowego dokonania poprawek. Będziesz jednak odpowiedzialny/a za poniesienie wszelkich kosztów związanych z odesłaniem produktu do nas. W przypadku sukni ślubnych szytych na specjalne zamówienie dostępna jest dożywotnia usługa dokonywania poprawek.

Produkty, które zostały użyte nie kwalifikują się do dokonania zwrotu. Wszystkie zwracane produkty muszą być w stanie nienaruszonym, nieużywane oraz wraz z oryginalnymi metkami i opakowaniem.

Produkty z wadami jakościowymi.
LightInTheBox gwarantuje, jakość materiałów oraz wykonania produktów przez czas trwania gwarancji (tabela na stronie). Jeśli produkt nie znajduje się w poniższej tabeli jego termin gwarancji wynosi 14 dni. Jeśli w trakcie trwania okresu gwarancyjnego Obsługa Klienta otrzyma uzasadniony wniosek dotyczący problemu związanego z wadliwością produktu, zaoferujemy Ci wymianę, naprawę lub wysyłkę nowych komponentów zamiennych niezbędnych do naprawy produktu. W powyższym przypadku poniesiemy wszelkie koszty związane z wysyłką produktu.



Wykrzyknik Na koniec chcąc robić zakupy poza obszarem UE dobrze jest dowiedzieć się jak przebiega cała procedura zakupów. generalnie nie różni się niczym od zamawianych produktów w Polsce, jednak przesyłki spoza UE podlegają pewnym regulacjom oraz kontrolom. Ponadto paczki powyżej określonej wartości, która zwalnia z opłat (VAT, opłat celnych (nie każdy towar podlega tym opłatom bowiem na niektóre towary cło wynosi 0%) itp.) będą podlegać dodatkowym opłatom, ale w tradycji Chińczyków jest, aby to, co już wysyłają do klienta nie było obciążane dodatkowymi kosztami wysyłają więc paczki, jako towar z zaniżoną wartością lub też, jako prezent. Tak wielu użytkowników kupuje elektronikę, którą w Chinach można nabyć po naprawdę atrakcyjnych cenach. Jednak to są zakupy towarów o stosunkowo niedużych gabarytach jak np. telefon, dlatego wiele osób kupując albo prosi wysyłającego, aby wysłał paczkę, jako prezent (gift) lub sam sprzedający deklaruje taką wartość paczki, aby nie podlegała ona dodatkowym opłatom celnym inaczej telefon za 100$ wymagałby już dodatkowej opłacie VAT, którą musi ponieść kupujący. Ten temat opłat, podatków oraz innych zawiłych procedur w osobnych tematach na forum związanych z procedurami celnymi.

Na koniec chcesz robić zakupy w zagranicznych sklepach musisz mieć konto w banku, aby móc dokonywać opłat, tak więc jeśli takiego konta jeszcze nie posiadasz dobrym rozwiązaniem jest zwrócić uwagę no ofertę banku mBank: link do oferty.

Potem już możesz bez problemów kupować na różnych sklepach nie tylko polskich, ale i zagranicznych jednym z nich jest sklep, jaki tutaj przedstawiliśmy, a który oferuje polski interfejs zakupów oraz bardzo szeroki asortyment produktów.

Linki do oferty sklepu
[Obrazek: sklep.png]

Linki do oferty banku mBank
[Obrazek: bank.png]


Opinie o sklepie LightInTheBox na forum.
Ktoś robił zakupy w sklepie chciałby podzielić się wrażeniami zapraszamy do udzielania swoich opinii na temat LightInTheBox Zawstydzony


Pomysł Aktualizacja informacji o sklepie LITB
Instrukcja zwrotu/reklamacja towaru w LightInTheBox
Prosimy czytać informacje od postu #21 w górę - link to ww info.
26-08-2014 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brasil Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #2
Opinie LightInTheBox
Robiłem tam zakupy kiedyś 0 problemów. Generalnie można kupić tam ubrania w dość atrakcyjnych cenach. Elektronika też się opłaca np. smartfonyy takich marek jak ZTE, Lenovo oraz inne u nas znane, ale Chińskie telefony.
Ponadto sklep zadbany i intuicyjny więc jak piszę przebieg zakupów bezproblemowy.

LightInTheBox opinie generalnie ma dobre więc jest to pewny sklep nie jakiś krzak widmo Szczęśliwy
03-09-2014 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
StarGirl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Może powiem coś od siebie. Od pewnego czasu robię zakupy w Azji generalnie sklepy internetowe nie oferują takich cena jak sklepy na miejscu, ale jeśli nie mamy możliwości bezpośrednio kupować w Chinach zakupy przez internet są dobrym rozwiązaniem. Mamy bardzo duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Nie widzę sensu przepłacać za szyty ciuch w Bangladeszu 150 zł w sklepie Reserved skoro ten sam ciuszek pod inną marką albo bez marki można kupić w sieci w dodatku o wiele taniej. Nie chodzi o markę, ale o to jak się w czymś wygląda i czy czujemy się w tym odpowiednio. Dlatego nie płacę za markę, ale za produkt, a w Chinach wierzcie mi można kupić naprawdę atrakcyjne pod względem jakościowym produkty w tym ubrania dlatego od jakiegoś czasu to tam kupuję wiele produktów. Oczywiście ubrania to produkty, które trudno dopasować i zdarza się, że coś nie pasuje idealnie, ale np. elektronika już tak. Po co płacić za markę 1500 zł, jak podobny sprzęt można mieć za 750 zł. Kiedyś rządziła u nas Nokia i Samsung teraz wchodzą takie marki jak Huawei, Lenovo i to oni odbiorą lwią część rynku bo mają świetne produkty i świetne ceny.
Opisywany sklep jest OK, żadnych problemów i wiele wyprzedaży np. ostatnio kupiłam sukienkę za 7$ + darmowa przesyłka z Chin.
Żadnych dodatkowych opłat paczka miała wartość tylko tych 7$ Zawstydzony a sukienka z długim rękawem typu slim komplet jednoczęściowy w Polsce podobny 80 zł.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2014 14:58 przez StarGirl.)
09-09-2014 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #4
Zakup w LightInTheBox
Przypadkowo tutaj trafiłem na namiar na ten sklep i tak z ciekawości przejrzałem ofertę i upolowałem taką oto kurtkę, a miałem w polskim sklepie kupić za 120 zł też w promocji, ale trochę inną czarną niby kurtkę skórzaną, ale ta mi jednak przypadła bardziej do gustu, a że była w promocjo to wziąłem. Jak mi przyjdzie, bo na razie płynie z dalekich Chin to napiszę więcej Zawstydzony

[Obrazek: kurtka_skorzana.jpg]

A i to nie jest kurtka skórzana tylko skóropodobny materiał (sztuczny) tak dla informacji.
16-12-2014 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #5
Zakupy - LightInTheBox
A więc towar doszedł z Chin od mnie zwykłą pocztą. Bez żadnych opłat dodatkowych, ale zakup i tak nie przekraczał kwoty zwolnionej z cła ani vat, także beż żadnej dodatkowej papierkowej roboty się obyło.
Szkoda tylko, że nie wybrałem uniwersalnego czarnego koloru, ale za cenę jaką nabyłem przyda się na pochmurne dni Zawstydzony

[Obrazek: kurtka_skorzana.jpg]
29-12-2014 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabanana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
A ja wam opiszę moje zakupy w Lightinthebox:

Zakupione kilka sukienek na grubo ponad 600zł. 26 lutego 2015r.
Gdy zakup przekracza jakąś tak kwotę (nie pamiętam dokładnie czy jest to 50 dolarów, czy więcej) to zlecenie jest realizowane w trybie przyśpieszonym (4-5dni czy nawet mniej).
Załapałam się na ten rodzaj realizacji zamówienia z uwagi na wysokość kwoty,
Do dzisiaj (14 marca 2015r) zlecenie wciąż ma status "w realizacji", przewidywany czas wysyłki 12 marca 2015r. Uśmiech ).
Nagabywane drogą mailową "customer service" odpisuje za każdym razem że realizacja zlecenia nastąpi w ciągu 24 godzin, po czym zaznacza zgłoszenie jako "rozwiązane".
Szopka jak ta lalaSmutny
Ciekawe jak się skończy i czy odzyskam pieniądze...

Ania
14-03-2015 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabanana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Przyszły dzisiaj!
No porażkaDiabeł. Z siedmiu sukienek tylko jedna w miarę się nadaje do zostawienia.Niezdecydowany
Reszta tylko trochę przypomina sukienki ze zdjęćUśmiech
Szkoda nawet czasu na robienie zdjęć tego co przyszło.O matko

Zamówienie było na 155.92 USD
dodano:
Freight Charges 15.0 USD
Insurance 2.99 USD
Razem = 170.91 USD
Zapłacone przez PayPal.


Dowalono mi CŁO i VAT!! Zły
Przyjechał dzisiaj kurier DHL EXPRESS (POLAND) i podaje mi NOTĘ KSIEGOWĄ informującą że:
"Uprzejmie informujemy iż Urząd Celny obciążył Państwa przesyłkę opłatami celnymi. Niżej wymienione opłaty zostały w Państwa imieniu zapłacone przez DHL."
Na nocie księgowej:
Należności celne wg dokumentu SAD nr (tutaj numer) = 83zł
Należności podatkowe VAT wg dokumentu nr SAD (tutaj numer) = 179zł
Razem = 262zł.
...
ZapłaciłamZły

W lightinthebox.com mam 30 dni na zwrot. Oczywiście już rozpoczęłam procedurę zwrotu (napiszę jak poszło), ale co z tym cłem i VATHuh
Czy ktoś zna procedurę jego odzyskania w tym przypadkuHuh
Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 22:55 przez Rabanana.)
20-03-2015 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Powiem to, co sam wiem odnośnie zakupów w Chinach przez internet. Jeśli chodzi o LightInTheBox to nie jest to mały sklep. Dość często są ciekawe okazje np. na ubrania. Trochę robiłem już zakupów nie tylko w ww. sklepie, ale też w innych miejscach i nigdy nie miałem sytuacji, aby coś było nie tak. Jeśli może nam się trafić coś trefnego to już bardziej na AliExpress, bo to jak Allegro duża platforma gdzie jest wielu sprzedawców i zdarzają się nieuczciwi sprzedający, ale większość transakcji jest chronionych i nawet jak pójdzie coś nie tak zawsze możemy wszcząć spór i odzyskać pieniądze. Jednak LightInTheBox to nie to samo, co Allegro czy AliExpress to zwyczajny internetowy sklep jak Agito czy inny w sklep interentowy w Polsce, także nie jest w ich interesie, aby wyrabiali sobie złą opinię. Każdy niezadowolony klient to dla sklepu strata, ale bywają sytuacje, że nie każdy towar jest na stanie, więc sklep najpierw musi go ściągnąć od producenta. Inna sprawa większość paczek realizowana jest z Chin, także czas dostawy nie zawsze zależy od samego sklepu, bo po drodze są też inni pośrednicy, przez których przechodzą paczki, więc może się zdarzyć, że to nie sklep opóźnia przesyłkę, ale np. kurier. Mam znajomego, który dość często zamawia elektronikę z Chin (trochę też dorabia w ten sposób) i zdarzają się u niego zamówienia na jeden produkt za 1500 czy 2000 zł także znacznie większe kwoty i np. 7 dni wcześniej paczka zamawiana została wysłana od razu, i przyszła w zaplanowanym czasie, a np. zamawia ten sam sprzęt, ale ponownie później, a zamówienie wisi 7-14 dni, jako w trakcie realizacji. Dość często ciekawy asortyment jest wykupowany, sklep nie wycofuje go z oferty, bowiem sprzedaje się on dobrze i jest dalej w ofercie u producenta, więc sklep najpierw musi otrzymać towar z fabryki czy hurtowni, a potem będzie go wysyłał. Myślę, że większość sklepów w Chinach działa o model, w jakim pracują sklepy w Polsce nie mają oni powierzchni magazynowej nie mają, więc wydatków, przez co towar może być u nich znacznie tańszy jak w sklepie stacjonarnym, także ktoś zamawia w sklepie, a sklep dopiero realizuje zamówienie w hurtowni czy u producenta.

Także czasami zdarzają się poślizgi z wysyłkami i sam też tego doświadczyłem nie raz, ale nigdy nie było tak, aby towar, jaki zamawiałem nie doszedł do mnie. Generalnie mam swoich kilka sklepów w Azji, które już sprawdziłem i wiem, że można tam kupować, tak samo i kupowałem w LightInTheBox i nie było problemów. Raz chyba rozłożyli mi jedno zamówienie na dwie dostawy jedną paczkę otrzymałem kurierem drugą zaś pocztą.

Teraz uaktualnienie, bo widzę dodałaś info o otrzymanej paczce, więc paczka doszła ;-)

Przesyłki kurierskie mają pewien spory minus w DHL nawet paczka, która nie podlega opłatom zdarza się, że DHL każe sobie za coś tam płacić, tego jednak dokładnie nie wiem. Większość paczek zamawiałem pocztą, a tutaj no problem. Inna sprawa, co innego jak na paczce widnieje nadawca, jako sklep, jest wartość paczki dla UC to znak, że z paczki należy ściągnąć parę złotych.

Wnioskuję, że stawiasz swoje pierwsze kroki z zakupami w Chinach stąd masz taką sytuację, jaką masz. Jednak człowiek uczy się na błędach, więc na drugi raz będziesz wiedziała, co i jak, także nie zniechęcaj się do zakupów ;-)

A teraz wyjaśnienie kosztów cła i podatku.
Koszty cła i podatku za przesyłkę kupioną online.
W przypadku zakupu towarów poprzez internet, niektóre lub wszystkie z towarów wyprodukowane są w kraju innym niż Twój. W przypadku, gdy towary nie są wysyłane po kraju lub w ramach jednej unii celnej, jesteś zobowiązana do zapłaty wszelkich opłat i podatków, naliczonych przez Urząd Celny. Cło i podatki najczęściej nie są wliczane w koszt towarów lub transportu.

DHL opłaca w Twoim imieniu wszelkie opłaty celno-podatkowe. W ten sposób kurier może doręczyć przesyłkę do Ciebie w najkrótszym możliwym terminie. Przesyłka będzie wydana dopiero jak odbiorca ureguluje wszystkie należności celno-podatkowe dla kuriera.

Poniżej 22 EUR brak należności za cło, podatek VAT czy inne opłaty celne, chyba, że towary są objęte akcyzą.
Do 45 EUR przesyłki są zwolnione z należności celno-podatkowych tylko dla przesyłek od osoby prywatnej dla osoby prywatnej i oczywiście jest to prezent lub wysyłka okazjonalna, jeżeli są to ilości hurtowe trzeba zapłacić VAT (istnieją towary wyłączone ze zwolnień, należy czytać podstawę prawną.)
22 - 150 EUR - Podatek VAT i opłaty celne wg stawek danego kraju.
Powyżej 150 EUR - Cło, podatek VAT i opłaty celne w stawek danego kraju.
Na niektóre towary cło wynosi 0%.

Ogólnie, jeżeli całkowita wartość przesyłki nie przekracza wartości deminimus w kraju docelowym, cło nie jest naliczane. Wyjątek stanowi import niektórych towarów np. %.

Nie wszystkie sklepy mogą to zrobić (nie wiem czemu), ale większość Chińczyków temat zna i wysyłając paczuszkę klientowi po prostu podają prywatny adres nadawcy, wartość paczki jest też zmyślona, a sama paczka wysyłana, jako gift prezent. Po to, aby zaoszczędzić klientowi sytuacji takich, jaką sama przerabiasz ;-)

Nie wiem dokładnie jak jest ze zwrotami, ale zapytam się znajomego. Generalnie nie zrażaj się, jak coś nie pasuje sprzedaj towar na Allegro, daj komuś w prezencie. Z ubraniami to sam mam dylemat nawet, kiedy kupuję w PL, co innego z elektroniką, a tam w Chinach naprawdę jest ciekawa. Duży wybór ponadto ceny. U nas masz Sony, Samsung za 2000 zł, a podobny sprzęt można kupić w Chinach za 1200 zł. Ja przeszło rok temu kupiłem telefon w promocji za 210 zł i to markowy ZTE i służy mi do dziś. Na Allegro musiałbym dać z minimum 500 zł i to pewnie od jakiegoś handlarza. Także głowa do góry ;-D
21-03-2015 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #9
Zwrot towaru do Chin
Polecam Ci zapoznać się z informacjami: Zwroty i umorzenia należności celnych na stronie Ministerstwa Finansów.
Cytat:Na podstawie art. 900 RWKC, należności celne są przykładowo zwracane lub umarzane, gdy:
- towary okazały się niezdatne do użytku przewidzianego przez odbiorcę.
Kod:
http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zabezpieczenie-i-pobor-naleznosci-celnych-oraz-zwrot-i-umorzenie-naleznosci/zwrot-i-umorzenie-naleznosci-celnych;jsessionid=CE3A62F998A84DBE7B9E5FAEBA226E6A

Przeczytaj sobie lekturę trochę pisana jest ona językiem prawników, ale wyciągniesz pewne informacje. Jednak musisz się zastanowić czy jest sens, bo przesyłka (zwrot paczki do Chin) to dodatkowy koszt, więc może lepiej puścić to na aukcjach przy dobrych wiatrach jak dobrze opiszesz to i zarobisz na tym.

Kupowanie ubrań ma tę wadę, że jednak, jeśli coś jest dobre na szerokość to albo będzie za długie albo za krótkie. Ja często w promocji kupuję w sklepie internetowym decathlon.pl, ale tam podają rozmiary, z których ciężko dopasować ubrania, więc jak coś jest za duże albo za małe to szukam w rodzinie nabywcy ;-) tzn. oddaję za free, koszulka, koszula, spodenki za 20 zł to nie pieniądz a zawsze się ktoś znajdzie, na kogo będzie dana rzecz pasować.

W chińskich sklepach najlepiej sprawdza się elektronika można tanio kupić, a i pasować będzie ;-D więc mniejsze paczki to generalnie bez żadnych dodatkowych opłat przychodzą.
26-03-2015 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabanana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
No to tak:
Paczkę musiałam odesłać na adres w Polsce.
Tam moją paczkę odebrano i dostałam wczoraj z Lightinthebox następującą wiadomość:
Cytat:Temat: Otrzymano zwrócony produkt
Dodatkowe informacje:
Drogi Kliencie,

dziękujemy za dokonanie zakupów na lightinthebox.com.
Doręczanie Twojego zamówienia nie powiodło się i przesyła została zwrócona do nas. Przepraszamy za wszelkie powstałe niedogodności.

W związku z tym, że nie możemy zagwarantować, iż ponowna wysyłka nie napotka takiego samego problemu, przygotujemy pełną refundację na Twoje konto 137.93 USD. Jeśli nadal potrzebujesz zamówionych produktów, prosimy o złożenie nowego zamówienia.


Proces refundacji środków trwa zwykle 3-5 dni roboczych. Prosimy o sprawdzenie konta PayPal po tym czasie.

Mamynadzieję, żeponownieskorzystasz z naszychusług.

Pozdrawiamy,
lightinthebox.com

Oddali mniej o około 17 dolarów bo jedną sukienkę sobie zostawiłam.
Koszty przesyłki jakie mi wtedy doliczono (czyli 18 dolarów) można uznać za straconePodejrzany

A co do cła i podatku:
Napisałam email do działu Agencja Celna DHL Express (która to dokonała opłat w moim imieniu) i dostałam taką jednozdaniową odpowiedź:
Cytat:Jeśli towar został już zwrócony do nadawcy nie ma możliwości zwrócenia cła oraz VAT-u.


Huh

Podejrzany

No to świzdu gwizdu 256zł poszło w .....Zły

Ot się obkupiłamDiabeł

Byłyby za tę kasę i czas naprawdę fajne kiecki w butikach w moim mieście.

BuziakiSzczęśliwy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2015 22:29 przez Rabanana.)
26-03-2015 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zakupy w Chinavasion poradnik i opinie Santi 0 3,600 22-04-2017 13:41
Ostatni post: Santi
Żarówka Zakupy w GeekBuying Santi 1 6,604 25-02-2017 12:35
Ostatni post: Kaziu
  Lightinthebox problem z płatnością pepi3 11 14,643 04-03-2016 17:37
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości