-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Belau Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #31
LightInTheBox
Jeśli chodzi o zwroty do Chin to nie zawsze się to kalkuluje. Chińczykom tanio wychodzi wysyłanie paczek, ale nam do Chin już tak tanio nie. Przykład ostatnio kupowałem karty pamięci coś 5$ wysyłka darmowa. Oczywiście ona jest w pewnym sensie wliczona w paczkę, ale są towary kosztujące dosłownie grosze a do tego przesyłka jest całkowicie za darmo i jak oni to robią, oto jest pytanie. Odsyłanie czegoś co kosztuje mniejsze pieniądze się nie kalkuluje bo u nas jednak będą to już pewne koszty. Oczywiście w sklepie o jakim tu piszemy towary w Europie zwraca się do centrów europejskich, w Polsce jest zwrot do magazynu w Polsce więc wychodzi to tanio, ale nie zawsze tak jest jak musimy słać do Azji. Ponadto produkty bez żadnych wad jakościowych mogą zostać zwrócone w Lightinthebox w terminie 30 dni od dnia otrzymania zamówienia może Ci to rozpatrzą, ale też zastanów się czy nie lepiej oddać butów komuś w rodzinie albo odsprzedać. Buty mogą mieć jedną wadę albo są za małe za duże albo się nie podobają.

Tu jest informacja - polityka zwrotów w Lightinthebox:
Kod:
http://www.lightinthebox.com/pl/index.php?main_page=return_policy

Ewentualnie napisz jak dokonywałaś procedury reklamacji - może musisz jeszcze trochę poczekać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2015 23:32 przez Belau.)
11-09-2015 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
beaset Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Asortyment faktycznie szeroki, ale ciężko utrafić właściwą rozmiarówkę pomimo podanych wymiarów. Kupiłam kurtkę, mój rozmiar to M z opisu wypadało na XL, niestety okazała się za mała. Tak jak łatwo kupić, tak bardzo trudno oddać lub wymienić....chyba nawet niemożliwe. Mimo kilku e-maili z zapytaniem jak tego dokonać, brak odpowiedzi. Dlatego nie polecam tego sklepu.


Załączone pliki Miniatury
   
23-11-2015 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
martin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 1
Post: #33
Zakupy w Chinach moje opinie
Powiem coś od siebie odnośnie zakupów w Chinach od jakiegoś czasu przekonuję się, że tam właśnie warto robić zakupy bo raz, że ceny inne, a druga sprawa ogromny asortyment. Jednak z ubraniami sam zawsze miałem problem. Zdalnie nie można przymierzyć, dotknąć i w ogóle więc niby rozmiar można sobie dopasować, a w rzeczywistości okazuje się, że np. kurtka jest dobra na długość, ale rękawy za krótkie. Także sam nigdy nie lubiłem kupować w internecie ubrań, ale czasami nie ma innego wyjścia. Przykład niedawno musiałem się zaopatrzyć w jakiś płaszcz jesienny, nie było za dużo czasu poszedłem do sklepu stacjonarnego Reserved w Realu. Spodobał mi się taki oto płaszcz (cena 350 zł). Na tym zdjęciu nie wygląda tak idealnie jak na wystawie na manekinie w sklepie, ale generalnie jest OK problem w tym, że mając więcej czasu kupiłbym taki płaszczyk za dużo mniej oczywiście bez metki Reserved. Drugi zakup czapka do takiej jesionki, w sklepie Moda Club niby jakiś firmowy, ale ceny z bardzo wysokiej półki. Tak więc czapka 150 zł firma niby Camel Active, to coś powiązanego ze sklepem internetowym Pret-a-Porter, który sprzedaje odzież takich marek jak Yell, Versace, MaxMara, Luisa Cerano, Just Cavalli czy Iceberg oraz CBY Cinelli. Czapka z metką Made in China Szczęśliwy Reserved jak dobrze pamiętam zleca szycie też w dalekiej Azji i chyba jest to Bangladesz. Nie powiem ten płaszczyk i czapka jest OK, ale gdybym miał wydać za te dwie rzeczy 500 zł to kupiłbym na spokojnie podobny styl może nawet coś ładniejszego za dużo mniej.

[Obrazek: reserved_camel_active.jpg]

Jest naprawdę masa rzeczy, które nie muszą mieć metki Big Star, Levis itd. Oczywiście jeśli idziemy do telewizji jesteśmy kimś z wyższego poziomu kto musi mieć jakiś swój styl w dodatku niepowtarzalny to aby nie pokazywać się w tym co widzi się na co dzień na ulicy trzeba się ubierać w drogie markowe ciuchy, ale ja sam nie potrzebuję mieć koszuli z metką drogich firm dla mnie ważne jest abym czuł się swobodnie w tym co mam na sobie i abym wyglądał czysto i schludnie dlatego często kupuję w sklepie Decathlon bo tam mają przystępne ceny, a i towar też dobry w dodatku szeroki asortyment, ale jak pisałem na samym początku coraz bardziej kieruję w zakupy w Chinach (Aliexpress, sklepy jak ten Lightinthebox), czemu bo tam można kupić coś co u nas kosztuje 150 zł tam kupimy, ale za 5 $ a nawet mniej. W dodatku bardzo duży asortyment produktów. Ostatnio kupiłem sobie właśnie przez internet taką oto kurtkę za niecałe 160 zł. Jak kupowałem też miałem ten dylemat czy trafię rozmiarowo. Zastosowałem się do zaleceń, dobrze się zwymiarowałem i tak jakoś mi się udało, że kurtka jest w sam raz. W dodatku naprawdę dobrze wygląda w realu i też dobrze się w niej czuję, także mi np. zakup się udał.

[Obrazek: kurtka.jpg]

A teraz kupuję taką oto czapeczkę za coś około niecałe 5 $ nigdzie w PL sklepach takich nie mogę spotkać, a w Chinach jest duży wybór. Jest tam naprawdę ogromny asortyment elektronika, ubrania inne rzeczy. Z ubraniami jednak jest taki właśnie problem, że czasami coś może być zbyt duże lub za małe jeśli kupuje się w sieci, ale ja mam zasadę taką, że przy niewygórowanych cenach jak coś będzie niepasowane oddam w rodzinie, albo po znajomych.

Co do Twojego zakupu, kurtka bardzo ładna no ale jak piszę najlepiej jest kupować takie rzeczy w realu bo można przymierzyć i dopasować odpowiedni rozmiar, ale czasami jest to niemożliwe więc co zrobić aby to coś co nam wpadło w oczy kupić, zamówić przez internet, jak zakup okaże się nietrafiony zawsze jak wspominałem można oddać komuś w rodzinie ktoś na pewno się ucieszy ;-)

p.s. pamiętam jak chodziłem do szkoły średniej wtedy nie było jeszcze internetu, tych możliwości jakie są teraz, na targach koszule w kratkę, spodnie jeansy typu V.I.P O matko w stylu jak obecnie modne rurki i aby być wtedy trendy chodziło się po sklepach Diverse, Big Star, Americanos i kupowało drogie rzeczy np. bluza dwukolorowa z napisem Diverse za 80 zł Ściana 15 lat temu 80 zł to było sporo, teraz można mieć fajny sweterek za 30 zł no ale są jeszcze tacy co to muszą mieć na plecach wypisane wielka gwiazda ;-D Dobrze, że zmądrzałem ;-)
23-11-2015 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brasil Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #34
LightInTheBox
Fajna czapka i też chyba takich poszukam Zawstydzony

Co do reklamacji o której pisze koleżanka ja myślę, że robisz coś nie tak jak to jest opisane i wymagane, jeśli chodzi o reklamacje towarów. Trzeba pamiętać, że to bardzo duży sklep i jedna osoba tego nie pilnuje.
Moim zdaniem jeśli kurtka nie kosztowała majątku to nie warto sobie tym zaprzątać głowy, szkoda czasu i też pewnie w jakimś stopniu pieniędzy bo odsyłanie to już pewnie po naszej stronie.
26-11-2015 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
laki133 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Post: #35
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Hallo witam proszę o pomoc. Kupiłam na tym sklepie kurtki i rzeczy dla dzieci to co przyszło jest straszne nie podobne do tego co widziałam na zdjęciach zapłaciłam duże cło i co teraz kto to zwróci chcę odesłać ten towar rozpoczęłam pisać reklamacje zwrotów, ale na jaki adres wysłać jak to zrobić piszą że 14 darmowe pewnie nie, ale pomóżcie jak to zrobić żeby odzyskać pieniądze.
01-12-2017 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #36
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
Odpowiem trochę po czasie, ale z ubraniami przez internet często jest tak, że to co na zdjęciu nie odzwierciedla rzeczywistości. Po to się robi idealne zdjęcia aby produkty dobrze się sprzedawały. Sklep jednak ma dobrą renomę, ale zawsze znajdą się tacy, którym coś się nie spodoba i będą pisać tak jak Ty. Druga sprawa kupując w Chinach zorientuj się w temacie co i jak, a co do zwrotów i reklamacji było to już tutaj omawiane.
23-12-2017 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jozef34g Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2018
Reputacja: 0
Post: #37
RE: Zakupy w Chinach poprzez LightInTheBox
A kto robi zakupy w chinach???
02-03-2018 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zakupy w Chinavasion poradnik i opinie Santi 0 3,600 22-04-2017 13:41
Ostatni post: Santi
Żarówka Zakupy w GeekBuying Santi 1 6,606 25-02-2017 12:35
Ostatni post: Kaziu
  Lightinthebox problem z płatnością pepi3 11 14,643 04-03-2016 17:37
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości