-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana żyłki tnącej w kosie spalinowej
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Informacja Wymiana żyłki tnącej w kosie spalinowej
Wiele osób ma problemy z obsługą kos spalinowych, a zwłaszcza wymianą żyłki tnącej, a temat bardzo prosty, ale jak się trzeba tego nauczyć to sama instrukcja nie zawsze wystarcza jaką daje producent dlatego przedstawiam swój opis.

Wymiana żyłki w zasadzie w każdej kosie przebiega podobnie schemat może się różnić tym, że niektóre kosy mają miejsca na wprowadzenie końców więc zamiast zaczepiać wprowadza się końce i nawija na kołowrotek. Nawijanie już w zasadzie jest w każdym typie takie samo.

1. Najlepiej jest zdemontować całą głowicę z kosy tak jest najłatwiej wymieniać żyłkę. Chcąc rozłożyć na pół kołowrotek (głowicę) wystarczy, że lekko wciśniemy na zaczepy, a jedna część kołowrotka odejdzie od drugiej. Nic nie musimy robić na siłę, śrubokrętami ani podobnymi narzędziami wystarczy tylko lekko wcisnąć, a elementy się rozejdą. Nr 1 i 2 na foto.

[Obrazek: 1_wymiana_zylki.jpg]

2. Przycinamy 5 metrów żyłki (2-2.4 mm), cieńszej można więcej i zaginamy ją na pół.

[Obrazek: 1_zylka_kosa_spalinowa.jpg]

3. Następnie zakładamy (zahaczamy) w kołowrotku (głowicy) żyłkę i nawijamy mocno i równo zgodnie ze wskazaniami strzałki na kołowrotku. Każda linka w swojej ścieżce. Etapy na poniższym foto (1,2,3).

[Obrazek: 3_nawijanie_zylki.jpg]

4. Kiedy nawiniemy żyłkę, blokujemy ją w specjalnych nacięciach tak aby nam się nie rozwijała i nie uciekała. Końce żyłki przepuszczamy przez otwory w drugiej część kołowrotka po czym składamy obydwie części jedna w drugą. Po zakleszczeniu pociągamy żyłkę aby wyskoczyły końce, które wcześniej przyblokowaliśmy i w ten sposób mamy już nową wymienioną żyłkę w kołowrotku.

[Obrazek: 4_wymiana_zylki_w_kosie.jpg]

5. Montujemy kołowrotek w kosie przez co kosa jest gotowa do pracy.


Wykrzyknik Uwaga. Nawijając żyłkę w głowicy tnącej musimy uważać aby nowo nawijane warstwy nie wchodziły pod spód już nawiniętych. Inaczej może nam się blokować możliwość wyciągania żyłki kiedy stare końce się już zużyją.

Dla podglądu umieszczam jeszcze jedno zdjęcie ze wszystkimi etapami.
   
28-06-2015 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości