-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłączenie automatycznego logowania ostatniego użytkownika w Windows 8
Dodzio Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Wyłączenie automatycznego logowania ostatniego użytkownika w Windows 8
Zapewne wielu z Was ma ten sam problem. Jak wyłączyć automatyczne logowanie w Windows 8?
Przeszukałem setki stron, ale nic mądrzejszego nie znalazłem oprócz metody, która w 95% mnie zadowala.

Problem jest z automatycznym logowaniem ostatniego użytkownika w Windows 8. Jeśli mamy kilka kont to zawsze po włączeniu czy restarcie, system ładuje konto tego użytkownika, który jako ostatni był zalogowany w systemie. Fajnie byłoby gdyby była opcja, że system ładuje się i prosi o wybranie tego użytkownika, którego my chcemy zalogować, a nie ładuje od razu konto tego, który był ostatnio uruchomiony.

To rozwiązanie jest pośrednie, dlatego zakładam wątek może ktoś poda coś kiedyś takiego, o co każdemu chodzi.

W tej metodzie system nie ładuje konta użytkownika, który jako ostatni był zalogowany, ale prosi o wpisanie nazwy użytkownika i wtedy tego użytkownika loguje do konta.

Wybieramy z paska narzędzi opcję związaną z wyszukiwaniem, a następnie wpisujemy secpol.msc
[Obrazek: automatycznelogowanie.jpg]

Otrzymamy okno gdzie wybieramy Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń
Logowanie interakcyjne: nie wyświetlaj nazwy ostatniego użytkownika
Musimy ustawić ją na Włączone
[Obrazek: logowaniewindows8.jpg]

[Obrazek: ostatniozalogowanywindo.jpg]

Teraz zawsze przy uruchomieniu czy wylogowaniu będziemy musieli wpisać nazwę użytkownika, który chce się zalogować.

Może ktoś znajdzie kiedyś rozwiązanie, które pozwoli wybierać myszką danego usera tak jak było to w Windows 7 czy innych starszych systemach. Bo jednak graficzny interfejs z kliknięciem myszki na użytkownika byłby bardziej intuicyjny, ale lepszego rozwiązanie jednak nie znalazłem więc podaję to może dla kogoś będzie ono lepsze niż to automatyczne logowanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2013 01:14 przez Dodzio.)
27-02-2013 01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messenger beta Windows Jogin 0 2,690 31-07-2018 12:14
Ostatni post: Jogin
Żarówka Reset hasła w systemie Windows Gilek 2 10,172 20-09-2017 11:21
Ostatni post: maniek
Żarówka Zmiana trybu kontrolera SATA z IDE na AHCI w Windows 10 martin 0 16,101 10-08-2016 13:04
Ostatni post: martin
Żarówka APN w Windows 10 Vanautu 0 12,313 27-07-2016 22:18
Ostatni post: Vanautu
Informacja Darmowa aktualizacja do Windows 10 Santi 0 4,160 27-07-2016 11:39
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości