-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WP-R 5200 - Mobilny Router
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
WP-R 5200 - Mobilny Router
Witam, testował ktoś taki oto router WiFipartner WP-R 5200 USB, 3G, WiFi, powerbank, RJ-45?

[Obrazek: 7520737262.png]
17-12-2014 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
Nie wiem co to za sprzęt, ale chyba made in china. W Polsce już chyba nic się nie opłaca tłoczyć nawet soków jabłkowych ;-) także elektronikę tylko w Chinach najlepiej robić tak i z tym routerem. Ktoś w PL chyba zamawia pod swoją markę logo, produkty które produkuje jakiś producent w Chinach. Z tego, co widzę to jest to pod marką jakiegoś sklepiku wifipartner, na allegro brak produktów, w sieci też wiele nie ma tylko tyle, co na stronie wifipartner.
Kiedyś na jdtechu gość opisywał WiFipartner WP-R 1800 - miniaturowy router mobilny, ale jakoś dziwnie powiązane są ze sobą te strony także nie wiem czy to nie była jakaś reklama.

Wszystko zależy, do czego chcesz taki sprzęt mobilny, jak cena nieduża to można testować jak porównywalna do znanych marek to wybrałbym jednak sprzęt markowy.

p.s. nie wiem jak jest w tym modelu software, ale w WP-R 1800 do panelu sterowania routera dało się wejść po samym adresie nie miał możliwości założenia loginu ani hasła. Taki sprzęt jednak nie nadaje się do używania tam gdzie są ludzie z komputerami, bo każdy ci wejdzie na sieć i będzie z niej korzystał.

Dla mnie zbyt mało informacji, ale jak piszę, jeśli cena nie jest wygórowana sprawdzić sprzęt można. Ja jednak nie miałem do czynienia z takim czymś i też nie wiem jakie opinie są o wifipartner.
17-12-2014 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
    Ma tam bodaj wifi security w ustawieniach. Www nie podaję bo o to nie chodzi.Tanie urządzenie znalazłem do rozsyłania po wifi w mieszkaniu z modemu 3G, który to modem mam. Markowe raczej to są droższe. To jest przenośne coś koło stówki kosztuje, a bateria 5200 mAh. Chcę zamówić, ale wyprzedali, a kuter pewnie płynie z Chin i czekają na towar. No i o cenę się rozbiega także.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 21:38 przez Jogin.)
17-12-2014 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
To jest tak jak z wieloma smartfonami czy tabletami na Polskim rynku. Jest jakaś tam firma, która chce sprzedawać pod swoją marką produkt, zleca chińskiej fabryce nabijanie logo na produkt i tak powstają produkty. Takich produktów na Chińskich sklepach w tym na Aliexpress jest po uszy. Jest, w czym wybierać. W Polsce jak się kupuje wiadomo coś nie tak to się odeśle jak to sklep i ma 99% pewności, że zamienią czy zwrócą $$$. W Chinach te ż się da, ale to jednak koszty przy produkcie za 100 zł nie opłaca się marnować czasu i kasy na zwroty itd.

Jak masz korzystać z takiego routera w domu kup sobie zwykły router TP-Link jak ma być mobilny musiałbym przetestować dwa produkty z tej samej półki, aby ocenić, który podziała dłużej na baterii oraz który będzie wydajniejszy może ten o który pytasz byłby akurat bardzo dobry tego nie wiem.

Trudno powiedzieć też, jakie są te produkty, bo na necie nikt jeszcze nie robił jakichś większych testów, więc co mogę doradzić kup, potestuj, oceń i napisz swoje spostrzeżenia wtedy innym będzie łatwiej w wyborze :-)
17-12-2014 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
A taki zwykły tp-link obsłuży modem huawei 3g?

[Obrazek: 7520737262.png]
18-12-2014 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
Zależy jaki. Każdy router musi mieć dodaną obsługę danego modelu modemu 3G.
Przykładowo bezprzewodowy router 3G/4G standard N 300Mb/s TL-MR3420. Wchodzisz na stronę TP-LINK wybierasz interesujący cię model i sprawdzasz czy modem, który masz lub chcesz kupić jest obsługiwany przez ten router.
Modemy nie znajdujące się na polskiej liście kompatybilności, a znajdujące się na listach kompatybilności na globalnej stronie TP-LINK oraz na innych stronach firmy TP-LINK mogą nie być kompatybilne z routerami TP-LINK ze względu na zmiany w oprogramowaniu tych modemów dokonywane przez dostawców 3G.
Jeżeli twój modem 3G/4G USB jest umieszczony na liście, ale nie jest rozpoznawany przez router należy:
- Pobrać i zainstalować najnowszą wersję firmware przeznaczoną do danego modelu/wersji sprzętowej routera.
- Jeżeli modem nadal nie jest wykrywany należy przejść do strony: tp-link.com.pl/support/3g/ i sprawdzić czy jest tam dostępny plik bin dla danego modelu modemu.
- Jeżeli nadal nie udaje się wykryć modemu skontaktuj się z wsparciem technicznym.

Generalnie nowe routery obsługują modemy 3G, które powszechnie dostępne są w użyciu na krajowym rynku.

Ze sprzętem wifipartner nie miałem do czynienia od wczoraj widzę też, że strona cały czas jest nieczynna, także wiele nie powiem co tam oferują, ale ze sprzętem TP-LINK jak tylko zacząłem korzystać z internetu miałem i mam do czynienia więc mogę powiedzieć, że jest to dobry sprzęt. Wraz ze wzrostem cenowym wzrastają możliwości sprzętu.
18-12-2014 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
Także decyzja jest-jakiegoś niedrogiego [do stówki] TP-Link kupię [np.TL-MR3220 lub TP-Link Netz], fakt faktem jak ma być używane w domu to niech będzie bez baterii-power banku, ale z jakiejś w miarę wiarygodnej firmy. Po wifi będzie tylko tablet obsługiwał i może ze dwa smartfony jeszcze. I po rj-45 stacjonarny komputer.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 19:56 przez Jogin.)
18-12-2014 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mangareva Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #8
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
Jeśli do domu i router będzie stał w jednym miejscu to obstawiaj tylko na stacjonarne urządzenia inaczej będziesz się męczył. Mobilne rozwiązania są dobre jak chcesz iść na działkę do altany, w las itd., ale nie do domu.

[Obrazek: dacza.jpg]
19-12-2014 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
(19-12-2014 13:52)mangareva napisał(a):  Jeśli do domu i router będzie stał w jednym miejscu to obstawiaj tylko na stacjonarne urządzenia inaczej będziesz się męczył.
Ale w jakim sensie będę się męczył?

[Obrazek: 7520737262.png]
23-12-2014 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mangareva Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #10
RE: WP-R 5200 - Mobilny Router
To jak z wyborem między autem na benzynę, a elektrycznym. Te drugie są dobre, ale drogie i nie są wydajne na obecną chwilę. Przejdziesz 100 km, a potem będziesz się zastanawiał gdzie go podładować.
Tak samo z bezprzewodowymi urządzeniami wifi, jak masz zamiar korzystać w domu najlepszym wyborem będzie coś wpiętego do sieci na stałe. Wpinasz i zapominasz.
Zobacz nowoczesne smartfony trzyma 2-3 dni, a jak zaczniesz więcej korzystać to i ledwo jeden dzień, a stare telefony komórkowe? Miałem kiedyś SIEMENS CX75 trzymał na baterii ponad tydzień. Teraz smartfon ładuję prawie dzień w dzień, ale korzystam ze smartfonu bo wyznaję zasadę, że trzeba iść z duchem czasu. Ponadto taki smartfon to taki mały komputer.

Oczywiście można taki przenośny sprzęt wpiąć na stałe do gniazdka, ale to jak z tym autem jak mam kupić lepsze i praktyczniejsze w dodatku za mniejsze pieniądze auto to jednak wybiorę to uniwersalne na paliwo lane do baku.

To tylko moja subiektywna opinia na temat takich urządzeń, więc dla siebie wybierasz to co sam lepiej widzisz.
23-12-2014 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router do monitoringu rafal9997 6 23,386 03-09-2017 12:13
Ostatni post: zuzi
  Czy router TP-LINK nadaje się dla mnie? lafontier 1 3,523 07-09-2016 22:26
Ostatni post: Gilek
  Router z modemem Huawei E3131 i karta T-mobile emailhack 2 6,204 30-09-2015 22:14
Ostatni post: emailhack
  Tani router do domu kamelio 1 3,724 09-07-2015 15:59
Ostatni post: robus
  Router NETGEAR - który wybrać? e.bednar79 6 8,531 25-09-2014 23:34
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości