-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wirus na smartfonie – uwaga na oszustów
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Ostrzeżenie Wirus na smartfonie – uwaga na oszustów
Opiszę, jaka ostatnio zdarzyła mi się sytuacja związana z rzekomym wykryciem wirusa na moim smartfonie. Przeglądałem coś tam na smartfonie w sieci i nagle wyskoczył jakiś komunikat, że mam niby wirusa na telefonie. Komunikat bardzo poważny, ale szybko zrozumiałem, że jakimś przypadkiem wszedłem na stronę, która stosuje praktyki, jakie tutaj przedstawiam. Wiele osób może się na tego typu sytuacje nabrać i stracić tylko pieniądze tak było z moim znajomym. A więc po wykryciu wirusa na smartfonie pojawia się informacja:
Uwaga użytkowniku telefonu ZTE
Twój ZTE V889S jest zainfekowany wirusem, który może ujawnić hakerom Twoje dane osobowe i listę kontaktów…


[Obrazek: 1_wirus_smartfon.jpg]

Program dokonuje niby skanowania pojawia się też monit, że telefon jest zainfekowany wirusem.
Jeśli chcemy pozbyć się zagrożenia powinniśmy pobrać specjalną aplikację na telefon, potem aktywować usługę, która niby ma zapewnić bezpieczeństwo.

[Obrazek: 2_wirus_na_telefonie.jpg]

Wykrzyknik Uwaga nie dajcie się nabierać na takie monity, że niby macie wirusa w telefonie, że jakiś program wykrył zagrożenie na smartfonie i sugeruje pobrać antywirusa, przeskanować telefon, a następnie, że niby usunie zagrożenie ze smartfona. Tak nabrał się mój znajomy i stracił parę dyszek. To tylko usługa, którą aktywujecie, a która pobiera pieniądze z konta. Jeśli zdarzy wam się kiedyś mieć jakieś niebezpieczne oprogramowanie na telefonie wystarczy zainstalować bezpłatny skaner wirusów znanej firmy antywirusowej, jakich jest wiele i w ten sposób pozbyć się zagrożenia. Nigdy nie dajcie się nabrać na coś takiego jak tutaj, za co płacicie, a co tak naprawdę nic nie robi, bo w telefonie nie ma żadnego zagrożenia.
21-08-2014 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gilek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: May 2014
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Wirus na smartfonie – uwaga na oszustów
Miałem podobny problem opisałem to tutaj w swoim temacie.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-w...szywki_981
18-07-2016 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Wirus na smartfonie - uwaga na fałszywki Gilek 0 6,116 18-07-2016 20:26
Ostatni post: Gilek
Ostrzeżenie Oszuści w internecie - uwaga na nich zuzi 12 23,456 14-08-2015 11:59
Ostatni post: Edek
  Wirus w modemie ? Art1951 10 15,380 01-07-2014 16:12
Ostatni post: WiFi
Ostrzeżenie Uwaga na programy podmieniające numer konta bankowego robus 1 4,133 30-10-2013 20:43
Ostatni post: tester
Ostrzeżenie Uwaga na strony z nagrodami krabmar 1 3,879 23-08-2013 13:48
Ostatni post: tester

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości