-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wibracje podczas odbierania telefonu
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #1
Informacja Wibracje podczas odbierania telefonu
Podzielę się pewną wiedza, którą zdobyłem szukając rozwiązania swojego problemu, a mianowicie jak wyłączyć wibrację podczas odbierania telefonu?

W moim przypadku chodziło o model telefonu ZTE, ale konkretnego rozwiązania nie znalazłem (może tak musi być) z jednej strony jest to dobre, bo kiedy jedziemy np. tramwajem i jest hałas, wibracja telefonu oznajmia nam, że nastąpiło połączenie kiedy telefonujemy.
Jednak niektórym może to przeszkadzać. Są, więc telefony, które tę opcję pozwalają wyłączyć, czyli jak wyłączyć wibrację przy dzwonieniu i odbieraniu połączeń Huh

Niektóre telefony mają coś takiego, że ta opcja uaktywnia się, kiedy przystawiamy telefon do ucha, ale nie wygasza się ekran. Jak wiadomo smartfony są tak zaprojektowane (oszczędność baterii w smartfonach), że kiedy dzwonimy i przystawiamy telefon do ucha czujnik zbliżeniowy wyłącza ekran. W niektórych modelach, kiedy np. dzwonimy do kogoś, i nie przystawiamy telefonu do ucha, a ekran się świeci wibracja do znać o połączeniu, że ono nastąpiło. W momencie kiedy ekran się wygasi wibracja nie uaktywni się, ale ja takiego smartfona nie miałem, więc piszę to, co wiem od innych.

Ale co zrobić, kiedy nawet opcja wygaszania się uaktywnia podczas dzwonienia, ekran zostaje wyłączony przez czujnik, ale my mamy wibrację. Jednym to nie przeszkadza, a nawet pomaga innych drażni Podejrzany
Znawcy tematu, którzy dużo w sieci pieją, ale nic nie wiedzą wprowadzają ludzi w błąd, że wyłączamy tę opcję w ustawieniach w audio profiles, w którejś z tam dostępnych opcji profilowych np. główna gdzie wystarczy odznaczyć: dźwięki wybierania numeru, dźwięki przy dotknięciu, dźwięk blokady ekranu, wibracje przy dotknięciu. Ale to nie o te opcje tutaj chodzi Wykrzyknik
Musimy szukać tam gdzie mamy np. telefon (dialer potem przycisk menu, ustawienia, wibracje kiedy połączony etc.) książkę telefoniczną dodatkowych opcji związanych z ustawieniami połączeń albo tej opcji szukamy w panelu: ustawienia dalej obok audio profiles lub (profile dzwonków itp.) powinna być opcja ustawienia połączeń. Wtedy uzyskamy vibrate when connect (drgania podczas łączenia/połączenia) when the call is connected vibrating phone alert issued, (kiedy połączenie nastąpi zostanie uaktywniony alarm wibracyjny).
Te opcje sobie zmieniamy właśnie i pozbywamy się wibracji podczas dzwonienia.

[Obrazek: wibracje_podczas_dzwonienia.jpg]

Nie wszystkie modele telefonów taką opcję będą miały, więc albo jest to już na sztywno dodana opcja (jest pomocna, ale nie wszystkim może ona przypaść do gustu i nie da się z tego zmienić (chyba, że wgramy inny przerobiony ROM)), albo skorzystamy z jakichś np. narzędzi, aby to zmienić.
Tego jednak nie testowałem więc nie wiem co polecić.
04-02-2014 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ikona telefonu na ekranie Samsung c3530 Jogin 1 3,185 23-03-2018 19:13
Ostatni post: WiFi
Żarówka Bateria w smartfonie od innego modelu telefonu Kaziu 0 12,967 23-02-2017 23:33
Ostatni post: Kaziu
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,297 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi
  Wgrany ROM z innego telefonu heseam 4 9,737 27-04-2014 17:31
Ostatni post: Julek
Informacja Wibracje w telefonie z Vybe Administrator 0 3,102 11-03-2013 18:24
Ostatni post: Administrator

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości