-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wgrany ROM z innego telefonu
heseam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Wgrany ROM z innego telefonu
Witam jestem nowym użytkownikiem, mam taki problem sciągnąłem rom do mojego Galaxy ace s5830 jednak okazało się ze sciagniety przezemnie rom byl niestety od s5830i , instalowałem ten rom przez recovery rom sie zainstalował no i dałem reboot i od tego momentu telefon cegła zero reakcji na ładowarkę recovery download mode nie działa poprostu nic. przyjrzałem sie temu tematowi link chociaz niedotyczy on mojego tel bo posiada inny procesor ale udało mi sie kobinacją home + vol up podlaczyc tel do komputera i go widzi jako Samsung usb composite device czyli chyba prawidlowo dodam ze w Kiesie telefon nie zostaje rozpoznany a odin go wykrywa ale przyprobie wgrania zatrzymuje sie :
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...

rano jeszcze odin działał więc to nie jego wina.
czy jest jakis inny program zeby sprobowac wgrac rom?? lub ma ktos jakis pomysl zeby uratowac go .
dziekuje i pozdrawiam
26-04-2014 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #2
ROM z innego telefonu
Samsung z tego jak się orientuję to blokuje recovery i bootloader. Pewnie musiałeś to łamać, bo inaczej recovery czegoś innego niezgodnego nie przepuści.
Generalnie wygląda tak, że cegła się zrobiła, ale jak już sprawdziłeś nie oznacza to, że koniec świata. Taki telefon też da się wskrzesić do życia Firefox

Spróbuj więc tak jak napisał autor tematu, który już sprawdzałeś użyć SP Flash Tool. Musisz mieć tylko odpowiedni plik z systemem do wgrania. Dla tego programu struktura będzie tak jakoś wyglądać jak na foto.
[Obrazek: rom_android.JPG]

Tutaj jest instrukcja dla tej aplikacji i jak wgrywać ROM przez SP Flash Tool.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...h-tool_679

W przypadku ROM-ów jakichkolwiek jest złota zasada:
Jeśli mamy 100% pewność, że dany ROM, jaki posiadamy jest na 100% zgodny z naszym telefonem możemy wybrać wszystkie bloki. Jeśli mamy wątpliwości czy aby na pewno ROM jest zgodny blok jak preloader lepiej nie ruszać.
Ty jednak musisz wgrać na nowo cały ROM do swojego telefonu inaczej nie ruszy.
26-04-2014 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Wgrany ROM z innego telefonu
Ty generalnie możesz mieć pliki z ROM-ami ale pod aplikację ODIN chyba, że znajdziesz coś pod ten program co podał kolega wyżej wtedy ww. sposobem powinno się wgrać na nowo ROM.
Inna opcja to wtyczka UNBRICK -> http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...93#pid3393
[Obrazek: unbrick.jpg]

Spotkałem się, z sytuacją, że ktoś inny tak działał:
Cytat:Instalacja przez Kies -
1. Zainstalować sterowniki od nowa.
2. Zmienić port USB.
3. Wyłączyć antywirusa.
4. Na pendrive kopiować w czasie procesu wgrywania jakiś spory plik np. 4GB.

Inna sprawa dobrze jest umieścić wszystko w krótkiej ścieżce dostępu, aby pliki z programem i ROM-em były np. na d:\rom nie jakoś tak c:\aa\programy\nowe\romy...\samsung

Generalnie telefon nie uruchamia się nie masz dostępu do boot menu, ale reaguje więc da się to naprawić. Jak nie dasz sam rady to na allegro za parę złotych wgrywają.
27-04-2014 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heseam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Wgrany ROM z innego telefonu
sp flash tool niestety nie wykrywa telefonuSmutny sproboje moze z ta wtyczka co wlacza download mode ale na nia to musze poczekac moze ktos ma jeszcze jakis pomysł , a ten tryb ktory wlaczam na tel i komputer go wykrywa to dload emergency mode

znalazłem paragon i gwarancje jest jeszcze miesiąc ważna ale pytanie jaki im kit wcisnąć zeby mi gwarancje uznali??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2014 14:57 przez heseam.)
27-04-2014 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #5
Unbrick - JIG
W trybie Emergency Download Mode bez JTAG/Boxa i specjalistycznego oprogramowania może być ciężko. Odin tego nie obsługuje podobno. Ponadto jak wiem to w Samsungu nie ma punktów test point. Tu jest trochę inaczej. Próbuj z tą wtyczką nie jest ona droga.

Inna sprawa niby ten Odin coś tam zauważa, ale to musisz kombinować i szukać opisów innych ludzi, którzy już przerabiali podobny problem i napisali na necie jak im się udało z tym programem.
Na forum x d a ktoś miał podobny problem. Wysłał go do serwisu, a tam powiedzieli, że jednak na gwarancji tego nie zrobią tylko odpłatnie. Gość kazał zwrócić telefon, ale jak mu odesłali to naprawiony. Zabawna sytuacja, bo w dodatku za to nic nie zapłacił. Jednak tobie może uznają gwarancję powiesz, że chciałeś zaktualizować telefon, ale coś źle zrobiłeś i przestał działać. Masz papiery jeszcze ważne, więc to duży plus. Oni jak mają sprzęt to chwila moment. Chyba, że dasz do takiego serwisu, że powiedzą wymiana płyty czasami jak sami nie wiedzą, albo nie umieją zrobić to idą najprostszą drogą.
Generalnie i tak jesteś w lepszej sytuacji niż inni, bo masz do Samsunga wtyczkę (Unbrick inaczej JIG) , którą też możesz spróbować wykorzystać może ona akurat pomoże włączyć tryb, który pozwoli zainstalować system na nowo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2014 17:32 przez Julek.)
27-04-2014 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 78,698 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
  Ikona telefonu na ekranie Samsung c3530 Jogin 1 3,185 23-03-2018 19:13
Ostatni post: WiFi
Żarówka Bateria w smartfonie od innego modelu telefonu Kaziu 0 12,967 23-02-2017 23:33
Ostatni post: Kaziu
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,298 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi
  Szukam ROM do tabletu Lenovo siemanapek 2 6,383 25-08-2014 21:02
Ostatni post: Janus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości