-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzony menedżer poświadczeń
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Uszkodzony menedżer poświadczeń
Dzień dobry, problem wystąpił takiego oto typu system Windows 10 Pro. Poproszę o pomoc bo w sieci nie znalazłem nic pożytecznego na ten temat.
[Obrazek: 9874393600_1449696542.png]

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2015 20:59 przez Jogin.)
07-12-2015 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aligator Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Uszkodzony menedżer poświadczeń?
Od początku jak wypuścili 10 używam tego system i 0 problemów. Jestem zadowolony naprawdę udana wersja Windows w dodatku za darmo ;-)

Co do problemu to Menedżer poświadczeń zapisuje hasła użytkownika jako poświadczenia internetowe, które zostały zapisane w trakcie przeglądania sesji przy użyciu np. przeglądarki IE. U mnie nie mam hasła na konto administratora wybieram dany profil z hasłem, ale prosi o hasło administratora i nie mogę podejrzeć hasła. Dziwne działanie O matko ale do sedna sprawy.

Cytat:Credential Manager Error
An error occurred while performing the action.
Error code: 0x80070057
Error Message: The parameter is incorrect.
Cytat:Błąd Menedżera poświadczeń
Wystąpił błąd podczas wykonywania akcji.
Kod błędu: 0x80070057
Komunikat o błędzie: Parametr jest niepoprawny.

Naciśnij klawisz Windows + R i wpisz services.msc w oknie dialogowym: Uruchom potem Enter.
W oknie Usługi, przewiń w dół i poszukaj Credential Manager. Kliknij dwukrotnie na tę usługę do zmiany stanu.

[Obrazek: 4417418800_1449532060.jpg]

W arkuszu właściwości poświadczeń Service Manager, najpierw upewnij się, że masz ustawione Typ uruchomienia na Ręczny (Manual). Następnie kliknij przycisk Start, aby propagować usługi. Kliknij przycisk zastosuj.

[Obrazek: 8680501400_1449532129.jpg]

Zamknij Usługi i sprawdzić czy pomogło. Powinno pomóc. Jak pomogło to daj znać. Powodzenia.
08-12-2015 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Uszkodzony menedżer poświadczeń?
Dziękuję za odpowiedź, co do "podglądania hasła" w menedżerze poświadczeń to działa na koncie administratora na koncie z hasłem [email-logowanie] Twój sposób nie pomaga, ale to nie Twoja wina, bo już wcześniej go wypróbowałem, dostałem tylko z Microsoftu na ich forum info aby zrobić przywracanie i tylko się zastanawiam, dlaczego taki bałagan mi się narobił w menedżerze i w ogóle zastanawiam się jak Ci działa konto lokalne, ponieważ gdy kiedyś chciałem utworzyć takie konto to system oszalał. Napisz mi czy hasła sieci web są dobrze chronione w dziesiątce i czy spotkałeś się z jakimś programem-menedżer haseł dla dziesiątki. Dziękuję.
edit:
o.k. Pomogło usunięcie zawartości folderu:
Kod:
C:\Users\nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Protect
Wcześniej trzeba "odkryć" "zasłonięte" foldery. W folderze Protect usunąłem cały folder z długim wpisem.
Potem restart systemu [uruchom ponownie] i cieszę się menedżerem poświadczeń na nowo i bez błędów, tylko szkoda, że niepotrzebne odświeżanie cofnęło mi wszystkie aktualizacje.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015 18:20 przez Jogin.)
08-12-2015 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aligator Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Uszkodzony menedżer poświadczeń?
Jak widać Windows 10 skrywa wiele tajemnic przed nami Szczęśliwy

Co do tego podglądu to ja mam swoje konto i mam pełne prawa jestem administratorem. Wiem, że jest jeszcze takie ukryte konto super administratora do czegoś ono tam służy. Ale generalnie mam pełne prawa i mogę wszystko tak więc podglądając te hasła powinien mi system je wyświetlić w czytelnym tekście, ale prosi o hasło do konta do którego nie mam ustanowionego hasła. Ponadto innego konta administratora też nie ma bo mam swój komputer i sam go używam więc mam jedno konto i nie potrzebuję kont gościa, administratorów itd., tylko jedno konto na którym mogę w zasadzie wszystko.

Co do przywracania dla mnie ta funkcji się nie sprawdza wolę jak mam stawiać system to od 0 zrobić instalację bo wszystko mam wtedy na czysto, a tak po przywracaniu to i tak muszę instalować programy. Chociaż na 10 ma to działać tak, że przywraca tylko np. do ostatniego prawidłowego stanu, ale wiem, że na 8 to mi przywracało do stanu jaki był po instalacji, także wiele to nie dało. A dla mnie instalowanie, konfigurowanie potem wielu potrzebnych aplikacji jest zmorą bo mam np. lokalny serwer, który muszę sobie konfigurować pod środowisko do testów. Od kiedy używam 10 nie miałem jak na razie żadnych problemów nic się nie psuło od początku jak system wszedł do testów zainstalowałem system i sam mi się aktualizował i jak na razie 0 problemów. Generalnie jestem zadowolony z 10 w dodatku mam info, że system Windows 10 został aktywowany. Niby miałem wersję testową, ale jest teraz Windows 10 Pro i w dodatku legalna. Nie wiem jak to się stało, ale sam system zrobił się jako licencjonowany.

Generalnie to podchodzę do tematu z problemami, tak że jeśli nie jest to krytyczny problem, a tylko jakaś niedogodność to nie zaprzątam sobie tym głowy, chyba, że miałem jakiś atak wirusów to wtedy lecę po formacie bo nie chcę aby mi ktoś środki z kont wyczyścił :-)

Nie wiem od czego miałeś ten problem, ale instaluje się, wgrywa różne rzeczy także zawsze coś się może skonfliktować. Konto lokalne mam (dla gościa) pisałem wcześniej o jednym koncie administratora, ale mam dla rodziców gościa aby czasami sobie jak chcę mogli na swoim koncie poprzeglądać sieć więc konto jest, ale jak piszę żadnych problemów.

Co do pytania o ochronę haseł wiesz mam pliki [strona (login-hasło)] na komputerze i tak to leży nigdzie to nie ukrywam ani nic. Nie wiem czy 10 dobrze chroni, ale skoro to Microsoft opracował (to zapisywanie i ukrywanie) to pewnie na tyle mocno, że od tak nikt nie może sobie tego podejrzeć, ale sposoby też pewnie się znajdą i na to. Ponadto zależy co masz jeśli hasła do jakichś zwykłych portali to nawet jak ktoś wszedłby w ich posiadanie to mała strata. Generalnie mam zasadę, ze ważne rzeczy wolę sobie zapisywać na kartce i leży to w domu w półce. Te często używane jak Allegro itp. mam w głowie. Programy do zarządzania hasłami pewnie są jak aplikacje do np. szyfrowania ważnych plików i folderów, ale ja z tego nie korzystam, jak piszę ważne 3 hasła to sobie zapiszę na kartce bo jak dysk padnie z systemem to i po hasłach jest, także wolę stare sprawdzone metody.

Dobrze jednak, że poradziłeś sobie sam - widać, że są sposoby na rozwiązanie tego problemu w prosty sposób.
08-12-2015 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Uszkodzony menedżer poświadczeń
niestety problem powrócił...
Fuszera ta dziesiona

[Obrazek: 7520737262.png]
19-12-2015 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #6
Menedżer poświadczeń Windows 10 - sugestia
Jeśli usunięcie tego katalogu o jakim napisałeś nie pomogło to pozostaje zarządzanie hasłami bezpośrednio z poziomu przeglądarki Edge. Ewentualnie metodą prób i błędów szukanie sposobu opisywanego na anglojęzycznych stronach, ale tam też często wskazywali na ten folder, który wymieniłeś także niby to jest rozwiązaniem, ale czemu problem wraca? Pytanie do samego Gatesa ;-)
Ja jednak z 10 jestem zadowolony jeszcze nie miałem Blue Screen of Death w Windows 10 w przeciwieństwie do 8 było ich pełno, a każdy taki defekt oznaczał jedno - stawianie systemu na nowo.
20-12-2015 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Uszkodzony menedżer poświadczeń
o.k. czyli czeka jeszcze pewnie jakaś łatka na ten problem[być może]
Zrobiłem kopie poświadczeń systemu windows ale to chyba nie to o co mi chodziło.

[Obrazek: 7520737262.png]
21-12-2015 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uszkodzony dysk zewnętrzny Kobacabana 1 3,740 30-05-2013 23:20
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości