-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
fakfejs Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Witam,

Od jakiegoś czasu męczę się z rootem do tego tabletu. Robiłem go już kilka razy i teoretycznie tablet jest zrootowany ale .. directory bind i inne aplikacje wymagające roota nie chodzą bo nie ma roota. SU jest na tablecie ale nic w nim się nie pokazuje.

Każdy program jak Oneclickroot czy unlockroot pokazują, że mam roota i pytają czy zrobić go ponownie. Po czym root przeprowadzany jest pomyślnie .. i zgadnijcie po restarcie nadal go nie ma.

aplikacje które używałem:
Oneclickroot (pokazuje ze mam niezgodna wersje androida , 4.1.1)
Unlockroot (pokazuje że jest root i robi go ponownie)
srsroot ( nie wykrywa urządzenia)
zhuodashi ( tutaj nie udało się zrobić roota, za dużo krzaczków ;])
inne aplikacje które nie wykrywaly tableta( w tym te exploity puszczane z samego tableta)

Pozdrawiam, może ktoś pomoże

Rozwiązanie problemu - w dalszej części wątku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2013 18:49 przez Admin.)
20-05-2013 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Możesz spróbować podpiąć tablet pod flash tool (nie daję gwarancji, że on pomoże, ale spróbować zawsze można) może on coś będzie umiał podziałać.
SRS root jak nie wykrywa urządzenia to może to oznaczać, problem ze sterownikami. Może nie masz poprawnie zainstalowanych driverów. Wykryć powinien go wykryć przynajmniej. Potem zrobienie konta admina to już tylko te programy, które mają na taki system/urządzenia sposób. Bo nie każdy root robi się na androidzie tak samo. Różni producenci modyfikują androida w różny sposób.
Wydaje mi się, z racji, że to chyba produkt na nasz PL rynek ponadto produkt nowy to wiele uniwersalnych narzędzi może nie mieć sposobu na ten model. Albo trzeba czegoś szukać i próbować, ale gogle nic nie podaje konkretnego.
Tak więc narzędzia jakie użyłeś może i robią to konto, ale nie jest ono poprawnie zrobione.
Jak jest root zrobiony sprawdź w ten sposób co podaje wynik z konsoli
http://darmowyinternet.net/forum/temat-j...towany_249

Dashi jest dobry, ale jest trudny jednak możesz próbować, jak coś zawsze możesz pobrać system ze strony (goclever zapodaje wersje do swoich urządzeń) i może dashi Ci zrobi go poprawnie. Jak nie będzie tak jak trzeba zainstalujesz ROM na nowo. Nic innego Ci nie pozostaje jak testować różne rozwiązania bo chyba nikt jeszcze tego nie przerobił z tym modelem.
20-05-2013 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Gdzieś już spotkałem się z problemem udany root, ale go nie ma tylko nie pamiętam jakie było rozwiązanie tego problemu i gdzie to dokładnie było, także nie jesteś odosobniony, ale to nietypowy przypadek.
Może jakiś custom rom zainstalować, ale znów z dobieraniem i szukaniem trochę czasu zejdzie.
Moim zdaniem trzeba szukać konkretnego rozwiązania ktoś kiedyś pierwszy musi przejść problem i zapodać innym rozwiązanie.
20-05-2013 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fakfejs Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
No już sprawdzałem jakimś programem z playa i nie ma roota, będę kombinował jakoś.

Sterowniki mam dobre bo używałem dedykowanych jak i standardowych chyba nawet według sposobu z innego tematu tutaj.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2013 23:38 przez fakfejs.)
20-05-2013 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
W sumie v. 4.1 to już system do rozpracowania. I ten problem, który wspomniał krabi chyba był poruszany tutaj na forum bo sam też coś takiego kojarzę.
Masz jeszcze flashtool jego można przetestować, są inne programy także możesz prowadzić próby z różnymi narzędziami bo może trafiłeś na jeden czy dwa, które jednak nie dały oczekiwanego rezultatu.
Ewentualnie musisz poczekać aż ktoś rozpracuje rozwiązanie dla tego tabletu, który masz i gdzieś potwierdzi działanie.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
21-05-2013 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fakfejs Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
już zrootowałem ;], prosto szybko i przyjemnie. I z tego co widzę po komentarzach to bierze wszystkie goclevery ;]

Sposób na uzyskanie roota i praw administratora na tebletach GoClever, strona www: nemezis84.wordpress.com/root/

Tak więc prosze o przeniesienie czy zmianę nazwy tematu na Udany root Goclever Tab r76.2 ;] Myślę, że innym też się przyda.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2013 18:46 przez Admin.)
21-05-2013 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #7
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Na ten tablet i wiele innych właśnie pomocny jest UnlockRoot, ale sterowniki muszą być prawidłowo zainstalowane i tablet musi być poprawnie rozpoznany w naszym systemie. Wtedy root jest prawidłowo przeprowadzany i konto administratora na tablecie uzyskujemy.
23-05-2013 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CKrystiano98 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Mam zrobionego roota , ale nie wiem gdzie wgrywać gry pomoże ktos?
10-08-2013 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
To zależy czy masz już pliki instalacyjne czy chcesz je dopiero pobrać, ale standardowo to jest tak łączysz się z internetem np. poprzez wifi wchodzisz do marketu (android market na tablecie, szukasz potem interesującego tytułu) i wybierasz co chcesz (jedne bezpłatne drugie płatne) większość aplikacji znajdziesz w markecie.

Ewentualnie jak nie przez sklep to żeby zainstalować aplikacje trzeba je ściągnąć więc pobierasz wrzucasz na kartę na tablecie czy sam tablet poprzez połączenie komputer tablet, a później wystarczy na tablecie wejść do katalogu, w którym się wrzuciło pliczek i taki plik zainstalować. Musisz mieć wtedy włączoną opcję instaluj z nieznanych źródeł (w ustawieniach się to zmienia).
10-08-2013 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #10
RE: Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1
Wgrywać gry na tablecie instaluje się podobnie jak na komputerze, ale ten proces można dokonywać na różne sposoby, podłączając tablet do komputera kablem USB i przesłać grę na tablet (kartę SD lub pamięć tabletu), ale w tablecie musi być coś takiego jak menadżer plików, bowiem w moim tego nie było i musiałem wgrać, bo jak wrzuciłem, to plik z grą nie był widoczny w żadnym folderze. Dopiero gdy jest menadżer plików wtedy można grę zainstalować. W tym celu trzeba ją znaleźć w tym programie i zainstalować klikając na nią. Można też przesłać z innego urządzenia, albo można też z poziomu tabletu przez internet, jak pobierasz grę z google play (należy tylko mieć konto) i po potwierdzeniu powinna się instalować.
A gry instalują się same ty tylko odpalasz instalkę, a ona już sama wie gdzie ma się zainstalować tak jak gry w windowsie.
10-08-2013 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,000 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
  Kiano SlimTab 3GR - nie widzi karty SIM szandor 2 8,084 30-07-2016 11:06
Ostatni post: Kochang
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,102 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,474 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,294 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości