-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #11
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Generalnie to mogłeś kombinowaniem i wgrywaniem takich zamiennych romów uszkodzić bootloader i teraz nic nie chce zaskoczyć, (jeśli w ogóle tablet się nie włącza i na ekranie nic się nie wyświetla).
Próbuj wgrać system taki, jaki tam powinien być ewentualnie spróbuj tego rozwiązania phiphi gdzie podał jakiś zamiennik, który potwierdzono, że działa.
Jak ręcznie nie da rady to trzeba będzie pomóc sobie jakimś programem, który z komputera ten system wgra.
04-09-2013 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riffas Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
dziękuje za odpowiedz, sprawdze z romem w wersji .rar
Ogólnie od samego początku wyświetla się logo androida.
Przy recorvery z bootloadera widać zwykłe logo adnroida z paskiem, pożniej pokazuje się leżący niebieski android a na końcu android z "otwartym" brzuchem i czerwonym wykrzyknikiem.
Najbardziej zastanawia mnie to, że tablet nie znajduje w ogole karty tylko wlącza się tak jak poprzednio

Edit: Dzięki phiphi
Nakierowałeś mnie na sposób na ten tablet Uśmiech wrzuciłem na kartę sd kompatybilnego Roma w wersji .rar i udało się Uśmiech Jeśli macie jakieś pytania na temat proszę o priv.
Temat do zamknięcia

Dziękuje i pozdrawiam Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 23:29 przez riffas.)
04-09-2013 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #13
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Logo androida jak się wyświetla znaczy, że bootloader znajduje system i go próbuje ładować, ale albo ten system jest niepoprawny i nie może go zainstalować albo uszkodzony.

Cytat:Przy recorvery z bootloadera widać zwykłe logo adnroida z paskiem, pożniej pokazuje się leżący niebieski android a na końcu android z "otwartym" brzuchem i czerwonym wykrzyknikiem.

Z tego wynika, że masz tryb wejściowy do menu recovery poczytaj tu:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292
Może wrzuć ten rom na kartę jak to zip. albo .rar nie pamiętam jakie to się instaluje przez to menu i tam masz opcję apply update from external storage więc spróbuj zapodać plik do zainstalowania może tak się się da, ale w twoim przypadku jest chyba inaczej, a mianowicie pobrałem ten rom podany ze strony support.platinet.pl i on jest w archiwum, ale instalacja przebiega tu w całkiem inny sposób.

Manual instalacji romu: MID OT7108 firmware
OMEGA E220_M742A1_V1.5.0_1000PCS_20121117


Pobierasz archiwum, które rozpakowujesz na komputerze.
Kopiujesz następnie FirmwareInstall folder oraz wmt_scriptcmd plik na kartę microSD.
Tablet jest wyłączony, wsuń przygotowaną kartę z romem i podłącz ładowarkę.
Włącz tablet, a aktualizacja/wgrywanie systemu rozpocznie się automatycznie.


Czyli taki schemat masz wgrywania romu u siebie. Pierwszy raz się spotkałem aby rom był tak dostarczany. Można sobie go tam próbować modyfikować np. logo itd. Oczko
Jak zrobisz tak jak napisałem to powinieneś sobie pomóc z rozwiązaniem problemu Nieśmiały
04-09-2013 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #14
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Czyli wychodzi, że można wrzucić spakowane archiwum jak i rozpakować je i też takie umieścić na karcie i system da się zainstalować z karty.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-09-2013 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
trevdog Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Witam
Mam takie pytanie instaluje nowy soft dzieki PhoenixCard i na karcie wszystko w pozadku. Jak podlaczam karte pod tablet to wyskakuje taki blad:
sprite update error fail to scan flash information
sprite update error current card sprite failed
now hold machine

dzieki za pomoc
22-03-2014 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #16
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Ten programik czasami jest problematyczny możesz spróbować na innym komputerze np. na xp albo 7 chyba też dobrze działa. Spróbuj na innym urządzeniu i najlepiej na innej wersji systemu jak masz taką możliwości.
Jak masz też różne wersje ROM-ów do instalacji na urządzenie to próbuj też z innymi wersjami czy załapie.
Problem opisywany na forach, ale jednego konkretnego rozwiązania nie ma odnośnie tego problemu.
Program też jakoś dziwnie wypala dane nie wiem czy tak musi być czy to błąd, ale niektórzy piszą, że trzeba czasami kombinować z formatowaniem karty SD.
22-03-2014 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #17
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Raz instalowałem ROM na swój tablet przez kartę SD i OK poszło, a następnym razem instalowałem nowszą wersję i miałem jakiś problem (nie pamiętam co to było dokładnie) więc zamiast instalować przez boot-owalną kartę SD zainstalowałem Androida poprzez aplikację LiveSuite. Masz opisany ten programik więc może spróbuj tym drugim sposobem. Zdarza się czasami, że jeden sposób jest zawodny, ale śmiga za to drugi.
23-03-2014 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SZYBKI946 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
Witam posiadam MyTab 11 starałem się wgrać przez kartę sd ale po próbie dodania iso wyskakuje mi błąd
script not found please use new version image
05-03-2017 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
Post: #19
Phoenixcard tutorial
PhoenixCard i script not found please use new version image o ten program i o ten komunikat się rozchodzi?

[Obrazek: script_not_found_please_use_new_version_image.jpg]

Ta aplikacja służy do przygotowania bootowalnej karty i obrazu.

Nie wiem jaki plik z jakim rozszerzeniem podajesz aplikacji, ale może nie powinien być to obraz .iso ale tylko .img
Może być też tak, że inny program ma otwarty obraz i nie może druga aplikacja go wczytać.

Przetłumacz sobie ten temat z forum tam ktoś podaje rozwiązanie:
Kod:
http://forum.lemaker.org/thread-285-1-1.html

Inni polecają użyć takiej aplikacji, może spróbuj tej: Win32 Disk Imager.
05-03-2017 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android
A nie masz instrukcji producenta jak wgrać system android on nowa? Pamiętam jak kupiłem chyba myTab 7" to było kilka lat temu jak weszło to do Biedronki to na stronie producenta była instrukcja, ale tablet szybki padł i już go nie u używam. Taniej jest kupić coś w Chinach bo te tablety myTab w Chinach są robione, także samemu można taniej i nawet coś lepszego nabyć.
05-03-2017 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 12,008 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 78,933 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,136,471 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci alicja 29 106,627 03-07-2016 10:31
Ostatni post: kamyg
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,322 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości