-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TPLink TL-WR 843 ND
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
TPLink TL-WR 843 ND
Słuchajcie muszę kupić nowy router albo najlepiej modem-router i mam tu taki TP-Link TL-WR 843 ND.
Muszę w miejsce drugiej anteny włożyć kabel telewizyjny ale wejście w tej antenie jest dużo mniejsze od "Efki" z kabla antenowego.Pytanie moje czy można jakąś przejściówkę dokupić do takiego połączenia lub jakiś kawałek kabla takiego aby pasował?I jeszcze jedno,czy to dobry modem-router?Sygnał mam od dostawcy telewizji po jednym kablu antenowym[Ale mam sam net już od nich]Chcę też się pozbyć właśnie od nich modemu Atlanta i mieć dwa w jednym[modem-router]

[Obrazek: 7520737262.png]
30-05-2014 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: TPLink TL-WR 843 ND
Ja od dłuższego czasu korzystam z routerów firmy TP-Link i jestem zadowolony. Z tym, że na początku była to linia telefoniczna teraz mam modem LTE wpięty do routera. Ten model, który wymieniłeś TP-Link TL-WR843ND to router bezprzewodowy przeznaczony do sieci kablowych i DSL. Oferuje łączność bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11b/g/n z prędkością do 300 Mbps. Dodatkowo obsługa połączeń WISP co umożliwia podłączenie się do sieci internet dostarczanej bezprzewodowo, ale tobie to akurat nie jest potrzebne.

Nigdy sam nie korzystałem z dostawcy telewizji kablowej, więc nie wiem jak dokładnie się konfiguruje coś takiego, ale pewnie konfiguracja internetu z sieci kablowej z routerem wygląda tak:
Dostawca – modem kablowy, którego chcesz się pozbyć połączony przez port WAN z routerem, a z routerem komputery.
[Obrazek: 3126996900_1401484105.jpg]
Wg mojej wiedzy są routery z modemem, do kablówki, ale modem jest do internetu z linii telefonicznej więc chyba nie ma takich routerów z wbudowanym modemem do sieci kablowej.

Co dokładnie chcesz osiągnąć wkładając kabel antenowy do wejścia anteny w routerze? Bo za nic nie mogę tego pojąć? Sygnał z kablówki jest nadawany w całkiem innym standardzie, który musi rozkodować modem i zapodać dalej na np. router. Gdyby było tak prosto to wpiąłbym poprzez jakąś przejściówkę kabel sieciowy z routera do gniazdka elektrycznego i miał w każdym gniazdku elektrycznym internet, a tak nie jest potrzebny jest specjalny transmiter sieciowy, adapter PowerLine. Nie jestem specjalistą w tej akurat części, więc piszę tylko tyle ile wiem, a ten pomysł z kablem antenowym w routerze mnie zaciekawił. Chyba, że chcesz zrobić taką mega dużą antenę, aby pół osiedla widziało twoją sieć Szczęśliwy
30-05-2014 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: TPLink TL-WR 843 ND
Po drodze do modemu Atlanta mam jeszcze puszkę/rozdzielacz,tv,data/radio i właśnie data leci do modemu.Odnośnie wpięcia kabla antenowego do wtyku jednej z anten to Sprzedawca tak powiedział,ciekawe czy on ma rację czy Ty...A podobno to modem-router ten tp link

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2014 23:37 przez Jogin.)
30-05-2014 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: TPLink TL-WR 843 ND
Kabla koncentrycznego czyli antenowego z kablówki nie ruszasz, jedyne co masz do połączenia to modem ze swoim routerem, ale kablem sieciowym do portu RJ45 w routerze.
Modem do kablówki daje dostawca i jest on podłączony do sieci przez kabel koncentryczny. Polecam więc router bezprzewodowy xDSL tak jak masz na schemacie.
Ponadto większość routerów o modem-router, ale modem do linii telefonicznej.
Radziłbym się dowiedzieć też dokładnie co poleca sprzedawca i też doradzić providera co proponuje tam są ludzie, którzy na co dzień rozwiązują problemy więc doradzą właściwie co dokładnie ma być i w jakiej konfiguracji.
31-05-2014 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: TPLink TL-WR 843 ND
Wybrałem już router z f-my netgear.Konfiguracja przebiegła tak gładko i szybko że byłem zaskoczony[przycisk WPS] Laptop zaproponował WPS jak i smart tv.Restart laptopa i gra.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2014 20:50 przez Jogin.)
31-05-2014 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: TPLink TL-WR 843 ND
WPS? Funkcja pozwalającą na szybkie i bezpieczne skonfigurowanie sieci bezprzewodowej wi-fi, która polega na tym, że jeśli chcielibyśmy podłączyć nowe urządzenie do sieci, to wystarczy podać mu 8 cyfrowy kod PIN z access point tylko, ale warto wiedzieć, że:
jest on dostępny w większości router-ów i access point-ów,
jest także domyślnie włączony,
a jego kod PIN zazwyczaj można znaleźć na obudowie.

Fajna funkcja, ale już o tym pisały różne portale, że domyślny WPS jest narażony na złamanie w bardzo prosty sposób Zawstydzony


01-06-2014 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: TPLink TL-WR 843 ND
Kto to ma niby łamać?Sąsiedzi znowuż?...Dajcie spokój z takimi filmikami na noc.No 45 minut stracił z życia żeby komuś pin ukraść.I co współdzieli sobie łącze czy jak?A kto mu przycisk WPS wciśnie?Mój router nie chodzi non stop.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2014 23:16 przez Jogin.)
02-06-2014 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości