-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #11
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Akurat program, jaki użyłeś na Samsungu potrafił tę czynność wykonać, dlatego się ten proces udał Zawstydzony

Modyfikowane oprogramowanie to tak jakbyś wziął wyciągnął swój ROM, dodał tam konto administratora, usunął aplikacje, które uważasz, że są zbędne, poprawił to, co szwankuje i potem udostępnił ten ROM dla innych. Tylko, że taki ROM będzie zgodny z tabletem, z jakiego go wziąłeś. Na tablet Samsung już nie wejdzie, a jak się uda może być tak, że połowa rzeczy nie będzie działać. Także musisz mieć soft pasujący na model, na jaki chcesz go wgrać. Są rozwiązania jak CyanogenMod – oprogramowanie open source będące modyfikacją systemu operacyjnego Android, ale tutaj też musisz szukać wersji pod konkretny typ urządzenia.
Kod:
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices

Ja jednak wolę zwykły czysty Android nie coś takiego jak np. CyanogenMod on do mnie nie przemawia.

Bootloader to coś, co ładuje cały system. To jakby BIOS w komputerze dzięki niemu masz różne opcje możesz włączyć bootowanie np. z pamięci USB. Jak masz zablokowany dostęp do BIOS-u to nic nie zmienisz.

Cytat:W tym zdaniu masz na myśli, że brak programu do rootowania tego tabletu i tylko sama zmiana softu wchodzi w grę?

Nic nie znalazłem, może to dość nowy tablet i za jakiś czas ktoś napisze jakiś program obsługujący ten model, także na razie jak widziałem to właśnie instalacja na nowo ROM-u umożliwia otrzymanie uprawnień root, czyli systemy, który już ktoś sam przerobił.

Nowy router za 50 zł:
Kod:
http://allegro.pl/tp-link-router-wi-fi-tl-wr841n-300mbps-upc-dsl-ap-i4987373993.html

Jak będziesz kupował router to pytaj sprzedawcy lub sprawdzaj w specyfikacji na stronie producenta czy dany model urządzenia obsługuje modemy, jakie posiadasz. Inaczej kupić możesz coś, co akurat nie obsłuży modemu i też będziesz kombinował.

Możesz próbować szukać jeszcze informacji czy jest jakiś program, ewentualnie testować różne aplikacje czy któraś potrafi nadać uprawnienia administratora na tablecie, jaki posiadasz i w ten sposób może udałoby się trafić na jakiś program. Potem widziałbyś czy PPP Widget lub UMTS Manager byłby pomocny.

Dobrze, że zadałeś pytanie do firmy, ale pewnie odpiszą, że albo modemów nie obsługuje albo, że obsługuje modele xyz, xyz2, xyz3… itd. Jak coś napiszą daj info zobaczymy, co oni tam radzą.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
16-03-2015 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
A nic nie odpisali. Dziady.

Ten router co dałes linka nie ma USB dla modemów Uśmiech

Cytat:także na razie jak widziałem to właśnie instalacja na nowo ROM-u umożliwia otrzymanie uprawnień root, czyli systemy, który już ktoś sam przerobił.

Gdzie Ty to widziałeś?? Ja nigdzie nie widziałem ROMu do tego tableta??
27-03-2015 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #13
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
No tak faktycznie na szybko i się pomyliłem, ale tutaj masz stronę producenta TP-Link (tp-link.com), możesz sobie popatrzeć, jaką ma ofertę i potem poszukać na allegro cen, może ktoś taniej sprzedaje to, co akurat chciałbyś nabyć.

Generalnie już inni przerabiali temat i 0 efektów szukałem na anglojęzycznych forach. Ten custom rom to albo gdzieś widziałem albo przeoczyłem tak jak router, ale jak nie ma na angielskim x d a forum to raczej nie będzie.

Na siłę jednak nie zalecam Ci eksperymentować jak nie ma nawet skąd pobrać firmware. Ostatnio kolega kupił od gościa telefon z allegro nówka sztuka za 200 zł. Gość wgrywał nowy rom, ale robił to nieprawidłowo i zrobił cegłę ;-) Gość jednak nie miał pojęcia jak to można naprawić kolega ma wiedzę kupił fajny telefonik, wskrzesił sprzęt i teraz można go puścić będzie za 600 zł i spokojnie zejdzie. Jeden stracił na majsterkowaniu drugi zarobi Szczęśliwy

Wejdź sobie na ten wątek poczytaj o tym sklepie i kup coś tutaj tańszego. Poeksperymentujesz, potestujesz, a nawet może mamie dasz sprzęt.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...thebox_765

[Obrazek: tablety_z_chin.jpg]

Generalnie nie masz, co na siłę zmieniać oprogramowania, aby tylko modem sprawdzić czy zadziała pewnie i tak z Toshibą nie będą te programy chciały współpracować także, kup sobie jakiś router i załatwisz sprawę.

Podobno Aero2 wprowadziło większe pakiety i dają większy szybszy transfer, do telefonu na dual-sim może to być teraz dobra opcja. Muszę to przetestować, bo nie mam teraz żadnej taniej opcji więc Aero2 jak działałoby tak jak pokazują to byłoby nawet OK.

[Obrazek: aero_max.jpg]

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
27-03-2015 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,062 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,834 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,166 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet Lark FreeMe i modem 3G Lark FreeNet 2.0 aczacha1 2 5,568 24-06-2014 12:45
Ostatni post: Bzyku
Żarówka Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353 WiFi 24 46,189 06-06-2014 11:22
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości