-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Witam

Jak zainstalować modem 3g (posiadam modem Huawei E1752C ) na tym tablecie pod aero2.

Dodam że podłączam modem a tablet go nie wykrywa, modem pobiera tylko zasilanie z tabletu, najpierw mruga na zielono a potem na niebiesko. Co robić, pomocy?

Kupiłem ten tablet (tablet fajny i dobrze działa) mamie i kiedy było WiFi w domu było ok, teraz nie ma a mama chce internet i nie chce jej zawieść. Wpadłem na pomysł z aero2, ale tak jak pisałem nie umiem sobie poradzić.

Tutaj wątek na innym forum
Kod:
http://forum.android.com.pl/topic/220810-toshiba-excite-at10-a-104-modem-3g-huawei-e1752c/
ale akurat nie są zbyt pomocni z tego co się dowiedziałem to muszę go zrootować.

Czy może Wy macie jakiś pomysł co zrobić aby podłączyć modem do tego tabletu?
11-03-2015 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #2
Toshiba AT10-A-104 - Modem 3g
Generalnie czasami jest problem z używaniem modemów na tablecie zwłaszcza jak dany model nie jest w obsłudze.
Np. wersja Toshiba Excite Pure AT10-A-103 posiada standard transmisji modemu 3G HSPA+ model jaki masz jak patrzę nie posiada wbudowanego modemu więc tylko zewnętrzny, ale pod hasłem Toshiba Excite Pure AT10-A-104 3G dongle 0 informacji. Ktoś na anglojęzycznym forum próbować przez aplikacje, ale nie wiem czy coś zdziałał.

Generalnie masz opcję (potrzebujesz jednak uprawnień root) zainstalować PPP Widget lub UMTS Manager (wcześniej potrzebny jest BusyBox dla tych aplikacji) i przez którąś z nich próbować. Tutaj jest poradnik:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

Czy się uda trudno powiedzieć, spróbować możesz, ale najłatwiej kupić jakiś mały router (w sklepach za 70 zł dokupisz) i zrobić standardowe WiFi w domu.

Tablet generalnie nie obsługuje modemu, ale możesz jeszcze sprawdzić czy faktycznie tak jest spróbuj dodać APN, w Aero2 należy dodawać go samemu ręcznie i zobaczysz czy coś podziała. Tu opis z poradnikiem do Aero2 na tablecie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204

Jak to nie pomoże to wtedy root i programy jakie wymieniłem. Ostatnia deska ratunku to osoby router do domu. Nic więcej nie można zrobić.
12-03-2015 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Cytat:Generalnie masz opcję (potrzebujesz jednak uprawnień root) zainstalować PPP Widget lub UMTS Manager (wcześniej potrzebny jest BusyBox dla tych aplikacji) i przez którąś z nich próbować. Tutaj jest poradnik:
1. Pytanie najważniejsze: jak na tym modelu zrobić roota?? dodam ze próbowałem programem Kingo ROOT ale sobie nie poradził.

2. Co to jest ten BusyBox, co on robi/do czego służy, że musi być zainstalowany aby inna aplikacja mogła działać??

3. Czy do obydwóch aplikacji: PPP Widget , UMTS Manager czy tylko do UMTS Manager potrzebny jest BusyBox?

Cytat:Tablet generalnie nie obsługuje modemu, ale możesz jeszcze sprawdzić czy faktycznie tak jest spróbuj dodać APN, w Aero2 należy dodawać go samemu ręcznie i zobaczysz czy coś podziała. Tu opis z poradnikiem do Aero2 na tablecie:

Ja na innym tablecie jakimś chińczyku instalowałem zewnętrzny modem 3g i to nawet pod aero2 i działało
więc z samą konfiguracją nie ma problemu.

4.Problem jest w tym że w tym tablecie nie ma funkcji aby dodać APNy , więc nie ma możliwości wpisania ręcznie tak jak zalecasz.

Cytat:Jak to nie pomoże to wtedy root i programy jakie wymieniłem. Ostatnia deska ratunku to osobny router do domu. Nic więcej nie można zrobić.

5. A można wgrać jakiegoś innego zmodyfikowanego androida do tego modemu (typu CyanogenMod lub inny)? Może takie wgranie innego androida by pomogło?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2015 18:12 przez golec2604.)
12-03-2015 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #4
Toshiba Excite AT10-A-104
1. Konkretnego sposobu Ci nie podam musisz szukać na Google informacji, kto co poleca, na pewno coś znajdziesz.
2. BusyBox to taka jakby biblioteka do obsługi 3G dongle (modemów) właśnie jej potrzebują dwa wspomniane programy PPP Widget jak i UMTS Manager.
3. Jak wyżej obydwie te aplikacje jej potrzebują. Instalujesz jedną z nich jak nie pomaga to instalujesz drugą jak obydwie nie dają rady to już nic innego i lepszego nie znajdziesz. Aktualnie to dwa najlepsze programy do obsługi modemów na tabletach.

Odnośnie stwierdzenia: Ja na innym tablecie…
Owszem, ale akurat miałeś taki model, który miał wpisany sterownik do obsługi modemu, jaki akurat miałeś. Jak wziąłbyś inny modem, który nie jest obsługiwany to miałbyś taki problem jak teraz masz.

Co do innego ROM-u hmm są pewne modyfikacje, ale raczej nie polecam przecież Tobie wszystko działa. Lepiej poprosić producenta o listę zgodnych modemów i wymienić modem na taki, jaki jest w obsłudze albo zakupić router dla mamy byłoby to najlepsze rozwiązanie. Modem przy tablecie będzie tylko sprawiał problemy. Jak mama siedzi przy biurku to lepiej kup jej laptop, tablet jest dobry do jakichś multimediów itp. rzeczy do pracy się nie nadaje.
13-03-2015 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Cytat:1. Konkretnego sposobu Ci nie podam musisz szukać na Google informacji, kto co poleca, na pewno coś znajdziesz.
A co ty polecasz na roota?? chyba jakieś uniwersalne pod każdy tablet są??

Cytat:Co do innego ROM-u hmm są pewne modyfikacje, ale raczej nie polecam przecież Tobie wszystko działa. Lepiej poprosić producenta o listę zgodnych modemów i wymienić modem na taki, jaki jest w obsłudze albo zakupić router dla mamy byłoby to najlepsze rozwiązanie. Modem przy tablecie będzie tylko sprawiał problemy. Jak mama siedzi przy biurku to lepiej kup jej laptop, tablet jest dobry do jakichś multimediów itp. rzeczy do pracy się nie nadaje.

Chciałem innego ROMa z 2 powodów: podłączyć modem 3g (w razie gdyby nic nie pomogło) i po to aby był bez zbędnych "dodatków" producenta i ogólnie szybszy.

Chciała mama tablet to jej tata kupił na imieniny i nie ma możliwości zmiany na laptop (finanse). Ponadto fajnie jej się pracowało na tym tablecie i nie sprawiało jej to kłopotów, a ona tylko do internetu go wykorzystuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2015 16:30 przez golec2604.)
13-03-2015 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #6
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Jak weszły w użycie tablety i smartfony to wiele osób z ZhuoDaShi korzystało. Jest tutaj opisany. Masz tam też linki do innych poradników.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-l...droida_183

Czy coś pomoże tego nie wiem chcieć nawet wgrać jakiś zamiennik ROM-u to masz pewnie zablokowany bootloader, także tak łatwo nie będzie.

Generalnie jednego uniwersalnego narzędzia na każdy tablet nie będzie. Są aplikacje, które wiele tabletów obsługują, ale jednego konkretnego rozwiązania nie ma, więc trzeba próbować tym, co ludzie polecają.

Generalnie nie polecam zmieniać systemu tylko, aby sprawdzić czy modem będzie działał. Możesz się narobić i nic nie zrobisz. Łatwiej kupić zgodny modem lub router.
Chyba, że chcesz się czegoś nauczyć wgrywania ROM-ów, ale byłbym ostrożny z tym sprzętem tani nie jest. Musisz wiedzieć, co robisz inaczej możesz mieć cegłę a nie tablet Szczęśliwy a w serwisie za naprawę sobie policzą.

Tak, więc jak koledzy napisali jak chcesz ułatwić mamie życie to wyłącz aplikacje, które może działają w tle i nie są potrzebne (odinstaluj je) i kup najtańszy router, aby tylko internet mieć i mama będzie zadowolona. Inaczej będzie się czasami męczyć. A i jeszcze coś przypomniało mi się w Aero2 są kody CAPTCHA jak będzie to na routerze oparte to też może być trochę niewygoda, bo po wpisaniu kodu, połączenie musi być zerwane i wznowione. Płacić za dostęp bez kodów nie ma sensu już lepiej kupić zwykłą kartę i z jakimiś pakietami gdzie internet jest szybszy.
13-03-2015 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Może być naprawdę ciężko coś zrobić, lepszego systemu raczej nie znajdziesz na ten tablet. Ponadto napracujesz się i może być tak, że żaden modem nie będzie działał.
Mama znów uprawnień pełnych nie potrzebuje skoro tablet służy jej tylko do internetu jak zaczniesz modyfikować system w końcu efekt może być taki, że stracisz i gwarancję i dojdą koszty naprawy.
Tablet kosztował pewnie z 750 zł, za 1000 zł byłby laptop, trochę drożej można mieć a'la laptop/tablet. Generalnie kupiłbyś laptop i za 200-300 zł jakiś tani tablet 7" mamie do czytania, multimediów. Do pracy bardziej zaawansowanej typu rozmowy skype, YouTube, szukanie miałaby komputer.

Ja np. kupowałem ostatnio w promocji w Chinach smartfon kupiłem więc przy okazji też za 55$ tablet w tym sklepie, który tutaj jest opisany:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...thebox_765

Android 4.4 bateria OK, wystarcza. Tylko, że dolar teraz trochę w górę poszedł, ale jakiś czas temu nie 200 zł, ale 150 zł kosztowałby taki tablet. Na allegro sprzedają podobne z marżą drugie tyle.
13-03-2015 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Sprzet jest jaki jest i na tym musi działać internet.
Problem bo Kingo ROOT i ZhuoDaShi nie potrafią zrobić roota na tym tablecie.
co robic??

Panowie i Panie poległem z rootem na tej toshibie. Wszystkie metody opisane tu na forum:

Prosty sposób na root kiedy inne metody zawodzą
Sposób na tymczasowy root
Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Prosty sposób na root programem SRSRoot


i jeden program który jeszcze znalazłem na necie VRoot i żeden nie radzi sobie z tym tabletem. Ja już nie mam pomysłu na roota. Czy ktos ma taki tablet??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2015 22:43 przez golec2604.)
13-03-2015 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #9
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Powiem ci szczerze uparty jesteś, ale szanse powodzenia, że PPP Widget obsłuży modem masz jak 1 do 1000. Czemu? Bo znam to z autopsji te markowe tablety są problemowe. Jak popatrzysz na forum x d a to tam jest kilka tematów związanych z tym tabletem, ale aby zrobić to, co chcesz należy odblokować bootloader i wgrać nowy zmodyfikowany soft. Trochę zabawy. Jak tablet jest dla mamy nie ma, po co utrudniać sobie życia. Dokup lepiej router na allegro nowe są po 50 zł.
Jak szukałem z ciekawości w sieci to nie ma żadnych informacji o jakimś programie tylko sposoby zamiany softu, ale nie wiem czy opłaca ci się w to bawić. Ryzykujesz gwarancję oraz to że system może nie działać tak jak sobie to planujesz. Różnie z tymi modyfikacjami bywa. Także jak podejmujesz się czegoś złożonego najpierw popatrz czy masz ROM od tego tabletu, który w razie niepowodzenia będziesz mógł przywrócić.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
15-03-2015 01:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
golec2604 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C)
Cytat:Bo znam to z autopsji te markowe tablety są problemowe.
Mam markowy Samsunga galaxy Tab2 (p3100) i nie było z nim problemu aby zrobić roota. Kingo root zrobił to w kilka minut.
===============================
Cytat:... należy odblokować bootloader i wgrać nowy zmodyfikowany soft.
A jak to jest z tymi zmodyfikowanymi softami?? Pasują do wszystkich modelów czy dla każdego modelu jest specialnie przygotowany ROM?? Bo jeśli musi być specjalnie przygotowany do każdego modelu to nie wiem czy dla tej toshiby cos jest?
================================
Wiem od czego jest bootloader ale czy aby zrobić roota trzeba mnie odblokowanego bootloadera (w tym tablecie)?
===============================
Cytat:Jak szukałem z ciekawości w sieci to nie ma żadnych informacji o jakimś programie tylko sposoby zamiany softu
W tym zdaniu masz na myśli że brak programu do rootowania tego tabletu i tylko sama zmiana softu wchodzi w gre??
===============================
Cytat:Dokup lepiej router na allegro nowe są po 50 zł.
Gdzie Ty widziałes na allegro takie routery?? ja patrzyłem to po 50 zł były jakies używane??

Ponadto jesli nic nie da sie zrobić to zostanie mi kupno jednak takiego routera, tylko pytanie jaki router kupić aby był jak najtańszy a obsługiwał już modemy USB 3G i 4g LTE i fajnie by było żeby jeszcze miał obsługę DSL gdybym kiedys w przyszłości wziął jeszcze internet na lini telefonicznej??

=================================

Podsumowując to wszystko fajnie by było gdyby sie jakimś cudem udało zrobić roota na tym tablecie (bez kombinacji zmiany systemu) może akurat PPP Wiget lub UMTS Manager obsłuży on mój modem 3G.
================================

Napisałem też do Toshiby jak podłączyć zewnętrzny modem. czekam co odpiszą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2015 17:54 przez golec2604.)
15-03-2015 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,760 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,098 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet Lark FreeMe i modem 3G Lark FreeNet 2.0 aczacha1 2 5,551 24-06-2014 12:45
Ostatni post: Bzyku
Żarówka Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353 WiFi 24 46,087 06-06-2014 11:22
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości