-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toner zamiennik do drukarki laserowej - utrata gwarancji
Fujiwara Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2020
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Toner zamiennik do drukarki laserowej - utrata gwarancji
Opiszę tu swoją sytuację, jaką miałem z drukarką Canon i-SENSYS MF633CDW może się komuś przyda ta wiedza.

Od momentu zakupu drukarki minęło chyba dwa lata. Zaczęła spadać, jakość wydruku, a też w komunikatach na drukarce pojawił się komunikat o końcu okresu przydatności tonera. Wszystkie kolory zaczęły pokazywać stan 0. Dziwne, bo zazwyczaj toner czy tusz w drukarce jak się kończy to nie wszystkie kolory kończą się w tym samym czasie. W tej drukarce jednak jak skończy się jeden kolor można drukować dalej, ale właśnie, jakość już będzie gorsza, bo brakuje koloru do wymieszania. W końcu skończyły się wszystkie i nie dało się drukować. Zacząłem się, więc zastanawiać czy kupić toner oryginalny czy zamiennik. Jak się okazało oryginalny toner do drukarki Canon to w sumie wydatek tyle, co za nową drukarkę. W sumie takie ceny dotyczą każdego producenta. Zamienniki można kupić za 200 zł i jest to komplet 4 kolorów 3 kolorowe i 1 czarnobiały. Oryginalny to jeden kolor 200 zł. Sęk w tym czy jeśli zastosuje się zamienniki w drukarce laserowej to zostaną one poprawnie wykryte i drukarka będzie chciała z nimi współpracować. Inna kwestia czy nie stracimy gwarancji korzystając z zamienników w drukarce laserowej, bo na Internecie różnie o tym piszą. Więc skontaktowałem się z firmą Canon celem zadania pytania odnośnie mojej drukarki.

Komunikat o końcu okresu przydatności tonera w drukarce Canon i-SENSYS MF633CDW wskazuje, że toner się skończył. Komunikat ten może być mylący i niestety wynika z zastosowanego tłumaczenia. Taką odpowiedź otrzymałem z serwisu.

Zapytałem też o złą, jakość wydruków w drukarce laserowej. Wiadomym jest, że jeśli tusz czy toner się kończy to, jakość wydruków spada, ale kiedyś drukarka się zacięła i nie było pewnym czy czasem bęben się nie uszkodził, ale zazwyczaj zła, jakość wydruków jest powodowana brakiem tonera. Czasami jednak przed wymianą nowego pojemnika warto wyjąć stary toner z urządzenia wstrząsnąć kasetą 5-6 razy i zamontować ponownie. Jeśli to nie poprawi wyników drukowania, należy włożyć nowy toner.

Gwarancja na drukarkę laserową MF633CDW wynosi rok od daty zakupu (chyba, że posiada się certyfikat przedłużonej gwarancji). Użycie zamienników nie jest zalecane i może anulować gwarancję producenta – informacja z serwisu Canon.

Stosowanie zamienników w drukarce z gwarancją nie oznacza, że gwarancję utracimy, ale jeśli pojawią się problemy to najprawdopodobniej serwis może zwalić winę na nas, dlatego należy mieć to na uwadze. W moim przypadku i tak już gwarancja minęła nie opłacało mi się kupować oryginalnych tonerów, więc kupiłem zamienniki. Pytanie było tylko, jakie i czy zadziałają. Znalazłem zamienniki na allegro, ale ludzie pisali w komentarzach, że są niekompatybilne, drukarka laserowa nie wykrywa zamienników/tonerów jest problem z drukowaniem, ale po dogłębnej analizie znalazłem zamienniki do drukarki laserowej Canon i-SENSYS MF633CDW w dobrej cenie 200 zł za pełny komplet 4 sztuki kolorów i jak się okazało zadziałały drukarka je poprawnie wykryła i nie było problemów z drukowaniem.

Jak ktoś szuka to podaję foto z aukcji jak wyglądają te tonery. One nie mają jakiejś konkretnej nazwy, ale jak ktoś będzie szukał czegoś sprawdzonego to te zamienniki ze zdjęcia można w drukarce Canon i-SENSYS MF633CDW zastosować.

Zamienniki z tonerem pasują też oprócz wymienionej drukarki MF633CDW do wg informacji podawanej przez sprzedającego:
Cytat:Canon MF634Cdw
Canon MF632Cdw
Canon LBP612Cdw
canon LBP611C
Canon i-SENSYS LBP611Cn
Canon i-SENSYS LBP613Cdw
Canon i-SENSYS MF631Cn
Canon i-SENSYS MF633Cdw
Canon i-SENSYS MF635Cx


Śpiący Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Zamienniki z tonerem do drukarki laserowej Canon - foto.
   

Informacja koniec terminu przydatności kasety toneru.
Upłynął okres przydatności kasety z tonerem w poniższym kolorze.
   

Poziom tonera w drukarce laserowej.
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2020 11:32 przez Fujiwara.)
30-06-2020 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości