-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablety Manta MID706 Duo Pilne
dudzik1989 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablety Manta MID706 Duo Pilne
witam jak w temacie rozchodzi sie o 2 tablety.zakupilem dzis 2 karty sd po 8 gb godramu.
po wlozeniu do tabletow wszystko pieknie wczytuje i pokazuje je w ustawieniach lecz nie moge na nich nic zapisac ani wgrac np gry z google play.
po odlaczeniu nand flash sd zostaje sama karta micro sd pokazuje 7,65 gb wolnego miejsca ale przy probie instalacji wyskakuje komunikat o braku wolnego miesjsca.
jestem kompletnym laikiem i 1 raz spotykam sie z taka sytuacja bo telefon od razu mi czytal karte itp.
bardzo prosze o Pomoc.z góry dziekuje
15-11-2013 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
Nie wiem czy dokładnie rozumiem to, co piszesz, ale spróbuję wytłumaczyć to, co ja zrozumiałem.

Dla większości urządzeń z systemem Android, ścieżka /mnt/sdcard będzie wskazywać na wbudowaną pamięci, (pamięć jest podzielona na tę systemową i tę dla użytkownika) tam lądują robione aparatem zdjęcia w odpowiednim katalogu np. DCIM, instalowane są w odpowiednich katalogach programy i gry np. mnt/sdcard/Android/data popatrz na te katalogi.

[Obrazek: =mnt.png]

Druga karta, ta zewnętrzna to jest widziana, jako External SDcard SD-Ext i tam możesz coś zostawić z komputera, przenieść z tej zewnętrznej na wewnętrzną pamięć.

[Obrazek: plW6WNa.png]

Jest jeszcze możliwość podczepienia pamięci USB do tabletu.

Standardowo zapisuje się i wgrywa wszystko w systemie Android na tę kartę wewnętrzną, czyli SDCARD. Aby instalować gry np. na tej zewnętrznej musisz dokonać pewnych zmian w systemie są do tego programy odpowiednie albo poprzez wpisy i wtedy będą Ci się np. gry instalować na tej karcie właśnie.
Komunikat pewnie jest taki o braku miejsca, bo jak nie ma tej wewnętrznej pamięci czy jest ona zapełniona to system wyrzuca błąd, bo tej właśnie szuka, a nie zewnętrznej pamięci.

Zainstaluj sobie jakiś manager plików np.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-m...ndroid_213

I spróbuj skopiować jakiś plik i zapisać na tych zewnętrznych kartach. Pewnie się da i żadnego komunikatu z błędem o niemożliwości zapisania na karcie danych nie będzie. To obstawiam dotyczy automatycznego procesu, jaki pochodzi z systemu, który chce zapisać czy zainstalować dane na karcie sam automatycznie, która jest domyślnie do tego skonfigurowana. A pamięć NAND Flash to właśnie ta domyślnie przygotowana dla użytkownika w systemie Android. Są urządzenia, dla których przewidziano tylko zewnętrzną pamięć, ale to inny typ konfiguracji większość będzie miało coś takiego jak napisałem.

Także zainstaluj jakiś manager zobacz czy możesz na te pamięci wchodzić, czy możesz robić tam kopiowanie, wklejanie zapisywania swoich danych, a konfigurację, aby system domyślnie sam instalował na zewnętrzne karty SD gry i programy musisz przeprowadzić inaczej np.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...amieci_349
15-11-2013 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dudzik1989 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
jest tak ze tablet posiada 2 swoje pamieci.wewnetrzna i nand flasch sd.po wlozeniu karty micro sd widzi ja normalnie lecz niemoge nic na niej zapisywac itp.myslalem ze po zakupie karty zwiekszy sie miejsce na pliki sciagane z google play.bo nie ukrywam ze to tablety dla dzieci i glownie chodzi tu o gry

ale dzieki za pomoc probuje cos zrobic poprzez ostatni link aby nie rootowac urzadzenia

dzieki wielkie ostatni link bardzo mi pomogl sciagnalem terminal idi i wszystko zadzialalo po wpisaniu komend.bardzo dziekuje za pomoc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2013 20:23 przez dudzik1989.)
15-11-2013 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
Samo dodanie dodatkowej pamięci nic nie da bo system fabrycznie jest skonfigurowany gdzie ma składować dane, a te lądują właśnie nie na kartach zewnętrznych, ale w pamięci wewnętrznej tabletu, której zaczyna brakować zwłaszcza kiedy instaluje się większe gry. Wtedy trzeba użyć konfiguracji, która zmienia te rzeczy w systemie.
Może w nowszych systemach w końcu będzie coś takiego jak jest w komputerach, że sami decydujemy co i gdzie ma lądować.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
15-11-2013 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dudzik1989 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
witam ponownie.jednak cala operacja zakonczyla sie fiaskiem.po wprowadzeniu tej komendy jak w opisie pm set-install-location 2 chwile mysli a potem wyskakuje napis killed.mam androida 4.1 jelly bean

co teraz zrobic?bo dalej nie zapisuje na karcie pamieci i jest to denerwujace bo sam wsobie tablet ma pamieci tylko 4 gb z czego wiekszosc zajete poprzez swoje aplikacje.zadnej rozbudowanej gry nie mozna sciagnac bo zawala sie calego tableta 1 gra.probowalem na roznych programach wpisywac ta komende i niestety caly czas to samo.

nie moge absolutnie nic zmienic tak jakby byl zablokowany tablet niewiem o co chodzi.caly czas wyskakuje napis killed po probie zmiany
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 09:30 przez dudzik1989.)
16-11-2013 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RoboCop Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
Jeśli jest problem z komendą to może coś podziała edycja tego pliku, który jest opisany w tym tutorialu przenoszenie i instalacja gier na karcie pamięci.
Tylko, że do tego trzeba mieć ROOT. Nie obawiaj się, że zepsujesz system na stronie producenta powinien być firmware fabryczne dla MID706. Jest tam też, a na pewno w sieci instrukcja aktualizacji/instalacji systemu do tego tabletu. W mancie robi się to poprzez ich jakiś programik, ale można to też innymi sposobami, które ludzie opisują na forach w necie. Także jak padnie system to wgrywasz go na nowo i urządzenie jest jak ze sklepu. Nic nie zepsujesz.

Co do tej karty to jak w Ustawieniach systemu Android wejdziesz w Aplikacje, to wyświetli się lista pobranych aplikacji. Wchodząc w którąś z listy, to powinieneś mieć opcję Przenieś na kartę SD. Z tym, że nie każdą aplikację da się tak przenosić.
[Obrazek: instalacjagiernaandroid.jpg]

Czemu masz komunikaz z błędem to sam dokładnie nie wiem, ale mi się to udało bez roota np. zrobić i działało (wielu osobom się to zdarza):
Kod:
Error connecting (Permission denied)
Error connecting (Permission denied)
/mnt/secure/asec: Permission denied
Unable to chmod /data/log/ar6k.log: Operation not permitted
[1]   Killed pm setInstallLocation 2
$
Niektórzy piszą, że to z powodu braku uprawnień administratora więc albo ROOT albo poprzez ROOT Tymczasowy można taki uzyskać przez komputer i konsolę ADB. Wtedy robisz wszystko z poziomu komputera do którego podczepiony jest tablet.
Ewentualnie zobacz jak się wpisuje komendę bo są kombinacje:
Kod:
pm setInstallLocation 2 albo pm set-install-location 2
Ewentualnie szukaj na necie takich błędów ma masa ludzi, którzy próbują zrobić zmianę, ale każdy radzi co innego i jednego rozwiązania konkretnego nie ma jak widziałem.
Może właśnie problem dotyczy tak jak napisałem, że tu trzeba mieć pełne prawa administratora.
16-11-2013 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
Jeśli chodzi o instalację gier na karcie pamięci to faktycznie kiedy gry zajmują sporo może być z nimi problem wtedy można próbować zmieniać opcje instalacji poprzez aplikacje FolderMount, Directory Bind, które potrafią przenieść pliki gier na zewnętrzną kartę pamięci.
A ta Directory Bind APK to podmienia ścieżkę dostępu z karty wewnętrznej na zewnętrzną to PL produkt nie wiem czy na tyle dobry, ale ludzie to polecają, także możesz spróbować. Pewnie bazuje to na tych rozwiązaniach, które się samemu ręcznie robi. Directory Bind wymaga jednak uprawnień admina.
[Obrazek: SC20111225-111214.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 14:13 przez Iza.)
16-11-2013 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dudzik1989 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
ehh witam.niebardzo juz rozumiem co mnam zrobic moglibyscie łopatologicznie mi napisac krok po kroku co zrobic?no powiedzmy taka fifa 14 zajmuje 1,44 i juz niewiele gier mozna potem dograc dzieciom.zalezy mi bardzo aby zrobic t5a sciezke do karty micro sd jednak pomiedzy 4 a 8 gb jest roznica i jak mowilem sporo tej pamieci zajmuja programy androida

a skoro nie moge poprzez komende zmienic sciezki to chyba niemam uprawnien admina ehhh juz sam niewiem a jestem kompletnie zielony.boje sie cokolwiek zmieniac poprzez kompa ze popsuje te tablety a wtedy dzieci mnie zabija Język

probowalem tym 2 sposobem pm setInstallLocation 2 i niewiem wyskakuje kupa komunikatow i potem dalej linijka do wpisywania komend ale niema juz napisu killed i niewiem a jak wpisalem get install location to dalej wyskakuje auto

jednak nic niedalo to po sciagnieciu fify 14 nie mozna juz nic wiecej pobrac co wazy okolo 1 gb
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 22:20 przez dudzik1989.)
16-11-2013 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #9
RE: Tablety Manta MID706 Duo Pilne
Myślę, że nie musisz się niczego obawiać z przeróbkami na tablecie. Ten producent daje system u siebie na stronie jak coś nie wyjdzie to pobierasz instalujesz na nowo i masz czysty system jak na początku ze sklepu.

Konkretnego rozwiązania nikt nie da, bo czasami jeden sposób działa, a czasami ten sam będzie zawodny, więc trzeba szukać innych.
Co do opcji:
probowalem tym 2 sposobem pm setInstallLocation 2
Może lecisz poprawnie, ale musisz wg opisanych instrukcji robić wszystko, ewentualnie zrób sobie uprawnienia administratora na tablecie i sam ręcznie zmodyfikuj plik tak jak pokazali tam w tym poradniku. Nawet jak popsujesz to się czegoś nauczysz, a jak napisałem postawić system to no problem.

Inny prosty zautomatyzowany sposób to użycie jakiegoś programu, jeśli tego jeszcze nie testowałeś to spróbuj na internecie jest masa poradników z różnymi programikami do takich rzeczy na bank coś znajdziesz i coś powinno działać. Skoro na tym samym systemie u innych działa to i tutaj powinno coś też rozwiązać problem.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
18-11-2013 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,323 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Uszkodzony smartfon Prestigio 4500 DUO dario2104 11 16,050 18-12-2014 14:10
Ostatni post: android
  Prestigio PMP7280c Duo dojlidy 2 4,626 12-06-2013 20:02
Ostatni post: dojlidy
  Nowe Google Translate na smartfony i tablety Admin 2 5,275 29-03-2013 10:45
Ostatni post: alicja
  Tablet Manta MID08. kris68 34 63,637 05-01-2013 20:50
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości