-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Sony xperia z + modem 3g
adek51 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Sony xperia z + modem 3g
Witam, kilka miesięcy temu kupiłem tablet sony xperia z. Z uwagi na ograniczony budżet musiałem kupić wersję bez LTE. Czy dało by radę podłączyć modem i korzystać z internetu mobilnego na tym tablecie? Trochę już próbowałem i na razie tylko tyle udało mi się ustalić.

(W domu posiadam 3 modemy internetowe. )
1. Huawei e220 (po podłączeniu miga zielone światełko, tablet nie wykrywa go.
2. Huawei e173 (to samo co z tym wyżej do tego tablet wykrywa ten modem jako uszkodzona pamięć USB.
3. Huawei e372 wyświetla mi się czerwony komunikat z powodu z używania zbyt dużej energii przez modem. Po czym tablet automatycznie wyłącza modem.

Od wczoraj tablet jest zrootowany posiadam programy na nim programy tj. Superuser, busybox, umts magager, ppp widget, Blue vpn.

Na kompie mam program top netinfo.
Jakie komendy AT dla tych modemów trzeba wpisać aby modem działał na tablecie i wyskoczyła informacja OK zamiast NOT SUPPORT.

Czy ktoś by mi pomógł uzyskać Internet mobilny na tym tablecie? Jedynie wifi działa, a najbliższe mam na podwórku :\ .
Z góry dzięki.
13-08-2013 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Sposoby na rozwiązanie Twojego problemu są, a więc:
3 - dałbym sobie z tym modemem spokój jeśli chodzi o tablet bo jeśli to pożeracz energii to za dużo zabawy, aby taki zestaw konfigurować.
2 - z tą pamięcią to normalny objaw tym się nie ma co przejmować (za dużo pisania by to fachowo wyjaśniać, ale nie jest to wada czy błąd ale normalny objaw), a więc:
1 - nie wiem jaka to wersja/linia, ale chyba coś podobnego do E173 generalnie więc oba modemy możesz próbować podpinać E220 i E173 ta tablecie Sony.
Możesz spróbować prostym sposobem:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423
dokonać małej zmiany, która wyłączy wirtualny napęd albo zmieni ustawienia kolejności portów na modemie i jako pierwszy np. będzie widziany tylko modem więc tablet powinien go poprawnie rozpoznawać.
Ta metoda nie jest 100% i nie zawsze pomaga, ale generalnie wielu osobom udaje się dzięki takiej kombinacji zmusić modem do współpracy z tabletem.

Dokładnie jeszcze możesz poszukać w specyfikacji jakie modemy są obsługiwane przez Twój tablet może jest coś na temat tych modemów, które masz, ale jak nie wykrywa ich poprawnie znaczy, że nie ma wpisanych odpowiednich identyfikatorów dla danych modemów. Dlatego możesz jak np. ww. sposób z przestawieniem portów na modemie nie działałby czy też nie chciałbyś tym sposobem robić to możesz działać właśnie poprzez busyboxa i np. ppp widget lub umts manager, tutaj jest pewien tutorial o co w tym chodzi:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Wszystkie potrzebne programiki masz więc wystarczy to wrzucić na tablet i nimi próbować sparować modem z tabletem.

Generalnie te sposoby, które podałem większości osobom rozwiązują problemy z brakiem intrenetu 3G na tablecie dlatego i w Twoim przypadku powinno coś z tego co tu napisałem pomóc Zawstydzony

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
13-08-2013 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adek51 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Udało mi się dojść do punktu w którym oba modemy po podłączeniu migają na niebiesko. Niestety po zresetowaniu tabletu w programie ppp widget pisze: sterownik nie odnaleziony :/.

Co do tego sposobu na dole (UMTS manager) to próbowałem się połączyć (modem wykrywa bo pisze pod Connect! : USB device found,idVendor12d1, idProduct=1c08 ) ale gdy naciskam connect wykasuje na dole informacja: save setting następnie connect..., po czym nie ma żadnej reakcji.
Dodam, że u mnie w tablecie nie ma opcji sieci komórkowe, jedynie: tryb samolotowy,vpn,ustawienia serwera multimediów,komunikacja NFC i android Beam Smutny .
15-08-2013 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Każdy modem będzie Ci migał jakimiś kolorami, bo jak tylko go podłączysz i dostanie prąd będziesz szukał sieci tej, której ma w sobie kartę SIM. Twoje modemy znalazły lepszą sieć 3G, więc informowały o tym właśnie migotaniem.
O ppp widget to już trochę było:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_302

I też na forum, ktoś miał podobny problem (sterownik nie ppp widget), ale on dorzucił do katalogu /lib jakieś pliki i wtedy to zaskoczyło.

Te sieci komórkowe w ustawieniach nie są Ci potrzebne skoro korzystasz z innych managerów, które przejmują zadania łączenia z internetem. Może być też tak, że te sieci uaktywniają dopiero w momencie, kiedy modem zostanie poprawnie wykryty.
Z tego, co zaś napisałeś, jeśli chodzi o UMTS Manager to wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, więc jak wybierasz connect to chyba powinien być internet jak nie ma jakichś dziwnych objawów. Zobacz na filmiku jak to leci.


15-08-2013 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adek51 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Co do tego sposobu na dole wszystko mam identycznie ustawione,tablet wykrywa modem, wszystko działa tak samo, aż do przyciśnięcia przycisku connect!, po czym jest 0 reakcji :/.

Z tego co czytałem to moje modemy mogą być HiLink. Nie wiem co to za bardzo znaczy ale inaczej to się chyba ustawia takie modemy.

Znalazłem stonkę http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...48#pid1048 ,gdzie mam wrzucić pliki w foldery systemowe :/, niestety gdy wchodzę w nie programem astro lub root explorer i chce wrzucić tam jakiś plik pisze You cannot paste here because the file system is ready-only :/

Mam jeszcze 1 mały problem, otóż jak otwieram program Root Explorer i naciskam Mount R/W, tablet się resetuje. Po czym ustawienia się nie zmieniają.

Mam roota bo sprawdzałem Terminalem, mam program superuser, tylko jak instaluje busybox to tablet się resetuje ale to chyba normalne.
16-08-2013 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Modem HiLink to taka wersja gdzie nie instalujesz na komputerze sterowników nie masz żadnego programu, który ten modem obsługuje ani nie łączysz się przez taki program instalowany na komputerze z internetem.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...39#pid2739
Te modemy konfiguruje się przez przeglądarkę tak jak router czyli wpinasz taki modem do komputera po czym wpisujesz w przeglądarkę adres np. 192... i wyskakuje Ci okno do zarządzania modemem jak wyżej w linku.
Wątpię abyś miał wszystkie tako modemy no ale może. Sprawdź dokładnie jakie to modemy bo jak to wersja HiLink to na tablecie raczej tego nie odpalisz. Są sposoby aby to przestawiać, ale raczej nikłe szanse, że się to uda.

Co do tej stronki jaką podałeś to jest to sposób aby sobie poradzić z konfiguracją modemu na tablecie z androidem 2.3.3 Ty masz system operacyjny android 4.1.2 Jelly Bean. Może ten sposób, który podałeś da radę coś podziałać, ale już pewniejszy jest ten z busyboxem i ppp widgetem.
Jednak czemu Ci nie wychodzi to nie wiem. To jednak trochę problem złożony może poparz lepiej jakie dokładnie modemy ten tablet obsługuje i kup sobie coś co będzie od razu działać.
Ewentualnie jak tylko korzystasz w domu kup sobie router i rozdziel sygnał internetowy na radiowy i każdy sprzęt w domu będzie miał wtedy internet.

A ten komunikat You cannot paste here because the file system is ready-only - nie można wkleić tutaj, ponieważ system plików jest tylko do odczytu. Musisz nadać prawa, aby takie pliki były możliwe do modyfikowania.
Popatrz i poczytaj tutaj od punktu 7 jak nadawać uprawnienia plikom:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...d=62#pid62

Jeśli masz problem z Root Explorer spróbuj może innym (np. Total Commander na Androida)
http://darmowyinternet.net/forum/temat-m...ndroid_213

Ostatecznie jak napisałem jak się męczysz kup taki modem, który jest tani, a będzie bankowo działał z Twoim tabletem.
16-08-2013 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Luiza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Chyba łatwiej będzie dla Ciebie poszukać zgodnego modemu i taki sobie kupić nie jest to duży wydatek, a też ułatwisz sobie sprawę.
Ewentualne jakiś przenośny modem typu router albo sam router stacjonarny do domu, jeśli tylko tam potrzebujesz rozdzielić sygnał na inne urządzenia korzystające z intrenetu.
Sam tablet bardzo fajnie się prezentuje, ale pewnie też i drogi.


16-08-2013 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Dobry filmik ma samo Sony Zawstydzony


Jednak na stronie Sony nigdzie nie mogę doszukać się informacji o kompatybilnych modemach. Takie rzeczy daje się sprawdzić w ustawieniach więc możesz sobie sam przelukać jakie modemy są wyszczególnione, jeśli taka informacja jest, ale w wielu tabletach jest lista zgodnych modemów wypisana.
Fajny tablet, ale cena hmm kupiłbym sobie bilet do Australii by już brakło ,ale doleciałbym do Tajlandii za tę cenę Zawstydzony
16-08-2013 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adek51 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Przepraszam za kilkudniową przerwę ale mam dużo spraw na głowie ;D . Moglibyście mi jeszcze tylko powiedzieć jak to sprawdzić w ustawieniach albo jakim programem, bo za chiny nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat modemów w tablecie :/. Poddaję się co do podłączaniu modemów tych których posiadam i spróbuję kupić może inny kompatybilny z nim.
26-08-2013 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #10
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Tego typu informacje to możesz mieć w instrukcji, gdzieś w papierach, ale nie zawsze tak jest więc wiele tabletów ma wpisane te dane bezpośrednio w system.
Jednak ta informacja jak zauważyłem też nie wszędzie jest. Niektóre tablety to mają niektóre nie zależy od producenta.
Spróbuj więc poszukać czegoś takiego w ustawieniach u siebie na tablecie:

[Obrazek: lista_obslugiwanych_modemow_w_tablecie.jpg]

Jak nie będziesz miał tych informacji zwróć się bezpośrednio do producenta, serwisu jakieś dane namiary telefon, adres e-mail masz więc powinni Ci podać te informacje. W końcu to w ich interesie leży, aby klient był zadowolony. Za tablet zapłaciłeś tyle, że vip serwis Ci się należy.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
27-08-2013 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,354 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,103 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,074 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,128 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C) golec2604 12 14,332 27-03-2015 23:21
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości