-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Sony xperia z + modem 3g
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Ja tam się kiedyś pytałem na forum sony o pewien problem 0 informacji ja nie wiem po co im tam forum, jak tam nikogo nie ma. Skoro mają takie drogie produkty to czy nie mogą zatrudnić kogoś kto będzie pomagał rozwiązywać problemy ludziom.
28-08-2013 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Jeśli ja miałabym coś doradzić to albo zakup modemu, ale takiego który na 100% będzie działał z tym tabletem Sony Z (wcześniej lepiej to dokładnie sprawdzić/zweryfikować) albo zakup routera skoro ma to być wykorzystywane tylko w domu albo zakup modemu 3G z funkcją mobilnego routera czyli MIFI np. Huawei E5332s-2, ale to w sumie najdroższe z rozwiązań bo taki sprzęt generalnie dobry to 200-300 zł aby człowiek z tego był zadowolony.
28-08-2013 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
banny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Podłączam się pod problem - mam modem Huawei E3131 i Sony Xperie Z, ale bez roota i nic nie idzie. Najgorsze że nawet w ustawieniach nie ma opcji "sieci komórkowe"... :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2013 11:09 przez banny.)
27-11-2013 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #14
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Ty masz taki problem, że ten modem Huawei E3131 nie jest obsługiwany przez Sony Xperia Z. Producent nie dał sterowników do urządzenia. Wiele tabletów ma tak, że jak modem jest wykryty to wtedy uaktywniają się ustawienia Sieci komórkowe.

Podobny problem był opisywany na forum producenta aplikacji PPP Widget, którą wiele osób używa właśnie do konfiguracji tabletu z modemem, który nie jest obsługiwany.
Tam był taki sam przypadek Sony Xperia Z + modem Huawei E3131.
Więc musisz sobie zrobić uprawnienia administratora (jak masz system czy oprogramowanie, które zezwala na instalację Androida na nowo to nie masz, czego się obawiać).
Więc mając roota pobierasz paczkę sterowniki dla PPP Widget Xperia Z:

.zip  xperiaz_drivers_pppwidget.zip (Rozmiar: 27.61 KB / Pobrań: 3)

Potem tę paczkę umieszczasz w [sdcard]/pppwidget/lib
PPP Widget tworzy folder /pppwidget automatycznie w tym folderze tworzony jest pusty /lib podfolder, do którego należy wrzucić rozpakowane pliki z paczki.

To powinno pomóc na problem z tabletem Sony Xperia Z i z niedziałającym modemem Huawei.

Inna rada szukać takiego modemu, który na 100% działa z tym tabletem, albo pisać do Sony firmy o wsparcie.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
27-11-2013 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
banny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
(27-11-2013 13:32)WiFi napisał(a):  jak masz system czy oprogramowanie, które zezwala na instalację Androida na nowo to nie masz, czego się obawiać)
Jak to mogę sprawdzić?
27-11-2013 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #16
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Musisz sprawdzić czy masz tryb serwisowy w Xperia. Sony raczej blokuje bootloader więc pewnie kombinacja klawiszy na starcie Power i VOL (+ lub -) nie będą obsługiwane. To jest standardowa kombinacja aby uruchomić menu, które np. pozwala wykonać reset, wgrać na nowo ROM.

Jednak Sony jak pamiętam oferuje oprogramowanie PC Companion, które zezwala na aktualizację systemu więc powinno się też dać jak system padnie wgrać OS na nowo.

Tryb serwisowy jak tu kiedyś opisałem możesz sobie zobaczyć: http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292
Ale jak się włącza i czy da w Twoim tablecie to musisz czytać w instrukcji.

Generalnie na forum Sony piszą, że tryb recovery włącza się:
Cytat:Przycisk Powewr + przycisk regulacji głośności na 5 sekund

Aby przeprowadzić aktualizację oprogramowania, należy podłączyć tablet do komputera i uruchomić program PC Companion. Jeżeli tablet posiada najnowszą wersję oprogramowania, proszę wybrać opcję „napraw”, która zainstaluje ponownie najnowsze oprogramowanie w tablecie.

Co do naprawy tabletu Sony (jeśli zajdzie taka potrzeba to):
Cytat:Aby przeprowadzić naprawę oprogramowania proszę uruchomić program PC Companion (bez podłączonego tabletu), a następnie wybrać Sekcję Support Zone>Rozpocznij, Uaktualnienie oprogramowania telefonu>Rozpocznij. W wyświetlonym oknie informującym o braku podłączonych urządzeń, proszę wybrać niebieski link "napraw telefon/tablet" i przeprowadzić procedurę zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Procedura przeprowadzana jest na wyłączonym telefonie.
Prawidłowym postępowaniem w kroku instalacji jest kolejno:
1. Odłączenie tabletu od komputera
2. Wyłączenie tabletu, odczekanie krótkiego okresu czasu
3. Podłączenie kabla USB do komputera
4. Podłączenie tabletu do kabla USB w odpowiedni sposób: tablet powinien być wyłączony, użytkownik wybiera i przytrzymuje żądany przez program klawisz i trzymając go, wkłada wtyczkę kabla USB. Prosimy o przytrzymanie przycisku i nie włączanie tabletu do momentu aż kolejne instrukcje wyświetlą się na ekranie....

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
27-11-2013 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #17
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Rozwiązanie, które podał WiFi jak dobrze zrobisz powinno pomóc.
28-11-2013 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
banny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Tablet Sony xperia z + modem 3g
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ponieważ jest to mój służbowy tablet na razie nie chcę za bardzo kombinować z rootem, ale może jeszcze to rozważę... Może w tym czasie jakiś inny użytkownik tego modelu to zrobi i przetrze szlaki... Uśmiech

Ja na razie zdecydowałam się na dokupienie u chińczyków przenośnego routera Wi-Fi 3G - podpina się do niego modem USB i dalej udostępnia innym urządzeniom. Plus taki, że nie tylko tablet może z tego skorzystać, minus - kolejne urządzenie w ręku...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013 14:03 przez banny.)
28-11-2013 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,393 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,154 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,119 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,149 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C) golec2604 12 14,391 27-03-2015 23:21
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości