-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet samsung kb901
kubus76 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Smutek Tablet samsung kb901
Witam.
Mam taki problem:
Mój kolega przyniósł mi tablet, żebym mu naprawił.
Jego siostra bawiła się nim i zablokowała go.
Jak mogę zrobić w nim hard reset?
Posiada androida 4.04
25-02-2013 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Tablet samsung kb901
Nie za bardzo rozumiem jak zablokowała go, ale jeśli chodzi o factory reset to można to zrobić tak jak pokazane jest w temacie Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset temat jest podczepiony w dziale tablety.

Wiele smartfonów ma zablokowane BOOT MENU i trzeba je łamać, ale na tabletach nie widziałem, aby nie można było się dostać do takiego menu.
Jest jeszcze taka mała dziurka od spodu RESET powinno pisać, także tam też można spróbować, ale bardziej pomocne jest właśnie to factory rset.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
26-02-2013 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kubus76 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablet samsung kb901
Noo jest napisane że: "Zbyt wiele prób narysowania wzoru" :O
Alee właśnie o to chodzi że nie moge zrobić twardego resetu boo nie mogę wejść do Android system recovery.
26-02-2013 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: Tablet samsung kb901
A zabezpieczenie wzorem. Hmm widziałem ktoś kiedyś coś tutaj pisał, ale nie wiem czy da się to od tak rozwiązać.
Zobacz tutaj http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1347
A do trybu recovery, ale w androidzie się nie dostaniesz bo system rzecz jasna zablokowany.
Możesz próbować tak jak tam pisze w tym poradniku power i vol+ lub vol- (to są najczęstsze kombinacje) i w taki sposób wchodzisz to trybu recovery systemowe CWM i tam możesz przywrócić fabryczne ustawienia, ale czy to pomoże nie wiem.
Jeśli nie to trzeba pobrać ze strony producenta raz jeszcze ROM i zainstalować go z tego trybu recovery wtedy na pewno to rozwiążę problem.

Ewentualnie jak tam pisali przez konto dopisane do tabletu poczytaj może coś to da.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
26-02-2013 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kubus76 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Tablet samsung kb901
Ale skąd wezme rom? Boo podobno ten tablet to samsung ale tak go nie mogłem znaleźć, podłączyłem się do programu ZhuoDaShi i tam jest napisane kb901.
Ale tego modelu nigdzie nie mogę znaleźć :/
26-02-2013 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Tablet samsung kb901
ROM to ze strony producenta musisz przejrzeć stronę www Samsunga. 90% producentów umieszcza ROMy do swoich produktów. Nie iem jak Samsung.
Zrób jednak tak jak pisał kolega wyżej najpierw ze startu uruchom boot menu, może ono rozwiąże problem i będzie po kłopocie jak zrobisz twardy reset na tablecie.

Jak nie pomoże wtedy zajmiesz się szukaniem ROMów.
26-02-2013 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kubus76 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablet samsung kb901
Poszukałem i znalazłem że to jest ten tablet:
baraholka.onliner.by/viewtopic.php?t=5687603&p=44116619
Aaa rom chyba też znalazłem alee nie wiem jak go wgrać, pomoże ktoś?
ROm znalazłem tutaj : techknow.t0xic.nl/forum/index.php?topic=4803.msg54757#msg54757

Pomożesz ktoś?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2013 22:19 przez Admin.)
26-02-2013 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #8
RE: Tablet samsung kb901
Na stronie Samsunga powinieneś mieć info o urządzeniu więc najlepiej szukaj tam info. To najpewniejsze źródło. Chyba, że to jakaś wersja made in china, którego Samsung nigdy nie wyprodukował.

ROM wgrasz, ale tylko poprzez konsolę recovery masz tutaj ten temat lekko opisany i jak się do niej dostać: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset.
Jeśli masz do niej dostęp to masz możliwość wgrana na nowo ROMu. Wgrasz tylko taki, jaki jest przewidziany więc nawet jak się pomylisz pobierając z jakiejś dziwnej strony nie to co trzeba to tym sposobem go nie wrzucisz i lepiej bo mógłbyś całkowicie uziemić tablet.

Jednak nie wiem po co tworzysz sobie większy problem (chyba, że chcesz się czegoś nauczyć w ten sposób), ale reset hasła wzoru na androidzie robisz... na przykładzie telefonów Sony podam:

Cytat:Resetowanie wzoru odblokowania ekranu

Jeżeli nieprawidłowy wzór odblokowania ekranu zostanie wprowadzony pięć razy z rzędu, telefon zostanie zablokowany.

Uwaga: Aby zresetować wzór odblokowania ekranu, wymagane jest zarejestrowane konto Google™ na telefonie. Jeżeli na telefonie nie ma zarejestrowanego konta Google™, przed dotknięciem opcji Zapomniałeś wzoru należy naprawić oprogramowanie telefonu.

Aby zmienić wzór odblokowania ekranu, odpowiadając na pytanie zabezpieczające:
1.Jeżeli nieprawidłowy wzór odblokowania ekranu zostanie wprowadzony pięć razy z rzędu, poczekaj 30 sekund, a następnie dotknij opcji Zapomniałeś wzoru?.
2.Dotknij kolejno opcji Odpowiedz na pytanie > Dalej.
3.Wprowadź odpowiedź na pytanie zabezpieczające.
4.Dotknij opcji Odblokuj.

Aby zmienić wzór odblokowania ekranu, wprowadzając dane konta:
1.Dotknij kolejno opcji Wprowadź dane konta Google > Dalej.
2.Dotknij pola Nazwa użytkownika i wprowadź nazwę zarejestrowanego dla telefonu konta Google™.
3.Dotknij pola Hasło i wprowadź hasło do zarejestrowanego dla telefonu konta Google™.
4.Dotknij opcji Odblokuj.

Aby naprawić oprogramowanie telefonu:
1.Na komputerze: uruchom aplikację PC Companion 2.0.
2.W aplikacji Strefa pomocy technicznej wybierz kolejno opcje Start > Napraw i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Uwaga: oprogramowanie telefonu zostanie wymienione, a wszystkie dane osobiste zostaną usunięte.

Wskazówka: jeżeli naprawa oprogramowania telefonu nie jest możliwa, skontaktuj się z obsługą klienta firmy Sony Ericsson.

Tego ostatniego oczywiście nie zrobisz, ale może Samsung za pomocą jakiegoś softu pozwala wymienić oprogramowanie tak jak Sony poprzez PC Companion.

Inna sprawa sprawdź czy masz dostęp do konsoli recovery i tam po prostu spróbuj dokonać ustawień fabrycznych. Może to pomoże.
Najpierw spróbuj tymi sposobami, jak nie masz dostępu do recovery to nic Ci po informacji jak wgrać ROM bo to bardziej złożony problem, który też przechodzisz przez konsolę recovery.

Takim prostszym sposobem na wgrywanie nawet nieautoryzowanych ROMów np. CyanogenMod jest użycie ClockworkMod Recovery jest ten temat opisany na forum, ale Ty masz zablokowany system więc jak nie masz dostępu do konsoli (jest ona zablokowana) to wgrać ROM wgrasz, ale przy użyciu jakiejś specjalnej aplikacji z PC z tym, że tutaj należy wiedzieć co się robi i co się wgrywa. Bo można dobrze uszkodzić tablet i sam sobie nie naprawisz.

Także reset powinien rozwiązać problem.

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
26-02-2013 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Tablet samsung kb901
W telefonach Samsung jest coś jeszcze takiego:
Istnieje możliwość odblokowania Wzoru blokowania/Kodu PIN i hasła telefonu.
1. Utwórz konto Samsung na swoim telefonie. (Oczywiście powinno być już utworzone bo inaczej nic nie zrobimy, jeśli ekran jest zablokowany).
Menu > Ustawienia> Konta i synchronizacja > Konto Samsung
2. Wejdź na stronę samsungdive.com i zarządzaj zdalnie swoim telefonem.
26-02-2013 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kubus76 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Tablet samsung kb901
Noo właśnie też nie mogę się dostać do konsoli recorvery...
Próbowałem już różnych kombinacji :/
Próbowałem też przytrzymać z tyłu reset yzn jest taka dziurka coo jest reset ale to też nic nie daje.

Aaa too napewno jest jakaś tandetna podróbka samsunga :O
Boo nigdzie nie mogę znaleźć takiego modelu :/

Aaa jest jakaś możliwość zrobienia twardego resetu z poziomu pc?
Boo tablet normalnie się łączy z kompem.

Pomoże ktoś? O.o
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2013 20:59 przez kubus76.)
26-02-2013 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 11,835 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  Ikona telefonu na ekranie Samsung c3530 Jogin 1 3,185 23-03-2018 19:13
Ostatni post: WiFi
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,859 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,098 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości