-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Overmax Stream root
spoon_r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Overmax Stream root
Witam!

Próbowałem zarootować tablet metodą z tym chińskim programem by podłączyć go z Huawei e3131 z Orange, ale coś mi nie poszło i zacząłem usuwać to chińskie oprogramowanie z tabeltu. Po usunięciu i restarcie nie działa dotykowy ekran.
Co zrobić? Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Z góry dziękuję za pomoc!
24-03-2013 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Tablet Overmax Stream root
Hmm nie wiem jak usuwałeś, ale jesteś pierwszym przypadkiem, któremu aż tak operacje namieszały w systemie, ale nic się nie stało. Możesz spróbować użyć opcji przywracania ustawień fabrycznych. Jak nie możesz bezpośrednio w tablecie w ustawieniach po załadowaniu systemu ewentualnie jak ta metoda nie rozwiązuje problemu to wykonaj twardy reset:
Resetowanie systemu android, czyli twardy reset – factory reset

Twoje programy, które instalowałeś i różne inne rzeczy zostaną usunięte, a przywrócony fabryczny stan rzeczy jednak taki reset nie rozwiązuje wszystkich problemów. Skasowane pliki systemowe tym nie przywrócisz, więc jak to działanie nie pomoże pozostaje Ci wgranie systemu na nowo. Też wchodzisz jak w przypadku twardego resetu do menu startowego i tam wskazujesz plik z systemem do zainstalowana.

Ty masz tablet OVERMAX OV-STREAM, a więc:
Przed wykonaniem aktualizacji proszę naładować tablet. Podczas aktualizacji zostaną skasowane wszystkie dane z tabletu oraz zawartość pamięci wewnętrznej. Do aktualizacji proszę używać kart pamięci maksymalnie do 2GB.

Instrukcja aktualizacji systemu Android. Instrukcja wgrywania systemu Android, bo tak na ogół się wgrywa ten system.

1. Proszę pobrać archiwa update.zip. Następnie proszę skopiować na kartę pamięci microSD.
2. Proszę umieścić kartę microSD w wyłączonym urządzeniu.
3. Proszę nacisnąć przycisk VOLUME (-) i POWER.
4. Po ukazaniu się logo OVERMAX na ekranie urządzenia proszę puścić klawisz POWER nadal trzymając przycisk VOLUME (-) do pojawienia się ludzika Android ze znakiem wykrzyknika.
5. Następnie należy przycisnąć VOLUME (-) i wybrać drugą funkcję apply sdcard : update.zip, następnie przycisnąć VOLUME (+).
6. Pojawi się plik update.zip, który należy wybrać przyciskiem VOLUME (-) i zaakceptować za pomocą przycisku VOLUME (+).
7. Na ekranie pojawi się komunikat Install /sdcard…
8. Po zakończeniu instalacji ukaże się komunikat Install from sdcard comlete. Instalacja zakończyła się sukcesem i możemy przyciskiem VOLUME (+) zaakceptować funkcję reboot system now.
9. W tym momencie można wyjąć kartę microSD z czytnika kart i czekać na ponowne załadowanie systemu.

Wejdź sobie tutaj na stronę producenta i tu masz instrukcje wgrywania Androida, którą zapodałem oraz pliki z aktualizacjami i systemem:
overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/tablety,c14/ov-stream,c793/#tab-2

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
24-03-2013 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spoon_r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablet Overmax Stream root
Jeśli chodzi o to jak usuwałem, to przez Settings -> Applications -> Uninstall (na tych z chińskimi znaczkami).

Postaram się zrobić ten twardy reset i zobaczę co się będzie działo.

A czy masz może pomysł jak podłączyć tego tego Hwaueii E3131 Orange Free?

Z góry dzięki za pomoc!
24-03-2013 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Tablet Overmax Stream root
Spróbuj zrobić reset a jak to nie pomoże to właśnie wgraj sobie na nowo system i wszystko będzie OK. ogólnie dziwna sprawa, że odinstalowałeś aplikację, a tu ekran przestał działać. Możliwe, że mogły zostać w jakiś sposób usunięte pliki systemowe odpowiadające za funkcjonalność ekranu.

Huawei to musisz sobie zrobić roota bo jak wgrasz na nowo system to zapewne nie będziesz miał uprawnień systemowych a one są potrzebne więc możesz unlock root programem sobie spróbować zrobić roota.
Potem spróbuj tym sposobem:
Internet z busy box.

Ewentualnie możesz spróbować tylko modem sobie ustawić jak opisano to tutaj, ale nie wiem czy to coś pomoże bez ustawiania w tablecie.
Konfiguracja niedziałającego modemu na tablecie.
24-03-2013 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spoon_r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Tablet Overmax Stream root
Tablet po przywróceniu ustawień fabrycznych działa jak nowy.
Chętnie spróbuje jeszcze raz z root'em, ale proszę o wskazówki - jak się zarootować.
Wiekszość sposobów albo nie działa, albo (ja w przypadku chińskiego programu) jest niezbyt aktualna (a chińskiego nie znam i próbowałem po omacku).

Proszę o wskazówki za które z góry dziękuję!
01-04-2013 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Tablet Overmax Stream root
Jak tylko przywracałeś ustawienia fabryczne (nie wgrywałeś na nowo ROM-u) to możliwe, że prawa administratora, które sobie już wcześniej utworzyłeś masz teraz cały czas.
Możesz sprawdzić np. tak: jak sprawdzić czy jest root.

Ewentualni innym programem MoboRobo chyba pokazuje czy jest root oraz inne podobne programy. Ponadto jak masz roota to przez jakiś manager plików jak wejdziesz do katalogu systemowego to możesz robić wycinanie/wklejanie, modyfikowanie plików więc to już oznacza, że masz pełne prawa.
Więc sprawdź to bo może nie musisz nic więcej już robić.

Oprócz tego ZuoDaashi jest Unlock Root, SRSroot ktoś teraz tutaj dodał informacje o tym programie. OneClick też taki program ma opcję rootowania, ale on wg mnie ma najmniejsze szanse na poradzenie sobie z problemem.
Więc masz w zasadzie różne narzędzia musisz je tylko przetestować.
Ewentualnie pobrać wersję tego Dashi taka jaka jest w poradniku i postępować wg wskazówek. Może wcześniej coś źle zrobiłeś.
Już wiesz jak odwrócić wszystko więc jak coś masz opcję powrotu do stanu wyjściowego.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
01-04-2013 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,994 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,098 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,369 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,289 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości