-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
badboy84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Witam wszystkich forumowiczów.

Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ nie znalazłem tego modelu tabletu w konfiguracji z tym modemem.

Niedawno stałem się właścicielem tabletu Overmax OV-TB-09E ( E jest to info z obudowy w ustawieniach -> informacje o tablecie jest wpisany model OV-TB-09C). Mam modem Huawei E353 z kartą Aero2 niestety po podłączeniu do Tableta dioda na modemie zmienia się na niebieską i dalej pojawia się problem ponieważ nie ma dostępu do internetu.

Chciałem ustawić APN ale w ustawieniach sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej.. mam jedynie 3 opcje: Ethernet, VPN, Przenośny punkt dostępu nie ma zatem ustawień sieci komórkowych. Jak poszperałem po forach może to być spowodowane wersją Androida ( moja 4.1.1), jak ludzie podają ujawnia się ta opcja podczas podłączenia modemu kompatybilnego z Tabletem.

Postanowiłem spróbować opcji przedstawionych na forum:

1. Przeprowadziłem root androida programem Unlock Root ( ZuoDashi oraz SuperOneClick nie dały rady)
2. Root sprawdziłem poprzez aplikację Root Checker Pro i system jest zrootowany
3. zainstalowałem busybox oraz UMTS Manager - niestety nie wykrywa modemu czyli nic się nie dzieje
4. Nie poddając się zainstalowałem PPP Widget - po podłączeniu modemu na widgecie pojawia się informacja ,, Sterownik nie..":facepalm:

Czy macie może jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?
12-02-2013 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Ooo overmax to jest sprzęt, który rzuca kłody pod nogi. Może Twoja nowsza wersja z andkiem 4.1 jest już OK, ale te starsze typy były udane ;-)

A więc tak na forum jest jeszcze inny sposób
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1048
ale on dotyczy 2.3 andków, ale możesz spróbować może zadziała.

Wydaje się, ze masz uprawnienia admina możesz sprawdzić ręcznie
http://darmowyinternet.net/forum/thread-249.html

Co do tego pokazywania się sieci komórkowe ktoś pisał taki miał problem, ale już nie pamiętam jak to rozwiązał. Może fatycznie się pokazuje jak modem jest wykryty.

Może w UMTS Manager spróbuj pozmieniać porty. Ogólnie z takim modemem to te programiki sobie radzą. Wiem to bo przerabiałem, ale na innych modelach tabletów.

Wiem, że wyszły nowsze wersje pppwidget oraz busybox. Może spróbuj z najnowszymi jak masz starsze jakieś wersje.

Tyle od siebie mogę doradzić.
12-02-2013 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Jak pisze sterowników brak, nie ma czy coś takiego to najczęściej jest to przyczyna błędnie zainstalowanego busyboxa.
Spróbuj dokładnie zainstalować wszystko, może coś jednak zrobiłeś źle przy instalacji.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
12-02-2013 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
badboy84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Dzięki Panowie za zainteresowanie.

Jeżeli chodzi o busybox to zainstalowałem najpierw starszą wersję ale coś z nią było nie tak więc przwróciłem ustawienia fabryczne powtórzyłem wszystko od początku i zainstalowałem najnowszy busybox jaki jest dostępny.

Fakt mam nie najnowszą wersję ppp widget więc jeszcze spróbuję zainstalować najaktualniejszą jaka jest dostępna może coś pomoże. A jak nie to jeszcze przetestuję ten sposób podany przez kolegę na system Andka 2.3.

O wynikach swoich postępów oczywiście napiszę w tym wątku.
13-02-2013 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Poprawnie zainstalowany bysybox powinien rozwiązać problem. Z modemem Huawei e353 sobie radzi bezproblemowo.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
13-02-2013 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Zainstaluj dobrze te bysyboxy i inne potrzebne programiki, jak nie pomoże możesz spróbować tym sposobem, który opisałem, ale nie daję gwarancji, że akurat to pomoże na systemie 4.1.
13-02-2013 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
badboy84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Witam ponownie.
Nadal nie udalo mi sie odpalic internetu na tym tablecie z modemem Huawei E353.

Chcac wszystko dobrze skonfigurowac musialem oprzec sie o wgranie fabrycznego softa od poczatku- pobralem ze strony overmax i zrobilem wg
. Zmaieszczonej tam instrukcji.
Nastepnie :
1. root za pomoca UnlockRoot
2. Instalacja smart busy boxa
3. Dzieki aplikacji root checker sprawdzilem czy root i busy box sa dobrze zainstalowane i wynik jest ok.
( sprawdzilem jeszcze tym terminatorem jak kolega radzil powyzej)
4. Zainstalowalem Umts Managera oraz ppp widget

Tablet nadal nie widzial modemu (ppp widget - brak sterownikow)

Jezeli chodzi o metode na androida 2.3 podzialalem root explorerem i w zasadzie na koncu sie zatrzymalem poniewaz w Ustawienia->Sieci zwykle i bezprzewodowe -> brak opcji ustawienia APN tak jak wspomnialem Jest tam tylko Ethernet, VPN i Przenosniy punkt dostepu.

Niemniej zorganizowalem modem Huwei e169 i odrazu po podlaczeniu ppp widget zadzialal-> wystarczylo w ustawieniach wpisac w apn darmowy.

kliknalem polacz i nareszcie dziala.

Wiec gdyby ktos mial taki modem i by nie funkcjonowal to wg. Powyzszego przeprowadzic zabieg ibdzie dzialac.

Na E353 niestety mnie sie nie udalo.
Dziekuje za sugestie pozdrawiam. Pisze bez Polskich znakow wiec mam nadzieje ze czytanie nie bedzie zbytnio meczace.
15-02-2013 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Nie udało Ci się zapewne z tym E353 bo to HiLink (koledzy nie zauważyli, że o taką wersję modemu chodzi) on jest widziany jako karta sieciowa stąd tablet normalne jej nie mógł widzieć, a poprzez te bysyboxy i pppwidgety też nie dało się z tego powodu nic zrobić.
15-02-2013 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mac8126 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem tabletu OV-BaseCore9.
W ustawieniach systemu jest informacja o modemach 3g jakie ten tablet obsługuje (3g support list). Zakupiłem huawei E353 (Z sieci play) który jest na tej liście i nie działa z w/w tabletem (z laptopem działa bez problemu),a powinien.Próbowałem z rootować tablet wszystkimi sposobami ,ale nie można znaleźć również sterowników do tego urządzenia w sieci:
USB\VID_2207&PID_0010&REV_0222&MI_01
USB\VID_2207&PID_0010&MI_01
Proszę o pomoc w w/w sprawie.Czy udało się komuś przeskoczyć ten lub podobny problem.

Pozdrawiam
Maciek
30-05-2013 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #10
RE: Tablet Overmax OV-TB-09E modem Huawei HiLink E353
Tych modemów E353 trochę było niby te same, ale różne wersje z różnymi identyfikatorami więc pewnie masz wpisaną obsługę, któregoś z tej listy, ale nie tego co akurat masz w rękach:
dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G
Zobacz na liście ile nich było.
Gdybyś popatrzył na poradnik Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 mógłbyś spróbować wyciągnąć plik 3G_dongle.cfg aby sprawdzić jakie ma modem E353 dane wpisane, głównie identyfikatory, porównać z tymi jakie ma modem i jak są inne na modemie wprowadzić do pliku konfigurując plik pod modem, który masz. Dla kogoś kto jest w temacie jest to szybko do sprawdzenia dla kogoś innego trochę zawiła sprawa.
A jak sami producenci podają nie jest nigdy pewne, że wymieniany modem będzie działał:
[Obrazek: goclever_tab_t76.jpg]

Tak więc możesz podziałać tym sposobem Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów wszystko jest w dziale Tablety i Smartfony.
Wcześniej jednak musisz mieć roota. Jak nie masz sterowników to tym je doinstalujesz aby system widział:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...owsach_231
Wymienionym wyżej linkiem zainstalujesz drivery do tabletu. na 100%.

Potem root. Masz tutaj już chyba z 5 sposobów. Jeśli to Android ICS albo JB to tym prościutkim tutkiem powinieneś uzyskać konto admina, ewentualnie innymi sposobami musisz próbować.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...awodza_511
30-05-2013 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,746 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,098 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,073 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości