-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Overmax OV-Stream (b) - problem ze sklepem
hologramm68 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Overmax OV-Stream (b) - problem ze sklepem
Juz nie mam siły nie mogę zsynchronizować (NOWEGO) tabletu z kontem Play:

1. założyłem konto mailowe na Gmailu
a) tam sie loguje z kompa stacjonarnego

2.tablet widzi siec WiFi

3. mogę wejść na konto Gmaila z przeglądarki w tablecie - loguje się

4..ale jak wchodzę w logowanie do aplikacji Gog Play ,prosi o podanie istniejącego konta i hasła, potem mieli ,mieli i za każdym razem wyskakuje taki komunikat

Nie można nawiązać stabilnego połączenia z serverem
Może to być tymczasowy problem lub urządzenie z systemem Android może nie być dostosowane do usług transmisji danych


- co im coś padło czy jak ? drugi tablet ( inny ) sie komunikuje i ściąga ten nie może

albo JESTEM PRZEMĘCZONY ALBO ZDEZORIENTOWANY

aaa zresetowałem juz raz tablet, nic nie pomogło, co radzicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2013 22:59 przez Admin.)
17-04-2013 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: tablet Overmax OV- Stream(b) -PROBLEM
Problem może wystąpić kiedy np. urządzenie nie jest wpisane na listę obsługiwanych przez sklep.
Cytat:Obsługiwane urządzenia

Poniżej wymieniono urządzenia, które obsługują Google Play. Lista jest uporządkowana alfabetycznie według nazwy producenta. Możesz również wyszukać na tej stronie swoje urządzenie (PC: Ctrl+F, Mac: Command + F).

W przypadku wystąpienia problemów z witryną lub aplikacją Google Play upewnij się, że Twoje urządzenie znajduje się na tej liście. Jeśli go nie ma, być może masz nowy model lub urządzenie zostało pominięte z innego powodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czy urządzenie obsługuje Google Play, lub uzyskać pomoc, skontaktuj się z jego producentem.

Link do listy obsługiwanych urządzeń przez Google Play.

Swego czasu użytkownicy takiego modelu Manta MID 14 mieli podobny problem, ale nie tylko oni. W przypadku Manty problem był błahy adres IP serwerów Google Play został w tablecie wpisany na sztywno, a się zmienił przez co występował problem. Rozwiązaniem była aktualizacja, którą opracował serwis do tabletów.

Google Play problem ze sklepem i logowaniem.
Na jednym z angielskich for podano taki sposób:
Cytat:Otwórz etc/hosts i edytuj plik hosts:
127.0.0.1 localhost
#74.125.93.113 android.clients.google.com
Trzeba dodać znaczek # przed niepoprawnym adresem IP Google i po sprawie. Teraz ten adres na nic już nie wskazuje stad problem, ale musisisz mieć uprawnienia administratora (root) aby robić operacje na plikach systemowych.
U mnie na tablecie kiedy podglądam taki plik mam tylko coś takiego:
[Obrazek: problemsklepplay.png]

A tabletu na liście zgodnych nie mogłem znaleźć więc faktycznie to działanie powinno pomóc.
Jeśli jednak nie masz praw administratora szukaj na stronie swojego producenta aktualizacji tam na pewno już dodali łatkę rozwiązującą dany problem.

A to, że jeden działa drugi nie to u mnie tego adresu IP nie było więc najprawdopodobniej w tym tkwi problem, że masz wpisany na sztywno IP, które wpisz sobie w przeglądarce a nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Tak więc zmień i sprawdź sam sposób, który podałem albo szukaj łatki na stronie producenta urządzenia.

Jak naprawisz daj znać co pomogło będzie wiadomo dla innych bo ten problem co rusz mają inni posiadacze tabletów.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
18-04-2013 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hologramm68 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: tablet Overmax OV- Stream(b) -PROBLEM
wszedłem na stronę Overmaxa, faktycznie kilka rzeczy tam jest ale nie opisane czego DOKŁADNIE DOTYCZĄ ,z jakiej daty ITD , poza tym proces wgrywania jak na mnie lekko zamotany bo nie bawię sie programowaniem na co dzień, więc trochę sie obawiam czy coś nie popsuję bardziej :0 ALE POCZEKAM ZOBACZYMY CZY COS ODPOWIEDZĄ I KIEDY

tu podaje co tam mają:

http://www.overmax.pl/pl/katalog-produkt...793/#tab-3

http://www.overmax.pl/pl/katalog-produkt...793/#tab-3
18-04-2013 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #4
RE: tablet Overmax OV- Stream(b) -PROBLEM
A więc na stronie masz plik z aktualizacją i rozwiązaniem problemu z niedziałającym sklepem Google Play.

Instrukcja aktualizacji tabletu (to dotyczy Twojej wersji) jest opisana w Tym wątku:
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid2566
Pobierz sobie z tych linków, które podałeś tą aktualizacje OV-Stream System Update, a potem postępuj wg wyżej wymienionej instrukcji aktualizacji, którą podałem w linku.

Ogólnie sprawa dotyczy zmodyfikowania pliku, który podał WiFi. Edytując plik host w system/etc/ zrobisz dokładnie to samo, co aktualizacja. Ona zawiera katalog META-INF pliki manifestu, instrukcje aktualizacji oraz właśnie plik host, który jest zamieniany. Czyli jak masz roota możesz sobie sam zamienić plik, albo zeedytować tak jak podał WiFi i będzie to samo. Albo właśnie zaktualizować sobie wg instrukcji, którą podałem w linku wyżej.
To jest to co zawiera pliczek z aktualizacją.
[Obrazek: host_android_google_play.png]

Tyle i problem ze sklepem Google Play powinien zostać rozwiązany.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
18-04-2013 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,071 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,324 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,100 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,073 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości