-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Manta MID08.
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Tablet Manta MID08.
Polecenie:
AT^GETPORTMODE
Odpowiedź:
AT^GETPORTMODE

^GETPORTMODE: TYPE: WCDMA: huawei,MDM:0,PCUI:1,DIAG:2,NDIS:3,CDROM:4,SD:5

OK

Polecenie:
AT^SETPORT?
Odpowiedź:
AT^SETPORT?

^SETPORT:A1,A2;1,2,3,16,A1,A2

OK

Polecenie:
AT^SETPORT=?
Odpowiedź:
AT^SETPORT=?

^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:B: FINGER PRINT
^SETPORT:D: MMS
^SETPORT:E: PC VOICE
^SETPORT:1: MODEM
^SETPORT:2: PCUI
^SETPORT:3: DIAG
^SETPORT:4: PCSC
^SETPORT:5: GPS
^SETPORT:6: GPS CONTROL
^SETPORT:16: NCM

OK
13-11-2012 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Tablet Manta MID08.
Wydaje się być OK i tak jak pisze w poradniku. Ja ten tablet mam w domu i używałem E353 podpinałem E3131 i nie było żadnych problemów.

Może prądowo manta nie wyrabia, wersja wersji jednak nie równa. Nie mam zastrzeżeń, co do Chińskich tabletów i smartfonów przez ostatnie kilka miesięcy przeszło mi trochę sztuk i z żadnym nie miałem problemów. Produkowane są tak samo jak markowe urządzenia z tym, że te mniej znane dużo tańsze.

Na forum manty wyczytałem, że
Cytat:...zauważyłem dziwną rzecz. W miejscu gdzie mieszkam mam tylko zasięg 2G, tablet się wiesza w chwili gdy złapie nadajnik 2G, dziś dla testów pojechałem w okolice nadajników 3G i podłączyłem modem, ani jednego zawieszenia się tabletu, na różnych kartach SIM (plus, orange, aero2), ale łapał zasięg 3G.

Nie wiem, co Ci doradzić, bo może to wina któregoś ze sprzętu, że tak Ci się dzieje.
Spróbuj wyłączyć 2G (nie wiem dokładnie czy to się da) gdzieś kiedyś tak doradzali, ale już nie mogę sobie tego przypomnieć. Poszukaj w opcjach może tam jest coś takiego.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
13-11-2012 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Tablet Manta MID08.
Witam
Wczoraj oddałem tablet na reklamację i dali mi od ręki nowy liczyłem że tablet jest wadliwy ale po podłączeniu modemu dalej to samo wiesza się ( czyli tablet Manta mid08 można wykluczyć tak myślę ) dodatkowo mam jeszcze taki problem po skonfigurowaniu tabletu i modemu na nowo jak jeszcze się nie zawiesi nie chce połączy się z siecią Aero 2 miga niebieska dioda a tablet nie widzi Aero 2, czy jest jakiś modem który nie trzeba ustawiać tylko działa od razu po włożeniu karty Aero 2 i podłączeniu do manty mid 08 ?
14-11-2012 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #14
RE: Tablet Manta MID08.
Nie wiem, co Ci doradzić. Może modem jest jakiś felerny i na tablecie wywołuje problem. Mam ten tablet były podpinane E3131 i E353 i u mnie nie było żadnych takich problemów.
Co do tego niebieskiego migania i problemu z połączeniem. Sprawdź czy masz załączone w ustawieniach opcje debugowania, jeśli tak to wyłącz opcje debugowania i uruchom tablet od nowa mając cały czas podpięty modem. Spróbuj tak może pomoże.
Dziwne jest też to, że robiłeś raz jeszcze, a teraz nie możesz się połączyć. Może źle coś zrobiłeś, źle ustawiłeś sprawdź dokładnie.

Co do innych modemów sprawdź tam w tym oryginalnym pliku 3g_dongle, jakie masz wyszczególnione modemy. Te wpisane przez producenta powinny działać, (chociaż nie zawsze też działają po wpięciu w tablet).

Weź sobie może jeszcze pożycz od kogoś inny modem (na pewno ktoś ma ze znajomych), ale musisz ustawić mu porty. Mógłbyś nawet w sklepie/salonie, np. idziesz do Playa bierzesz E353 czy E3131 i wpinasz. Tylko wcześniej musisz ustawić w pliku 3g_dongle numery portów dla modemów prosto z fabryki (ppp_port, at_port), ale to też nie daje gwarancji, bo ogólnie tablety te z tym androidem 4.0 chcą, aby modem był na pozycji 0, jak jest inaczej to nawet jak w tablecie masz ustawiony poprawny port dla MDM, ale inny niż 0 to tablet nie widzi modemu.

Musisz potestować różne kombinacje i jakoś dojdziesz. Tak jak piszę sam mam ten tablet i nie miałem problemów. Po ustawieniu tak jak jest w instrukcji wszystko mi działa.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 00:23 przez veyro.)
15-11-2012 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #15
RE: Tablet Manta MID08.
jest już aktualizacja do androida 4.0.4

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2012 16:05 przez android.)
20-11-2012 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Tablet Manta MID08.
Wgrałem 4.0.4 działa bez problemu ktoś pisał że godzina się przestawia ale u mnie wszystko działa bardzo dobrze , liczyłem że przestanie się zawieszać z modemem Huawei E 3131 i niestety klapa dalej się wiesza potwierdzam że Manta Mid08 działa na E3131 nie trzeba nic wgrywać . Dziwi mnie dlaczego po wgraniu 4.0.4 połączył się z Aero2 i działał , następnego dnia od pierwszego razu zaczą się wieszać i to z kilkanaście razy tak jak pisałem wcześniej tablet manta Mid08 wymieniłem na nowy i to nie pomogło został tylko modem do wymiany tylko że na kompie działa rewelacyjnie tak mi się wydaje że jak za długo miga modem na zielono ( szuka sieci ) to wtedy na 100% się zawiesi a kolejne razy to już norma.
20-11-2012 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #17
RE: Tablet Manta MID08.
Ja ostatnio jak ustawiałem modem E353 (źle poustawiałem) to mi się też tablet wieszał w ogóle w cały świat. Zresetuj sobie ten modem E3131 do fabrycznych ustawień. On już jest w bazie 4.0.4 więc nic nie trzeba dopisywać.

Cytat:Dziwi mnie dlaczego po wgraniu 4.0.4 połączył się z Aero2 i działał

Jak podrzuciłeś plik z apenami to miałeś wpis do Aero2. Standardowo musisz go dodać ręcznie. Jak robiłeś aktualizację to nie wiem czy jest tam opcja, że można coś z poprzedniego androida zostawić, ale ona chyba wszystko stare usuwa, a wgrywa nowy ROM tak, więc chyba masz wszystko na czysto, żadnych pozostałości po starym sofcie.
Podejdź do Playa teraz modemu nie musisz przestawiać powinien działać w tablecie zaraz o wpięciu, więc sprawdzisz sobie inny modem. Bo może to faktycznie ten modem szwankuje.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
20-11-2012 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Tablet Manta MID08.
Która komenda jest poprawna do ustawień fabrycznych E3131 pytam bo parę dni temu robiłem i wywalało mi ERROR , a tak przy okazji czy modem E 3131 jak jest podłączony do tableta powinien się grzać u mnie jest dobrze ciepły a jak jest podłączony w laptopie to jest zimny ?
20-11-2012 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #19
RE: Tablet Manta MID08.
Użyj tej komendy dla E3131 i powinno być dobrze.
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"

Jak zrobisz wypnij i wepnij modem oraz sprawdź czy masz teraz tak ustawiony. Bo w tej chwili to zapewne masz tak A1,A2;1,2,3,16,A1,A2

Czy powinien się grzać? U mnie jak wisiał na kablu podpiętym do komputera też miałem wrażenie, że ten modem pod zasilaniem jakiś taki ciepławy się robił, dlatego wyciągałem go na noc z komputera. Teraz jest wpięty w router, który wisi pod dachem na strychu (lepszy zasięg i Wifi działa w większym promieniu), także tam jest chłodno, więc już tak nie da się odczuć czy się grzeje czy nie. Korzystam teraz z internetu Aero2, bo mam linię TPSA popsutą i czekam, aż naprawią. Na mobilny szybki internet nie chciałbym przechodzić, bo tam są limity, dlatego wolę pozostać na drucie z tepsy. Internet taki mobilny dobry jest właśnie pod tablet czy smartfon, więc planuję wymienić swojego smartfona na dual sim i mieć kartę z telefonem, a drugą właśnie Aero2, aby mieć internet.

Co do modemu jeszcze jakiś ciepły raczej nie problem, ale nie taki, aby wiesz plastik się topił.
20-11-2012 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Tablet Manta MID08.
Witam
miałem taką komendę - A1,A2;1,2,3,16,A1,A2 , a teraz mam taką - AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"
Tylko do tego wszystkiego chciałem dziś włączyć tablet i przycisk od włączania wcisną się do środka no i klapa nie włączę go muszę reklamować a to oznacza że dwa tygodnie nie sprawdzę czy się teraz będzie wieszał . Czy ta komenda mogła mieć wpływ na wieszanie się Mid08 ? wiem że nie tylko ja miałem taki problem.
21-11-2012 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,432 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,359 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,190 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,164 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
  Tablet Lark FreeMe i modem 3G Lark FreeNet 2.0 aczacha1 2 5,583 24-06-2014 12:45
Ostatni post: Bzyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości