-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet joy-tech pid 7901 Root
stanisław48 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet joy-tech pid 7901 Root
belt1@interia.pl
Witam,jestem nowym forumowiczem i proszą o pomoc i wyrozumiałość.Mam problem z tabletem joy-tech - PC pid 7901.Model-Generik ,Wer.oprog.1.6 , Nr.kompilacji 1.9 ,Wer.jądra 2.6-29-00236-g4f8dbbb-dirty ,ARM 926 ,orginał WMT 1.9-710CU .Mianowicie wgrałem WMT 2.1.2_105.System się uruchamia i wyświetla ikony ,po przyciśnięciu menu,ekran dotykowy jest martwy. Wgrywałem poprzez karte SD ,kabel usb nie działa.Chciałbym powrucić do stanu orginalnego lecz niewiem czy da się to zrobić. Licze na waszą pomoc.Plik orginalny posiadam na karcie SD.Jeśli zrobię twardy reset, to myślę że startnie z karty ale jak wykonać ten twardy reset to niewiem.
19-12-2012 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Jak masz poprzednią wersję zrób tak jak robiłeś upgrade do wersji nowszej. Wrzuć na kartę starszą wersję i niech zgra starą zastępując tę nową.
Jest jeszcze w opcjach tabletu przywracanie fabryczne czy coś takiego, ale tam się nie dostaniesz więc możesz spróbować przy próbie włączenia tablety wcisnąć przycisk POWER oraz głośność (zwykle to +) to standardowa opcja w większości do przywracania fabrycznych ustawień.

To niemiecki sprzęt Jay-PC Tablet PID 7901
w instrukcji na tyle ile mogłem wyczytałem, że kiedy system nie działa prawidłowo można zrobić
reset systemu, przycisk reset (obok wejścia zasilania).
Ale nie wiem czy to pomoże bo pewnie chodzi tylko o tę małą dziurkę.
Możesz spróbować ewentualnie tak jak napisałem wyżej.
19-12-2012 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanisław48 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Witam kolege.Upgrade niemogę zrobić gdyż ekran dotykowy niedziała i z pozycji karty SD uruchomić plik niemogę.Po przeprowadzeniu prób Power/+volume ,tablet nieuruchamia się.Po przyciśnięciu Power normalnie tablet uruchamia się lecz ekran dotykowy niedziała,i wtym cały problem.Chodzi o uruchomienie pliku z karty SD.Może jest jaki program na sd samouruchamiaiący plik upgrade.Lub inny sposub twardego resetu.Pozdrawiam.
19-12-2012 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #4
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Jak ja miałem taki model i wgrywałem na nowo androida to robiło się botowalną kartę sd wsadzało do czytnika uruchamiało tablet i czekało aż się na nowo android zainstaluje. Także nie wiem co u Ciebie jeszcze trzeba wcisnąć aby Ci zaczęło instalować andka, myślę że źle zrobiłeś botowalną kartę sd

można także rozkręcić tablet wyjąć kartę sd i przekopiować tam cały system tylko że trzeba mieć taką kopie

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2012 19:41 przez android.)
19-12-2012 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
(19-12-2012 18:54)stanisław48 napisał(a):  Witam kolege.Upgrade niemogę zrobić gdyż ekran dotykowy niedziała i z pozycji karty SD uruchomić plik niemogę.Po przeprowadzeniu prób Power/+volume ,tablet nieuruchamia się

A może Power/-volume, np w Fergusonie żeby wejść do trybu serwisowego trzeba jednocześnie przytrzymać ok 3 sekund -volume i power
19-12-2012 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #6
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Zrób tak jak napisał stanley, może też za krótko trzymałeś te przyciski. Ponadto jak robisz coś takiego to ekran nie jest Ci potrzebny. Odpalasz procedurę np. poprzez te przyciski, albo poprzez załadowną kartę z softem do zgrania na tablet i tablet już sam wszystko robi automatycznie.
Różne kombinacje przywracania fabrycznych ustawień, wgrywania firmware mogą być na różnych tabletach, ale te z power to najczęściej spotykana opcja trybu serwisowego.
Pokombinuj.
19-12-2012 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanisław48 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Witam kolegów i dzięki za zainteresowaniem się moim tematem .Wszystkie kombinacje przycisków zrobiłem jak tylko mogłem we wszystkie strony i NIC system wstaje pulpit normalny zewszystkimi folderami.Jestem załamany,firmware ściągnołem i wgrałem ze strony WWW://testlabor.eu .versje 2.1,są tam 3versje i ta versja 1.9 ktora była orginalna w tablecie. tablet jest nowy bez gwarancji mało używany , długo leżał na półce gdyż był bezużyteczny ztymi funkcjami orginalnymi. Wten sposób powstała myśl aktualizacji firmware. No i dno.A jeszcze jedno,gdy się uruchamia niema ikony androida tylko pokazuje błyszczący napis "LOADING"
20-12-2012 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Trochę nie rozumiem.
Napisz jak wgrałeś nowy soft. Wrzuciłeś to na kartę, odpaliłeś tablet i android już sam zrobił automatycznie wszystko bez jakiegokolwiek Twojego udziału?
Czy może wgrywałeś nowszy soft inaczej?

Co do ikony przy uruchamianiu mniejsza z tym może być i tak, że będzie inne dziwne logo.

Cytat:długo leżał na półce gdyż był bezużyteczny ztymi funkcjami orginalnymi.

To przez nowe aktualizacje co dokładnie chciałeś jeszcze w nim mieć? Robiłeś to pod kątem może internetu, aby może jakiś modem na nim uruchomić?
Napisz dokładnej jak zrobiłeś aktualizacje do nowszej wersji. Może obierzemy metodę powrotu do starszej wersji wracając tą samą drogą.
20-12-2012 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #9
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
MUSISZ ZROBIC BOTOWALNA KARTE SD przekopiowac folder android na karte pobrany ze stronki ktora podales wlozyc karte do tabletu uruchomic go i czekac az sie android zainstaluje. jak nie masz opisu jak robic botowalna sd to tu napisz a podam dokladny opis. Nic innego nie wykombinujesz bo na procesory z Twoim tabletem wgrywa sie poprzez BOTOWALNA SD

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
20-12-2012 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanisław48 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Tablet joy-tech pid 7901 Root
Witam wszystkich zainteresowanych.wyczytałem na jakimś tam forum że tablet może pośiadać wewnętrzny ponkt USB. Rozebrałem i moim oczom poiawiło śię gniazdo (nieraz mogą być cztery punkty i masa obok) wic podlutowaem kable y gniaydem normalnego USB do istniejcego mini USB. Podlaczlem IR*mysz.Kursor pojawil sie automatycznie.Moge teraz operowac na plikach.Niewiem jak uruchomic plik z rootem poniewaz pokazuje mi jako plik do odczytu(nie otwiera sie) moze ma ktos poomysl jak ominac .Czekam na pomysly.Korzystajac z forum życzę wszystkim zdrowia.szczęścia i radości i mądrości życiowej.
24-12-2012 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,999 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,101 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,454 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,291 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości