-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet GoClever r105bk a internet
monikamiak84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet GoClever r105bk a internet
Witam

to mój pierwszy post dodam że dostałam tablet goclever r105 , nie mam pojęcia o systemie android wiem że posiadam androida 4.1.1 chciałam bym podłączyć internet mobilny który posiadam iplus z modemem zte mf669 , po podłączeniu modemu po tablet przez usb pokazuje że karta sim jest uszkodzona. a modem świeci się na niebiesko . czy da się coś z tym zrobić czy może lepiej kupić modem Goclever 3G USB i jakiś inny internet na kartę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2013 23:56 przez Admin.)
15-02-2013 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: tablet goclever r105bk a internet
To pewnie Twój model tabletu http://goclever.com/pl/pl/goclever_r105bk#description

Tutaj masz opis z GoClever instrukcja sprawdzania kompatybilności modemu
http://goclever.com/pl/pl/goclever_tab_7500#support

Tutaj masz też pokazane sprawdzanie kompatybilności http://darmowyinternet.net/forum/thread-205.html
i jak się konfiguruje APN w urządzeniach Android.

Jak możesz stworzyć APN (jak wyżej wypełniają Ci się pola MCC MNC automatyczne to znaczy, że modem jest widziany prawidłowo).

To jest modem 3G (dobrze nie sprawdzałem) HSPA+ więc jak powyższe wskazówki będą świadczyć, że modem nie jest wykrywany tablet go nie widzi musisz dodać obsługę modemu sama do tabletu.
Takim łatwiejszym sposobem na internet w tablecie z modemem 3G jest wykorzystanie busyboxa popatrz jak opisane jest to tutaj http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html

Na stronie GoClever masz jakąś informację o aktualizacji można zrobić upgrade, jeśli masz starszy soft na tablecie. Nowsze wydanie może ma obsługę Twojego modemu więc można sprawdzić czy aby ta aktualizacja nie będzie miała też modemu ZT MF669.
http://goclever.com/pl/pl/goclever_r105bk#support

Komunikatem z kartą się nie przejmuj inaczej widzi modem Windows, a inaczej Tablet.
Kolor niebieski to znaczy, że modem jest w zasięgu (łapie sieć).

Co do kupna czegoś innego to jak już to tylko taki modem, który na 100% rozpoznaje Twój tablet. Bo kupisz jakiś inny, a okaże się, że może będzie taki sam problem z tym z którym masz. W tablecie w ustawieniach powinnaś mieć informacje jakie modemy niby Twój tablet rozpoznaje.

No, ale jak napisałem jak tablet nie widzi modemu to na 99.9% pomaga ten sposób, który Ci zaproponowałem z busyboxem. To najłatwiejsza metoda na modem w tablecie, który nie działa.
15-02-2013 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
monikamiak84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: tablet goclever r105bk a internet
nie mogę pobrać ani BusyBox, ani UMTS Manager. na laptopie używam windows 7 i nie chce mi zainstalować tego programu do roota :-(
15-02-2013 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: tablet goclever r105bk a internet
(15-02-2013 17:40)monikamiak84 napisał(a):  nie mogę pobrać ani BusyBox, ani UMTS Manager. na laptopie używam windows 7 i nie chce mi zainstalować tego programu do roota :-(

Masz tu krok po kroku na roota w tym modelu, zreszta pewnie nie tylko w tym. Widze że było robione na Win 7 32bit. Acha gdzieś czytałem ale nie pamiętam juz gdzie że modem MF669 nie wspólpracuje z tym tabletem.
http://nemezis84.wordpress.com/root/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2013 18:09 przez stanley50.)
15-02-2013 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
monikamiak84 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: tablet goclever r105bk a internet
pomimo że zrobiłam wszystko tak jak piszecie i po mimo to i tak nie działa nie wykrywa modemu :-((
15-02-2013 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: tablet goclever r105bk a internet
Jak sobie zrobiłaś tego roota i faktycznie go masz dało się zainstalować busyboxa oraz umts manager albo ppp widget to z nimi próbujesz ustawić połączenie. Nie zawsze ta metoda zadziała (problem raczej przy najnowszych modelach LTE może być), ale te 3G HSPA+ powinien obsłużyć bysybox.
Może coś źle robisz (w jednym z tych programików też ręczne wybiera się porty) ponadto musisz w nich utworzyć APN.
Zainstalowałaś najnowsze wersje bysybox oraz ppp widget, one chyba na gogle play są w najnowszych wersjach, także instaluj z tego źródła najnowszy soft.
Jak coś zrób zrzuty, napisz dokładnie jakie masz komunikaty bo tak za mało informacji i nie wiadomo gdzie stoisz.
15-02-2013 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #7
RE: tablet goclever r105bk a internet
(15-02-2013 21:14)monikamiak84 napisał(a):  pomimo że zrobiłam wszystko tak jak piszecie i po mimo to i tak nie działa nie wykrywa modemu :-((

Wspominałem że gdzies pisali że ten modem nie chce współpracować z tym tabletem. Ja miałem problem z E3131 i E173 na swoim ferdku, męczyłem sie z 3 tygodnie i wreszcie sprzedałem te modemy, oczywiście troche w plecy byłem, ale kupiłem używkę MF60, nosze sobie w kieszeni nic mi nie dynda przy tablecie. Mam internet bez problemu i jestem bardzo zadowolony. Fakt, nowy troche drogi ale zadziała na wszystkim co ma wi-fi.
15-02-2013 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: tablet goclever r105bk a internet
Stanley, ale próbowałeś dodać do obsługi te modemy czy tylko podpiąłeś, stwierdziłeś że nie wykrywa ich tablet i nic więcej nie robiłeś. Bo różnymi kombinacjami idzie zmusić tablet, aby widział modem, którego normalnie nie obsługuje z braku sterowników.

MF60 router i modem 2in1 to dobre rozwiązanie, ale trochę kosztuje, także jak ktoś potrzebuje tylko internet w domu to lepiej za 100 zł zwykły router kupić (wcześniej tylko też sprawdzić czy modem jaki mamy czy zamierzamy kupić będzie przez router obsługiwany).
15-02-2013 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #9
RE: tablet goclever r105bk a internet
(15-02-2013 22:05)zebber napisał(a):  Stanley, ale próbowałeś dodać do obsługi te modemy czy tylko podpiąłeś, stwierdziłeś że nie wykrywa ich tablet i nic więcej nie robiłeś.

To chyba jasne, bo jak można podpinać i stwierdzać przez 3 tygodnie.

Cytat:MF60 router i modem 2in1 to dobre rozwiązanie, ale trochę kosztuje, także jak ktoś potrzebuje tylko internet w domu to lepiej za 100 zł zwykły router kupić (wcześniej tylko też sprawdzić czy modem jaki mamy czy zamierzamy kupić będzie przez router obsługiwany).

To bardzo dobre rozwiązanie, sam się o tym przekonałem. W domu to raczej laptop albo blaszak a tablet z netem to po za domem i bardzo dobrze sie sprawdza, wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda bo po co utrudniać sobie życie.
16-02-2013 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,841 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,353 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,101 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,073 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
  Udany root, który nie działa, Goclever 76.2, JB 4.1.1 fakfejs 17 22,966 28-08-2015 23:35
Ostatni post: Cebu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości