-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Cavion Base 7 a modem Huawei e3131
Olimpia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Cavion Base 7 a modem Huawei e3131
Witam,
zamierzam kupić tablet Kiano Cavion Base 7. Czy będzie on współpracował z modemem Huawei e3131 z Play? Mam jeszcze starszy modem - Huawei e1752c.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
03-01-2014 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #2
Tablet Cavion Base 7 opinie
Cavion Base 7 to bardzo podstawowy tablet, biorąc pod uwagę obecność 512MB pamięci operacyjnej RAM, a także jednordzeniowy procesor, ale nie ma, co się dziwić za 150 zł nic specjalnego się nie dostanie.

Co do producenta to nie jestem pewien czy to jest produkt Kiano, bo tam nic nie ma o modelach Cavion Base, więc wygląda to jak jakiś produkt innej firmy.

Generalnie firma Kiano (moje opinie) słabo dba o swój wizerunek. Na stronie tylko podstawowe informacje o produktach nic więcej. Komuś ulegnie uszkodzeniu system nie ma skąd pobrać instalki, a nawet informacji jak samemu naprawić tablet. Dodatkowo nie ma żadnych informacji, jakie modemy firma zaleca, więc kupujący kupuje w ciemno kota w worku.

Z tego, co wyczytałem to bateria w tym tablecie ma pojemność 2800 mAh. To jest bardzo mało jak starczy na 3 godzinki zabawy to max. Niby 3h to sporo, ale podłączanie i ładowanie jednak jest trochę męczące jak się to wykonuje często. Wiem, bo mam z ubiegłego roku taki niskobudżetowy tablet, bateria nie trzyma długo, a w dodatku system po aktualizacji chodzi jak nienaoliwione tryby.

Może sprawdź inne marki dołóż 100 zł i kup coś trochę lepszego. Jak zdecydujesz się na ten model czy inny to albo musisz przed zakupem sprawdzić modem E3131 oraz E1752c czy działają albo kupić ryzykując, że nie będą współpracować i będziesz zmuszona coś sama działać, ale to nie zawsze się udaje. Ponadto jak chcesz korzystać z tabletu i modemu to bateria nie 3h będzie trzymać tylko 2h to max.

Modem E3131, pomimo, że nie jest prądożerny to jednak tej energii trochę zużywa, więc na samej baterii tablet długo nie podziała razem z modemem.

Ja bym radził, jeśli masz możliwość wziąć w sklepie ten tablet w dłonie i sprawdzać jak szybko wszystko działa, jak szybko działa przeglądarka jak szybko wczytują się strony, bo naprawdę irytujące jest, kiedy masz w domu szybki internet, a przeglądarka na tablecie otwiera stronę jakby to były czasy 10 lat wstecz. Tak działa wiele tabletów niby tanie, ale te najtańsze to są dobre dla małych dzieciaków nie nadają się one za bardzo do normalnej pracy czy zabawy. Gdybym nie miał doświadczenia z takimi urządzeniami to pewnie myślałbym, że każdy tablet działa tak samo, ale jednak różnice są i to znaczne.

Więc zanim coś wybierzesz poczytaj poradniki na necie Jaki tablet kupić? Na co zwracać uwagę? Poradniki pomogą zorientować się w temacie i na jakie parametry patrzeć no i wtedy najwyżej w sklepie przed zakupem zrób mały test czy dane urządzenie działa tak jak trzeba. Bo jak włączysz przeglądarkę, która sama się ładuje strasznie wolno to już znak, że ten tablet będzie pożerał tylko cenny czas.

Na pytanie czy z danym modemem będzie on współpracował nie potrafię odpowiedzieć, bo na necie nawet nie wiadomo gdzie szukać informacji o tym modelu, ale pewnie tego modemu E3131 tablet nie pociągnie, chociaż mogę się mylić, więc jak się zdecydujesz poproś sprzedawcę, aby sprawdził czy ten lub inny modem tablet od razu wykrywa. Wtedy będziesz wiedzieć na 100% jak jest.
03-01-2014 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #3
RE: Tablet Cavion Base 7 a modem Huawei e3131
Na necie też właśnie nie widziałem sam zbyt wiele informacji o tym modelu, także trudno powiedzieć coś więcej. Nie można też znaleźć dokładnej specyfikacji. Na necie widziałem zaś pudełka z nazwą Cavion więc to chyba nie jest marka Kiano. Sam dołożyłbym coś więcej i kupił inny jakiś bardziej markowy sprzęt bo te najtańsze to faktycznie podczas używania dają o sobie znać.
Jak już postanowiłaś zakup to najlepiej podczas zakupu sprawdzić działanie modemu (można wziąć od kogoś i iść z nim do sklepu) jak zadziała i będzie wszystko śmigać wtedy się decydować na zakup inaczej to zakup na ślepo.
03-01-2014 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,060 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,781 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Zablokowany tablet base aga... 2 4,402 26-10-2017 15:28
Ostatni post: grzeczny
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,161 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,129 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości