-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrypcja zabezpieczeń wygasła na Windows 10
Malaga Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Subskrypcja zabezpieczeń wygasła na Windows 10
Czy ktoś spotkał się z takim może nie jakimś wielkim, ale jednak irytującym problemem na Windows, że po testach jakiejś aplikacji i jej odinstalowaniu system ciągle o niej przypomina? Ostatnio używałam programu antywirusowego (darmowa wersja testowa) ESET NOD32 Antivirus na swoim komputerze z systemem Windows 10, ale skończył mi się czas testów, także postanowiłam odinstalować ten program i wrócić do standardowej ochrony jaką posiada Microsoft Windows 10, a mianowicie Windows Defender. Jednak po odinstalowaniu aplikacji ESET Antywirus mam za każdym razem po uruchomieniu irytujący komunikat:
Subskrypcja zabezpieczeń wygasła
Twoja subskrypcja programu ESET NOD32 Antywirus 8.0 wygasła. Odnów subskrypcję lub odinstaluj oprogramowanie zabezpieczające. Po dezinstalacji usługa Windows Defender zostanie włączona automatycznie, aby chronić Twój komputer.

Znajdź w trybie online aplikację pomagającą chronić komputer.


[Obrazek: subskrybcja_windows10.jpg]

Kiedy klikam odinstaluj otwiera mi się panel sterowania oraz opcja dodaj/usuń programy jednak tam wspomnianego programu już nie ma bowiem został odinstalowany. Chyba pozostały jakieś wpisy (śmieci) po aplikacji ESET i teraz mam taki komunikat na powitaniu O matko

Ktoś coś może doradzić? System czysty, fajnie śmiga nie chcę nic tam modyfikować ani instalować na nowo.
25-01-2016 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pele Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Subskrypcja zabezpieczeń wygasła na Windows 10
Ten błąd z subskrypcjami to błędnie pozostawione wpisy po programie i stąd system myśli, że aplikacja już wygasła, a w rzeczywistości jej już nie ma. Jeśli pojawia się taki błąd w systemie Windows 10 to należy użyć jakiejś aplikacji, która czyści (sprząta) pozostałości po odinstalowanych programach i grach w komputerze.

Jeśli chodzi o ESET to można to wykonać w następujący sposób.

1. Pobieramy narzędzie ESETUninstaller i zapisz je np. na Pulpicie. Aplikacja usuwa wszystkie wpisy utworzone przez aplikacje ESET. Programu nie uruchamiamy w normalnym trybie, ale w trybie awaryjnym.
Kod:
download.eset.com/special/ESETUninstaller.exe

2. Uruchamiamy ponownie komputer w trybie awaryjnym (link do opisu jak uruchomić tryb awaryjna na Windows 10).

3. Jeśli mamy uruchomiony tryb awaryjny w Windows kliknij dwukrotnie na ikonę wcześniej pobranego narzędzia ESETUninstaller.

4. Po uruchomieniu programiku ESETUninstaller, zapyta nas czy chcemy kontynuować pracę, należy nacisnąć przycisk Y na klawiaturze, aby kontynuować jego działanie.
   

5. W dalszej części narzędzie deinstalacyjne przeskanuje nasz komputer w poszukiwaniu pozostałości po aplikacjach ESET i wyświetli o tym informacje. Należy wybrać liczbę która będzie przypisana do nazwy produktu (najczęściej 1), a następnie klikamy Enter.
   

6. Upewniamy się, że chcemy odinstalować program z naszego systemu operacyjnego i naciskamy Y.
   
Zostanie też utworzony plik ~ESETUninstaller.log (jest on tworzony w miejscu gdzie znajduje się samo narzędzie do deinstalacji). Program zostanie odinstalowany automatycznie i zostanie wyświetlona informacja: Uninstallation finished successfully.... Naciskamy dowolny klawisz i kończymy proces czyszczenia po ESET.

7. Po udanym czyszczeniu uruchamiamy komputer na nowo.

Pomysł Jeśli poszłoby coś nie tak i będziemy gdzieś mieli Enter sequence number of AV product... musimy powtórzyć czyszczenie jeszcze raz.

Po tych czynnościach komputer nie powinien już pokazywać ww. komunikatu, że Subskrypcja zabezpieczeń wygasła.

Jeśli będą inne jakieś problemy z ESET Uninstaller wszystko jest zapisane w pliku ESETUninstaller.log także jak coś możemy czytać i szukać tam problemu niepowodzenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016 19:57 przez Pele.)
25-01-2016 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Poważna luka w systemie Windows AbuDabi 0 2,979 13-11-2014 15:21
Ostatni post: AbuDabi
Ostrzeżenie Podejrzane zachowanie na Windows 8 alicja 2 8,695 09-05-2013 16:27
Ostatni post: ZakoPower

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości