-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Witam, wie ktoś gdzie sprawdzić ilość przepracowanych godzin w tablecie Lenovo S 6000?

[Obrazek: 7520737262.png]
17-12-2014 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Belau Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Nie ma ogólnie dostępnych, łatwych i kompleksowych narzędzi badających stopień zużycia sprzętu (ilości przepracowanych godzin) dla tabletów czy smartfonów. Jest coś takiego jak SmartChk program kontrolujący kondycję sprzętu i pozwalający przetestować różne kluczowe cechy urządzenia. Ale SmartChk czy inny podobny program nie odpowiedzą na Twoje pytanie jak długo czy ile godzin łącznie urządzenie (tablet, smartfon) już pracowało.

Jak wgrywasz ROM, odblokowujesz bootloader to takie działania są odnotowywane i zapisywane, które może odczytać producent po to np., aby kiedy oddasz sprzęt do serwisu mógł stwierdzić czy sam namieszałeś czy to sprzęt się zepsuł.

Ilość przepracowanych godzin w dyskach się da zweryfikować, ale już w tablecie czy smartfonie... może kiedyś powstaną rozwiązania, ale jak na razie nic takiego nie ma. Bynajmniej sam się z czymś takim nie spotkałem.

Jest oczywiście możliwość sprawdzenia jak długo ile godzin pracuje tablet, smartfon Ustawienia - Informacje o telefonie - Czas działania, ale to działa na zasadzie licznik liczy od cyklu do cyklu. Więc jak wyłączysz urządzenie i włączysz je na nowo licznik się zeruje.
17-12-2014 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Aha no i o cykl mi właśnie chodziło. Siostrzenica kupiła tablet w sumie ze sklepu. Nie był z półki ale był z zaplecza-otwarty. Coś mi mignęło właśnie w ustawieniach czas pracy chyba. Ale resetował go sprzedawca do ustawień fabrycznych przy mnie więc nic już nie sprawdzę, ale widocznie był z ekspozycji tyle że wyniesiony na zaplecze [ostatnia sztuka]. Tak tylko z ciekawości zapytałem, bo czytałem pewien temat:
Kod:
http://community.sony.co.uk/t5/telewizory/jak-sprawdzic-jak-dlugo-chodzil-tv-w-sklepie/m-p/431918/highlight/true#M12348
i zainspirowała mnie odpowiedź user-mobor piąty post od góry.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 22:03 przez Jogin.)
17-12-2014 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Tablet jak jest nieużywany, ale włączony to przechodzi w tryb uśpienia (generalnie wszystko przestaje działać), ale w tym trybie działa zamrożony system tak, więc bardzo szybko można włączyć tablet do działania. Normalnie potrzebuje on załadować system od 0, w trybie uśpienia system jest gotowy do działania zaraz po wybudzeniu ze stanu uśpienia. Baterię rozładowuje ekran oraz pracujące aplikacje, w trybie uśpienia ekran jest wygaszany, a aplikacje są wstrzymywane.
Na ekranie telewizorów mogą się wypalić statyczne obrazy, ale to dotyczy telewizorów plazmowych i wyświetlaczy, kiedy królował Windows 95.
W nowoczesnych modelach problem ten zminimalizowano poprzez udoskonalenia luminoforu.

Co do pytania sprawdzenie ilości przepracowanych godzin to jest to możliwe w dyskach da się to sprawdzić, w telewizorach są takie funkcje, ale w tablecie, smartfonie z systemem Android?
O czymś takim też nie słyszałem.
A ekran się na pewno nie wypali w tablecie, bo tutaj jest ekran pojemnościowy jest wykonany z dwóch warstw szklanych, także nie jest to wyświetlacz plazmowy PDP, który do wyświetlania obrazu wykorzystuje plazmę (zjonizowana materia w stanie skupienia przypominająca gaz), oraz luminofor (związek chemiczny wykazujący luminescencję).
17-12-2014 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Stwierdziłem przy pierwszym czyszczeniu pianką obudowy z tyłu urządzenia ,ciemniejszy ślad po klipsie od alarmu a siostrzenica zgłosiła mi problem z szybkim rozładowywaniem baterii przy górnej granicy pojemności baterii.Czyli sprzęt z półki ekspozycyjnej...Ciekawe czy dwa lata gwarancji na cały sprzęt czy jakieś wyjątki dotyczące baterii.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 23:17 przez Jogin.)
23-12-2014 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Lenovo to moim zdaniem bardzo dobra marka, także szajsu nie kupiłeś, ale na baterie nie ma mocnych. Sęk w tym, że jeśli to był sprzęt z ekspozycji to rozładowywanie i ładowanie tabletu działało na niekorzyść samej baterii. Sam miałem tablet, gdzie bateria trzyma na 99% np. 2h, spada po tych 2h delikatnie w zasobniku poziom naładowania, co oznaczałoby jeszcze np. 50% naładowania, a tu po 15 minutach tablet gaśnie, ale mój sprzęt to tani szajs z biedronki.

Generalnie musiałbyś dowiedzieć się jak z bateriami w tych modelach, bo może jest też tak, że nawet inne nowe mają taki urok, że bateria leci, a system pokazuje tak jak u mnie.

W ogóle bateria w tym tablecie Lenovo S6000 to nie jest zła 6300 mAh, co wychodzi z około 9-10 godzin przeglądania stron internetowych przy korzystaniu z sieci wifi. Cena też nie jest mała prawie 1000 zł, także po takim sprzęcie problemów raczej widać nie powinno być.

Może, więc być tak, że bateria się w pewien sposób już zużyła jak napisałem, jeśli ten tablet w sklepie każdego dnia świecił obrazem i stał na wystawie dłuższy czas. Musiałbyś się dowiedzieć jak inni mają.
24-12-2014 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo
Już się zabezpieczyli na ewentualność spadku pojemności baterii. Gwarancja produktów Lenovo:
Kod:
shop.lenovo.com/pl/pl/services-warranty

[Obrazek: 7520737262.png]
24-12-2014 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brasil Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #8
Sprawność baterii w tablecie
Tę regułę stosuje nie tylko Lenovo (moim zdaniem jest to jednak dobra firma), a bateria no cóż zużywa się, więc gwarancja nie ma zastosowania do zjawiska spadku pojemności baterii, jedynie do defektów materiałowych.

A pojemność magazynowania baterii urządzeń przenośnych z czasem spada w zależności od eksploatacji tegoż urządzenia. Spadek pojemności jest, więc normalnym zjawiskiem, jeśli chodzi o baterie przeznaczone do ładowania (akumulatory) i dotyczy wszystkich marek i produktów. Jeśli komputer, tablet czy smartfon często pracuje na baterii i wymaga ładowania przynajmniej raz dziennie, wydajność baterii będzie spadać w szybszym tempie niż w przypadku baterii, która używana jest okazjonalnie. Na pojemność magazynowania baterii wpływ ma również temperatura i wilgotność. Najlepiej, więc przechowywać baterię i całe urządzenie w chłodnym oraz suchym miejscu.

W normalnych warunkach eksploatacja baterii powinna działać bez zastrzeżeń ponad rok, ale po każdym ładowaniu jej pojemność będzie spadać.

Polecam narzędzie na system Android Battery Life Repair, które kontroluje, czy bateria działa prawidłowo, sprawdzając stan ogniw baterii. Może coś pomóc na problemy z baterią.

Są też dostępne baterie do tabletów, którą można w urządzeniu wymienić na baterię większej pojemności. Tylko te tanie niby 2x większej pojemności mogą skutkować tym samym czasem działania, co ta, którą masz.
25-12-2014 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,071 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
Żarówka Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset WiFi 37 587,648 18-10-2019 22:50
Ostatni post: sdubuque
  Lenovo a3000-H błąd przy wgrywaniu nowego softu holsik 10 10,544 21-05-2017 22:20
Ostatni post: kosamet
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,859 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
  Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki Lenov27 57 41,900 24-07-2016 17:39
Ostatni post: Lenov27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości